Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 367

József Jolán: József Attila élete. Bp., 1940, Cserépfalvi. A költő halála után alig három évvel a nővére által írt visszaemlékezéskötet. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben,kissé kopott borítóval, jó állapotban.
16021.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Mándy Iván: Lélegzetvétel nélkül. DEDIKÁLT! Bp., 1984, Magvető Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
16022.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Karsai József - Stoch Andor: A korszerű férfiszabászat I-II. Bp., 1949, Faust. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
16023.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
Magyar Vasutasok Albuma. 1930. Szerk.: Vass István. Bp.,1930, Hauptmann Nyomda, 316+2+4 p. Második kiadás. Szövegközti fekete-fehér fotókkal. Korabeli reklámokkal. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötésben, javított kötéssel, gerinccel. Benne Rákosi Jenő, Tormay Cecile, Szederkényi Anna, Györkössy Endre és mások írásaival. 105-110. oldal között a cserkészekről szóló fejezettel.
16024.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
A magyar közlekedésügy monográfiája. Főszerk.: Ladányi Miksa. Bp., é. n., Magyar Közlekedésügy Monográfiája Kiadóhivatala. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, rossz állapotban, a könyvtest elvált a borítótól, kissé kopott gerinccel, intézményi bélyegzővel.
16025.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Magyarország közlekedésügye 1947. Szerk.: Duzs János. Bp., 1947, Magyar Mérnökök és Technikusok Szabad Szakszervezete, (Universum-ny.),192 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
16026.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
16027.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
16028.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Lóránth László: Pont úr és az asszonyok. A borító Vörös Géza (1897-1957) festő, grafikus munkája. Bp.,1947, Pantheon. Kiadói illusztrált papírkötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban. A szerző, Loránth László (1905-1966) által dedikált. Első kiadás.
16029.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
Dante-emlékkönyv. Szerk.: Reiner János. Bp., 1924, Stephaneum. Sorszámozott: 283. sz. példány. Aranyozott, színezett keretlécekkel díszített fejezetkezdő lapokkal, a külső és belső címlapon színes miniatúra illusztrációval. Kiadói illusztrált kartonált papírkötésben.
16030.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
Dante: Az új élet. Fordította Ferenczi Zoltán. Bevezetéssel ellátta Berzeviczy Albert. Rossetti Dante Gabriele képeivel. Bp, 1921, Korvin-Mátyás-Egyesület - Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói papírkötésben. Számozott (1000/952.) példány, a fordító Ferenczi Zoltán (1857-1927) aláírásával.
16031.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
16032.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft