Bertalan Tivadar két könyve:
A mindenség púpja. (Hármaskönyv, a szerző képeivel.) Szatirikon könyvek 1.
Hangok a papírgalacsinból. (A "szellemtések" anyagával.) A szerző rajzaival. Bp.,1997-2005, Alterra-Agroinform. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző, Bertalan Tivadar (1930-) dedikációival.
Vegyes könyvtétel, 2 db:
M. Tullii Ciceronis: De natura deorum. Libri tres. Dr. Alfred Goethe magyarázatával. Griechische und Lateinische Schriftsteller. Leipig, 1887, B. G. Teubner. Kiadói papírkötés, latin és német nyelven. Jó állapotban.
Euripides: Tragödien. Sechster Teil: Iphigenie in Aulis. Die Bakchen. Der Kyklop. Berlin, 1980, Akademie Verlag. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban, görög és német nyelven./ Paper-binding, in Latin and German languages.+Linen-binding, in torn paper cover, in Greek and German languages.
Vegyes könyvtétel, 6 db:
Quintus Horatius Flaccus összes versei. Bp., 1961, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, latin és magyar nyelven.
Xenophón: Kürosz nevelkedése. Anabázis. Bibliotheca Classica. Bp., 1979, Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban.
Miccoló Machiavelli: Il Principe. Milano, 1950, Rizzoli. Kiadói papírkötés, olasz nyelven.
Die Vorsokratiker I-II. Milesier, Pythagoreer, Xenophanes, Heraklit, Parmenides. Stuttgart, 1999, Reclam. Kiadói papírkötés, görög és német nyelven.
Aristoteles: Poetik. Leipzig, 1979, Reclam. Kiadói papírkötés, görög és német nyelven.
Mécs László összes versei 1920-1940. Bp., 1941, Athenaeum. Kiadói egészvászon-kötés, kopottas borítóval, Stanislav Ostoje-Chrostowski fametszetes ex libri-szével, Mécs László aláírásával, 9947. sorszámú példány.
Babits Mihály: Erato. Az erotikus világköltészet remekei. Erato Classica I. Hat réznyomat Zichy Mihály: Szerelem ciklusából. Bécs, 1969, Rudolf Nowak. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadozott papír védőborítóban. Megjelent 4800 példányban. /
Linen-binding, in Hungarian language.
Wilde Oszkár: Mesék, történetek és költemények prózában. Fordította: Mikes Lajos. Bp.,1921, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai,) 126 p. Átkötött félvászon-kötés.