Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 477

Karinthy Frigyes: Két hajó. Új Egyetemes Regénytár. Bp., 1944, Uj Idők Irodalmi Intézet Rt. (Singer és Wolfner.) Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült gerinccel, kopott borítóval.
16020.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Karinthy Frigyes: Gyilkosok. Elbeszélések.Bp.,(1949), Új Idők (Singer és Wolfner). Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
16021.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
16022.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
16023.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Babits Mihály: Halálfiai. Propagandakiadás. Bp.,(1935), Athenaeum. Kiadói egészvászon-kötés, kopottas,foltos borítóval, kissé sérült fűzéssel.
16024.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
16025.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
A Bölcs Esopusnak és másoknak fabulái és oktató beszédei, valamint azoknak értelme melly fabulákat egybeszerzette és Kolosvárott anno MDLXVI. kiadta Heltai Gáspár, most pedig a mai kegyes olvasónak átírta és átnyujtja Keleti Arthur. Békéscsaba, 1948, Tevan, 147 p.+2 sztl. lev. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel.
16026.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Lesznai képeskönyv. Lesznai Anna írásai, képei és hímzései. Összeáll.: Gergely Tibor. Bp., 1978, Corvina. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
16027.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Mihancsik Zsófia: Nincs mennyezet, nincs födém. Beszélgetés Nádas Péterrel. Pécs, 2006, Jelenkor. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
16028.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Babits Mihály: Jónás könyve. Kádár György illusztrációival. Bp., 1961, Magyar Helikon. Kiadói félbőr-kötés, kissé foltos borítóval. Számozott (1100/718.) példány.
16029.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
16030.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Vegyes könyvtétel, 12 db, többségében rossz állapotú könyvekkel.  A Budapesti Magyar Királyi Tudomány-egyetem Könyvtárának Címjegyzéke. XIX. 1894-évi gyarapodás. Bp.,1895, Magyar Kir. Tud.egyetemi Könyvnyomda, 122 p. Átkötött félvászon-kötés, széteső állapotban, a végéről pár lap hiányzik, intézményi bélyegzővel.  Leopold Pfaff: Rede auf Franz von Zeiller. Wien, 1891, Selbstverlag der K.K. Universität. Kiadói papírkötés, az elülső borító leszakadt a könyvtestről, intézményi bélyegzővel, német nyelven.  Jakob Minor: Rede auf Grillparzer. Wien, 1891, Selbstverlag der K.K. Universität. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, az elülső borító leszakadt a könyvtestről, intézményi bélyegzővel, német nyelven.  A munkásbiztosítási törvény reformja. A Nemzetközi Munkásbiztosítás Magyarországi Egyesületének szaktanácskozásai. Bp.,1913, Pesti Könyvnyomda Rt. Papírkötés, a borítója hiányzik, intézményi bélyegzővel.   Dr. Szinnyei József: Ünnepi beszéd a Budapesti Kir. M. Pázmány Péter Tudományegyetem Tanévmegnyitó Közgyűlésében. 1923. évi szeptember hó 29.-én. Bp.,1924, M. Kir. Tudományegyetemi Nyomda. Papírkötés, a borítója hiányzik, intézményi bélyegzővel.   Kiss Ödön: Előadások a természetfilozófia köréből. Bp.,1918, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Papírkötés, a borítója hiányzik, intézményi bélyegzővel.  W. Lustkandl: Sonnefels und Kudler. Rede auf Josef von Sonnefels und Josef Kudler. Wien, 1891, Selbstverlag der K.K. Universität. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, az elülső borító leszakadt a könyvtestről, intézményi bélyegzővel, német nyelven.  Karl Müller-Fraureuth: Sächsische Volkswörter. Dresden, 1906, Wilhelm Baensch. Papírkötés, a borítója hiányzik, intézményi bélyegzővel, német nyelven.   Weinmann Aranka: A 2. 4. 5. trimenthoxy-benzaldehyd néhány új vegyületéről. Bölcsészdoktori értekezés. Szeged, 1925, Endrényi Lajos Nyomda- és Hírlapkiadó Vállalat Rt. Kiadói papírkötésben, szakadozott, hiányos borítóval, szakadozott lapokkal, intézményi bélyegzővel.   A M. Kir. Ferencz József-Tudományegyetem ötvenesztendős fennállásának ünnepe. 1922. június 29.Szeged, 1923, Szeged Városi Nyomda és Könyvkiadó Rt. Kiadói papírkötés, rossz, széteső állapotban, szakadt borítóval, szakadt lappal, széteső kötéssel.   Franz Lassel: Die Verfassung der evang. Landeskirche A. B. in Siebenbürgen. Kronstadt, 1871, Johann Gött und Sohn Heinrich. Papírkötésben, rossz állapotban, a borítója hiányos, szakadt, a hátsó borító elvált a könyvtesttől, a kötése szétvált, német nyelven, intézményi bélyegzővel.  Julius Wolf: Der Kathedersocialismus und die sociale Frage. Berlin, 1899, Georg Reimer. Papírkötés, szakadt, hiányos borítóval, az elülső borító elvált a könyvtesttől, a kötése szétvált, német nyelven, intézményi bélyegzővel.
16031.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft