A magyar élet képeskönyve 1928. Ajándék a "Nemzeti Újság" és az "Uj Nemzedék" előfizetőinek. Bp.,1928, Központi Sajtóvállat, Pallas Rt.-ny. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés, a gerince kissé szakadt, a borítója részben elvált a könyvtesttől.
Blaskovichok emlékezete. Szerk.: Gócsáné Móró Csilla.
Tápiószele, 2003, Blaskovich Múzeum Baráti Köre. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 1000 példányban. A tanulmánykötet bemutatójára szóló meghívóval, valamint a Tápiómenti hetes 2004.április 1. V. évf. 6. számával, benne a kötetről szóló írással.
Ladányi Lóránt - 55 passziansz. A legérdekesebb egy- és kétszemélyes kártya-türelemjátékok gyüjteménye.
Bp., é. n.,Lingua, 116 p.+ 2 sztl. lev. Kiadói papír-kötésben, szakadt, sérült, hiányos borítóval, a gerince elvált a borítótól, de a kötése egyben van.
Kiss Menyhért: Tábortűz. Versek 1914-15. Bp., 1916, Szent István Társulat. Rátz László (1863-1930) matematika-fizika szakos tanár ex libris-ével. Hátulján Somlyó Zoltán (1882-1937) költőt, műfordítót említő ceruzás feljegyzéssel. Kicsit foltos vászonkötésben, jó állapotban.
Friend, David: More Reflections on The Meaning of Life. Boston-Toronto-London, 1992, Little Brown and Company. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóban, jó állapotban / linen binding, good condition
Jókai Anna: Ne féljetek. Bp.,2009, Széphalom Könyvműhely. Huszonegyedik kiadás. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző, Jókai Anna (1932-2017) által dedikált.
Vegyes könyvtétel, 21 db:
Kósa András: Kezdeti lépések a felsőbb matematikában. 1. Differenciálszámítás. Bp.,2000, LSI Oktatóközpont. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban.
Stephenie Meyer: Twilight - Alkonyat. Szeged, 2009, Könyvmolyképző. Kiadói papírkötés, kissé gyűrött sarokkal.
A Magyar Népköztársaságban engedélyezett növényvédőszerek jegyzéke. 1969. Bp., 1969, Mezőgazdasági Minisztérium. Kiadói papírkötés, kopottas borítóval, intézményi bélyegzővel.
Engedélyezett növényvédőszerek 1970. Bp., 1970, Mezőgazdasági Kiadó.Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzővel.
Dr. Bocz Ernő: Trágyázási útmutató. Bp., 1976, Mezőgazdasági Kiadó.Kiadói papírkötés.
Növényvédő szerek, műtrágyák. 1988. Bp., 1988, Mezőgazdasági. Kiadói papírkötés, kopottas borítóval, foltos.
Beke László: Műalkotások elemzése a gimnázium I-III. osztálya számára. Bp., 1999, Nemzeti Tankönyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
Környeiné Gere Zsuzsa-Reegnné Kuntler Teréz: Tér-forma-szín. Rajz az általános iskola 5-8. osztálya számára. Bp., 1997, Nemzeti Tankönyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
Rácz Endre, Takács Etel: Kis magyar nyelvtan. Bp., é.n.,Gondolat-Talentum. Kiadói papírkötés.
Sue Tonsend: A 13 és 3/4 éves Adrian Mole titkos naplója. Fordította: Békés Pál. Bp., 1986, Gabo. Kiadói papírkötés.
Alberto Moravia: Nouvelles romaines. Paris, 1972, J'ai Lu. Kiadói papírkötés, francia nyelven.
Márai Sándor: A világ nagy ajándék. Gondolatok a szeretetről és a szerelemről. Válogatta és ajtó alá rendezte: Szepesy Kata & Kovács Attila Zoltán. Bp., 2013, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés.
Az én jeles mondatom. Mikszáth Kálmán füveskönyve. Szeged, 2005, Lazi. Kiadói kartonált papírkötés.
Tamás Ferenc: Magyar irodalmi kalauz. Szent István intelmeitől Petőfiig. Bp., 1996, Nemzeti Tankönyvkiadó.
Diane Paul: Balkezesek kézikönyve. Minden, amit a balkezességről tudnunk kell. Fordította Puszta Dóra. Bp., 2006, Maecenas. Második kiadás. Kiadói papírkötés.
Michael Green: Menekülő világ. Bp., é.n., Primo. Kiadói papírkötés.
Réz András: Orr. Wahorn András illusztrációival.+
Válogatott szorongásaim. Második kiadás.
Bp.,2003- 2004, Ulpius-Réz és Tsa. Kiadói kartonált papírkötés és kiadói papírkötésben.
"Tizenhárom nap, amely..." Tanulmányok az 1956-os forradalom és szabadságharc történetéből. Szerk.: Horváth Miklós. Bp., 2003, Hadtörténeti Intézet és Múzeum. Kiadói papírkötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva.
Nick Hornby: Pop, csajok, satöbbi. Fordította M. Nagy Miklós. Bp., 2003, Európa. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Szegő Zoltán: Nem mindennapi kényszereim. Szabadulás szorongásom börtönéből. Bp., é.n., Grafit Public. Kiadói papírkötés.