De Sade Márki két könyve:
Justine avagy az erény meghurcoltatása. Fordította és az utószót írta: Vargyas Zoltán. Palásti Erzsébet rajzaival. Bp.,1989, Európa. Kiadói papírkötés.
Filozófia a budoárban. (A szabadság iskolája.) Bp., 1989, Pallas. Kiadói papírkötés.
Vegyes könyvtétel, 4 db:
Dr. Schöner Ferenc: II. Rákóczi Ferenc. Magyar Ifjúság Könyvtára 9-11. sz. Bp.,1927, Szent István-Társulat. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Benedek Elek: Zrinyi a költő és hadvezér. Thököly Imre. Bp.,1906, Athenaeum. Kiadói félvászon-kötés, kopottas, foltos borítóval,a címoldal és az első oldal kijár, intézményi bélyegzővel.
Mark Twain: Koldus és királyfi. Elbeszélés az ifjúság számára. Sebők Imre rajzaival, Bp.,é.n., Forrás. Kissé kopottas kiadói félvászon-kötés, szakadozott, ragasztott, hiányos kiadói papírkötésben.
Szenes Adolf: Tréfás és csodás jelenségek a számok birodalmából. A címlapot és a képeket rajzolták Fogassy Ödön és Sztrokay Mária. Szeged, 1930, Széchényi Könyvnyomda. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, foltos, kopott borítóval, foltos.
Vegyes zenei témájú könyvek, 4 db:
Liszt Ferenc életének regénye. Bp., 1979, Zeneműkiadó. Átkötött egészvászon-kötés, volt könyvtári példány.
Passuth László: A mantuai herceg muzsikusa. Bp., 1957, Zeneműkiadó. Kiadói félvászon-kötés.
Franz Werfel: Verdi. Bp., 1979, Zeneműkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Ambrózy Ágoston: Borostyán. Bp., 1965, Zeneműkiadó. Kiadói egészvászon-kötés.
Révai Nagy Lexikona I-XXI. kötet. (Teljes)+Magyarország a XX. században I-II. kötetek.+Révai Új Lexikona 1. kötet. Szekszárd, 1994-2007, Babits Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés. Jó állapotban.
Vegyes könyvtétel, 10 db: különféle témákban, közte a szemtől szemben sorozat 3 kötetével (Max Ernst, Medgyessy Ferenc, Kandinszkij). Különféle kiadásokban. Változó állapotban.