Bertalan Tivadar két könyve:
A mindenség púpja. (Hármaskönyv, a szerző képeivel.) Szatirikon könyvek 1.
Hangok a papírgalacsinból. (A "szellemtések" anyagával.) A szerző rajzaival. Bp.,1997-2005, Alterra-Agroinform. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző, Bertalan Tivadar (1930-) dedikációival.
Szüllő Géza: A T. Ház humora. Kivonat a parlamenti naplókból. Előszókkal ellátta -- Bp., 1943. (Szeged Városi Nyomda és Könyvkiadó Kft.-ny.) Kiadói papírkötésben, viseltes állapotban, az elülső borító hiányzik, a a hátsó borító szakadt, a gerince szakadozott és kissé hiányos.
Kolb Jenő: Régi játékkártyák. Magyar és külföldi kártyafestés XV.-XIX. század. 80 Színes hasonmással. Bp., 1984, ÁKV. Kiadói egészvászon-kötésben. 1939-es kiadás reprint változata.
Dr. Acsay István: Latin szöveggyűjtemény az iskolai auktoroktól rögtönzött fordítások gyakorlására. Bp., 1914, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Korabeli félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, egy-két helyen aláhúzásokkal, bejegyzésekkel, magyar és latin nyelven.