Josef Krása: Rukopisy Václáva IV. Praha, 1974, Odeon. Kiadói egészvászon, kiadói papírborítóban, kiadói kartontokban, képekkel gazdagon illusztrálva, cseh nyelven. Jó állapotban. / Linen-binding, in paper cover, in Czech language, in good condition.
Meilesteine der Archäologie. Auf den Spuren der Menschheit. Szerk.: Hans Georg Niemeyer, Rudolf Pörtner. Herrsching, 1987, Pawlak. Kiadói kartonált papírkötés, fotókkal gazdagon illusztrálva, német nyelven. Jó állapotban. /
Hardback, in german language, in good condition.
Arlette Leroi-Gourhan, J. Allan: Lascaux inconnu. XIIé. supplément á 'Gallia Préhistoire'. Paris, 1979, Editions du Centre National De La Recherche Scientifique. Kiadói kartonált papírkötés, francia nyelven. /
Hardback, in french language.
Vicente Blasco Ibánez: Argentina y sus grandezas. Madrid, 1910, La Editorial Espanola Americana. Kiadói aranyozott egészbőrkötésben. Széleinél kopottas, egyébként jó állapotú kötet. Érvénytelen könyvtári pecséttel. 32x24 cm.
Lukinich Imre (szerk.): Mátyás király. Emlékkönyv születésének ötszázéves évfordulójára I-II. Budapest, 1943, Franklin-Társulat. Kiadói félbőrkötésben, 574+522 p. A kiadói borítója és a gerince sérült, foltos, viseltes. A II. kötetről leszakadt a borító gerince, de a könyvtest egyben van. A második könyv címoldala szakadt.
Goldsmith, Lewis:Histoire Secrete du Cabinet de Napoleon Buonaparte, et de La Cour de Saint-Cloud. Londres, 1814, Harper Le Jeune. Kopottas karton kötésben.