Könyvek: Történelem

Tételek száma: 107

Gróf Teleki József: Hunyadiak kora Magyarországon XII. kötet. Pest, 1857, Emich Gusztáv Könyvnyomdája, 1 t.+499+2 p.+ 2 t. Átkötött kissé kopottas félvászon kötésben, festett lapszélekkel. Jó állapotban.
15158.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15159.

Kikiáltási ár:
160 000 Ft
432,43
470,59
Hegedűs Sándor: A latin államok pénzszövetsége 1865-1885. Lánya, Hegedűs Rózsika saját kezű bejegyzésével, ex librisével. Bp., 1886. Különlenyomat 48p. + hozzákötve: Hegedűs Sándor: Két értekezés a czukoradóról. Bp., 1887. Különlenyomat. 57p. + hozzákötve Hegedűs Sándor: Tíz év az Osztrák Bank történetéből. 1862-1873. Kolozsvár, 1874. K. Papp Miklós. 48p.
15160.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Hegedűs Loránt: A magyarság jövője a háború után. Politikai tanulmány. Dedikált, első kiadás! Budapest, 1916, Athenaeum. + hozzákötve: a mű német kiadása: Ungarn nach dem Kriege. Warnsdorf, 1916. Ed. Strache.  + hozzákötve két beszéd: A pénz filozófiája a háborúban 18p. + Jövőnk. dr. Hegedűs Lóránt beszéde a Magyar Gyáriparosok Országos szövetsége 1915. évi május hó 16-án tartott XIII. közgyűlésén. 23p Korabeli egészvászon kötésben. A kötetben Hegedűs Rózsika a szerző testvérének feljegyzéseivel, beragasztott kritikákkal. ex librissel. Jó állapotban
15161.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Magyar Történeti Életrajzok. Szádeczky Lajos: Kovacsóczy Farkas 1576-1594. Marczali Henrik: Mária Terézia 1717-1780. Szilágyi Sándor: II. Rákóczi György 1621-1660. Bp., 1891, Magyar Történelmi Társulat, 140 p.+8 t.+332 p.+19 t.+212 p.+10 t. Szövegközti és egészoldalas képekkel, ábrákkal, egykorú ábrázolásokkal, gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopottas gerinccel, kopottas, kissé sérült borítóval, intézményi bélyegzővel, festett lapélekkel.
15162.

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
64,71
A hírszerzés és kémkedés története I-III. Vítéz József kir. herceg tábornagy bevezetős soraival. Szerk.: Pilch Jenő. Bp., é.n.[1936] , Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kis kopásnyomokkal a borítón, de alapvetően jó állapotban.
15163.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Hegedűs Lóránt: Harc a magyar igazságért. Dedikált példány. Bp., 1923. Singer és Wolfner. Egészvászon kötésben, ex librissel és könyvről szóló beragasztott kritikával
15164.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15165.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Vitéz Horthy István 1904-1942, Szerk.: Erdődi Mihály. Bp., 1943, Rajcsányi László, 1 t.+23+1 p.+63 t. Kiadói félvászon-kötés, megviselt állapotú, kopott, foltos borítóval, néhol foltos lapokkal. Egyetlen kiadás! Ritka! A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján.
15166.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Salamon Ferenc: Magyarország a török hódítás korában. Bp., 1886, Franklin-társulat. Második, javított kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, intézményi bélyegzővel. Jó állapotban.
15167.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Mit élt át a Felvidék? Szerk.: Hangel László. Felvidéki volt Politikai Foglyok Országos Érdekvédelmi Szövetsége. Bp., 1939, Fővárosi-ny. Kiadói kissé kopottas egészvászon-kötés, újrakötve, átlátszó nylon védőborítóban.
15168.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13
László Gyula: A honfoglaló magyar nép élete. Bp., 1944, Magyar Élet (Népkönyvtár 4.). Kiadói kissé kopottas félvászon kötésben, de egyébként jó állapotban.
15169.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft