Lubbock, John, Sir A történelem előtti idők, megvilágítva a régi maradványok s az újabbkori vadnépek életmódja és szokásai által. Az eredeti harmadik kiadás után fordította Öreg János. A fordítást átvizsgálta Pulszky Ferencz. 1. kötet.
Bp., 1876. K.M.Termtud. Társ. 350 p. + 1 tábla (színes litográfia). Kiadói egészvészon kötésben, jó állapotban.
A tizenhármak bűnpere. Sajtó alá rendezte Lengyel Zoltán és Landler Jenő. Bp., 1904. Légrády Testvérek. XXIV+490 p. A kötet az 1904-es általános vasutassztrájk vezetői ellen indított per anyagát tartalmazza. Kiadói, gerincén kissé sérült egészvászon-kötésben.
Balogh Béla: Harmaci Krónika (1748-1848). Történeti jegyzetek a harmcai református egyház s népközség múltjából. Gömör-Kishonti Téka. Bp., 1997, Méry Ratio. Kiadói papírkötés.
Francois Fejtö: La tragédie hongroise. Paris, é.n. (1956), Pierre Horay. Jean-Paul Sartre előszavával Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, francia nyelven./
Paperbinding, in french language.
Az Zenth Paal leueley magyar nyeluen. Epistolae Pauli lingva Hvngarica donatae. 1884, Franklin Társulat. A 16. századi eredeti kiadás betűhív újrakiadása. Iniciálékkal és metszetettekkel gazdagon illusztrálva. Újrakötve, közepes állapotban.
Gotaisches genealogisches Taschenbuch der gräflichen häuser aus das Jahr 1860. Gotha, 1860, Justus Perthes, 996 p. 33. évfolyam. Kiadói egészvászon kötés. Német nyelvű genealógiai munka, az elülső kötéstábla elvált a gerincnél. / Linen-binding, in german language. The cover is damaged.
Perepatits István: A magyar művelődés története I. Ferdinánd korában. A "Magyar Országgyülési Emlékek" alapján. Bp, 1902, "Pátria" Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt. Kiadói papírborító, kissé szakadt borítóval és gerinccel, a kötése sérült, a fűzése meglazult és a könyvtest részben szétvált.
Györffy István: A néphagyomány és a nemzeti művelődés. Magyar táj és népismeret könyvtára 1. Budapest, 1939, Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Rt., 85 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés. A gerince szakadozott.
Fruin Róbert: Tíz év a Németalföldi Szabadságharczból (1588-1598) II. kötet. Budapest, 1917, MTA. Kiadói kopottas egészvászon sorozatkötésben, márványozott lapélekkel, ceruzás aláhúzásokkal. Töredék kötet.