Aggházy Mária: A barokk szobrászat Magyarországon 3. Bp., 1959, Akadémia Kiadó, 14+CCXXXVIII p. Kiadói egészvászon kötés, foltos lapokkal. Csak 3. kötet.
Barátom, Picasso. Juan Gyenes fényképes emlékezései. Szerk.: Marosi László. Bp., 184, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Vegyes művészeti könyvtétel, 2 db:
Victor Cherbuliez: Művészet és természet. Fordította Geőcze Sarolta. Élet és Tudomány. Bp., 1924, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés.
Művészettörténeti ABC. Szerk.: Molnár Albert, Németh Lajos, Voit Pál. Bp., 1961, Terra. Kiadói kopottas egészvászon-kötés, kissé laza fűzéssel.
Olasz Ferenc 2 db könyve: Fejfák. Bp., 1975, Magyar Helikon. Sok fényképpel illusztrált kiadvány. Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóval. Mindörökké. Bp., 1978, Magyar Helikon. Sok fényképpel illusztrált kiadvány. Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóval.
Pudovkin: A film technikája. Bólyai Könyvek. Fordították Dr. Székely György, és Jenei Imre. Bp., 1944, Bólyai Akadémia. Kiadói félvászon kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, kissé sérült kötéssel.
Dalibor Kusák, Jiri Burian, Eva Krizanová, Ivan Muchka: Hrady zámky v. Ceskoslovensku. Prága, 1990, Panorama. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban, cseh nyelven. /
Linen-binding, in paper cover, in Czech language.
Ugo Nebbia: La XVI Esposizione Internazionale D'Arte Venezia MCMXXVIII. Milano-Roma, 1928, Luigi Alfieri & C. Olasz nyelven, magyar művészekkel. Kiadói kartonált papírkötésben. Javított gerinccel, kissé viseltes borítóval. / In Italian language, paper binding. Slightly damaged spine and slightly worn cover.