Oswald Spengler: Ember és gép. Egy új életfilozófia vázlata. Fordította Sz. Mátray Sándor. Budapest, é.n., Danubia. Kiadói kartonált papírkötés, picit kopott, picit foltos borítóval, és gerinccel.
Szikszói enyhlapok. Császár Ferenc szerkesztése. Kiadta Kunsch József. Pest, 1853, Müller Emil Könyvnyomdája, 1 t. (Címkép, Lechi szigetét ábrázoló kőnyomat)+333p.+2 t. (acélmetszet)+8 t. (litografált kotta). Javított aranyozott kopottas egészvászon kötés, megviselt állapotban, javított gerinccel és borítóval, a címkép nyomdahibás, hiányos, foltos lapokkal, pár helyen ceruzás aláhúzással. Az 1852-es szikszói tűzvész áldozatain úgy segített az irodalmi élet, hogy a kötet hasznát átadták a károsultaknak. A szerzők között található többek Egressy Gábor, Fáy András és Arany János. Az acélmetszetek Telepy Károly képei.
Tóth Árpád összes versei. Bevezette és a hátrahagyott költeményekkel és töredékekkel együtt sajtó alá rendezte Szabó Lőrinc. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas borítóval, kissé laza fűzéssel.