A Pesti Hírlap Lexikona. A mindennapi élet és az összes ismeretek kézikönyve egy kötetben A-Z. Budapest, 1937, Pesti Hírlap. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, a borító a sarkainál kissé kopottas, a gerince kissé sérült, pár helyen ceruzás bejegyzéssel.
Világlexikon. Könyv mindenről mindenkinek. Budapest, 1927, Enciklopédia R.-T. Kiadása. Kiadói félbőr kötésben, kissé megviselt állapotban, sérült és kopottas gerinccel, valamint kopottas borítóval.
Fertsek Ferenc: Fickó meg a többiek. Budapest, é.n., Szent István Társulat. Kiadói félvászon kötés. A kötése laza, a borítója kopott. Janovits István rajzaival.
A legujabb kor lexikona. 1919-1932. (Életrajzi adatok). Szerk. Rátky Zoltán, és Strazimir Oszkár. Budapest, 1932, A Legujabb Kor Lexikona Kiadása. Kiadói félbőr kötés, kopottas borítóval, kopottas, némileg sérült gerinccel, pár lap némileg szakadozott, egy lap kijár.
A magyar legújabb kor lexikona. (1919-1930) (A magyar feltámadás könyve.) Szerk. vitéz Kerkápoly M. Emil.
Bp. 1930 (Európa Ny.). 1151 p. Számos szövegközti és egész oldalas képpel illusztrálva. Kiadói félbőr kötésben.
Arany János összes munkái 5. + Arany János hátrahagyott iratai és levelezése 1-4. Budapest, 1884-1889, Ráth Mór. Kiadói egységes festett, aranyozott egészvászon kötés, márványozott lapélekkel, szép állapotban.
Arany János összes munkái 5. Arany János Prózai dolgozatai. Budapest, 1884, Ráth Mór, 548 p. Második kiadás. A borítón minimális kopás, háta foltos.
Arany János hátrahagyott iratai és levelezése 1. Versek. Budapest, 1888, Ráth Mór, 1 t+LI+556 p.
Arany János hátrahagyott iratai és levelezése 2. Prózai dolgozatok. Budapest, 1889, Ráth Mór, 1 t+575+XLIII p.+2 t.
Arany János hátrahagyott iratai és levelezése 3. Levelezés I. Budapest, 1888, Ráth Mór, 1 t+XIX+494 p.+2 t.
Arany János hátrahagyott iratai és levelezése 4. Levelezés II. Budapest, 1889, Ráth Mór, 1 t.+474 p.+1 t. A kötése a 464/465 p. között sérült.
Tompa Mihály Versei I-VI.+I kötet. (Komplett!) I.-II. Dalok. Románczok, III. Regék, IV. Népregék, V. Beszélyek. Balladák., VI. Vegyes tartalommal (1863). + Tompa Mihály Legujabb Költeményei (1867). Pest, 1858-1863-1867, Heckenast Gusztáv. Korabeli aranyozott gerincű félbőr kötés, márványozott lapélekkel. Az I. kötetben Tompa Mihály arcképe. Barabás Miklós rajza után J.Axmann & J.Benedict készítette a metszetet. A gerince megviselt, sérült, de belül jó állapotban van. A könyvekben tulajdonosi névbejegyzésekkel.
Garay János összes költeményei. Egy kötetben. A költő arczképével. Második teljes kiadás. Pest, 1860, Nyomatott Emich Gusztávnál. Aranyozott kiadói egészvászon kötés, [4] + XI p. + 1072 hasáb (oldalanként kettő). Márványozott lapélekkel. Jó állapotban!
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.