Festmények és grafikák

Tételek száma: 865

Bér Rudolf (1924-2004): Fenyvespart (Balaton?), 1960 körül. Olaj, farost. Jelezve középen lent. Hátoldalán Képcsarnok Vállalat címkéivel. Üvegezett fakeretben. 60x80 cm
10024.

Kikiáltási ár:
85 000 Ft
230,35
265,63

Joláthy Attila (1927-1998): Kristálypalota, 1993. Szitanyomat, papír, jelzett, művészpéldány 8/20 E.A. számozással. 33x28 cm. Lapszéli apró folttal. / screenprint on paper, signed, artist's proof numbered 8/20 E.A.
10025.

Kikiáltási ár:
34 000 Ft
92,14
106,25

Lux Antal (1935-): Szerenád egy vízcsapnál, 1970. Szitanyomat, papír. Jelzett és datált (A Lux 70), számozott: 21/32. 45x48 cm. Párdarabja kiállítva: Pop art a 70-es években Magyarországon, Szentendrei Régi Művésztelep és Galéria, 2013. / Antal Lux (1935-): Serenade. Serigraphy on paper. Signed and dated (A Lux 70), numbered: 21/32. 45x48 cm. Very rare work from the classic period of pop art!
10026.

Kikiáltási ár:
48 000 Ft
130,08
150,00

10027.

Kikiáltási ár:
420 000 Ft
1 138,21
1 312,50

Lakner László (1936-): "Max Ernst Fragmente" (Max Ernst töredékek), 1980. Olaj, vászon, jelzett a hátoldalán: László Lakner. Hátoldalán korabeli német ny. leírással. 20×20 cm. Lakner László, a magyar, német és egyetemes kortárs képzőművészet kimagasló alakjának életművében a kultúrtörténeti, irodalmi, filozófiai, művészettörténeti motívumok, témák, referenciák és nem utolsósorban kéziratok kiemelkedő helyet foglalnak el, így pl. a Magyar Nemzeti Galéria gyűjteményében található Paul Cezanne utolsó levele (1976). 1974-től, a nyugat-berlini emigrációja után közvetlenül a művészek kéziratai, aláírásai kerültek a művész fókuszába, így pl. Max Ernst, Hans Arp, Kurt Schwitters, Marcel Duchamp vagy később Paul Klee aláírásai (1977) a művész munkásságának kiemelkedő alkotásai. A művészt nem a kéziratok tartalma, a konkrét szignatúrák, hanem azok képszerűsége, vizuális megjelenítése, saját festői eszközeivel való átírása érdekelte. Az évtizedek folyamán egyre gyakrabban távolodott el a kéziratok esetében az eredeti írásképtől, sőt mi több, gyakran képzelt szövegeket is jelenített meg (Lettre imaginaire sorozat). Max Ernst esetében egy különleges kapcsolatról is beszélhetünk, hiszen Lakner egy az Artmagazinban, 2019-ben vele készített interjúban a következőt nyilatkozta: "Max Ernst volt kezdettől, gyerekkoromtól fogva az ideálom. Amióta művészet iránt érdeklődtem, nem tudom megmondani, miért, a szürrealizmus tetszett nekem mindig, minden formájában (...)". Az 1980-ban festett képe egy a Kölner Kunstverein (Kölni Művészeti Egyesület) részére készült, 30 egyedi darabból álló sorozatnak darabja, amelynek alapja egy levél, amelyet Max Ernst a sógora, Lothar Pretzellnek írt 1954-ben. Az árverésünkön szereplő kis mérete és levélből kiragadott szövegrész ellenére is monumentális hatású. / László Lakner (1936-): "Max Ernst Fragmente", 1980. Oil on canvas, signed on the reverse. With printed description in German on the reverse. 20×20 cm.
10028.

Kikiáltási ár:
280 000 Ft
758,81
875,00

Kelemen Károly (1948-2024): Mick Jagger, 1976. Szitanyomat, papír. Jelezve jobbra lent. Számozott (7/10). 49x64 cm. Mindössze 10 példányban készült, rendkívül ritka pop art gyűjtői darab! / Kelemen Károly (1948): Mick Jagger, 1976. Screenprint on paper. Signed lower right. Numbered (7/10). 49x64 cm. Very rare pop art collector's item!
10029.

Kikiáltási ár:
190 000 Ft
514,91
593,75

10030.

Kikiáltási ár:
900 000 Ft
2 439,02
2 812,50

Szász Endre (1926-2003): Szürreális férfi portré (négy évszak sorozat). Olaj, farostlemez, jelezve középen lent. Kép szélén apró felületi, keretezésből fakadó kopásokkal. Dekoratív, kissé kopott fakeretben, 80x80 cm.
10031.

Kikiáltási ár:
800 000 Ft
2 168,02
2 500,00

10032.

Kikiáltási ár:
400 000 Ft
1 084,01
1 250,00

Konok Tamás (1930-2020): Geometrikus kompozíció, 1991. Szitanyomat, papír, jelzett, számozott (22/40). 28×28 cm / serigraphy on paper, signed, numbered (22/40)
10033.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
271,00
312,50

Zalavári József (1955-): Colour dialog XXIII., 2023. Alumínium eloxal. Jelzett a hátoldalán. 56x47 cm. / aluminium eloxal, signed on the reverse
10034.

Kikiáltási ár:
300 000 Ft
813,01
937,50

Korniss Dezső (1908-1984): Fej, 1930 körül. Ceruza, papír, jelzés nélkül. Reprodukálva: Kolozsváry Marianna: Csak tiszta forrásból. Hagyomány és absztrakció Korniss Dezső (1908-1984) művészetében. Bp., 2018, Magyar Nemzeti Galéria. 277. o. Üvegezett fakeretben. Lapszéli javításokkal. 20×16 cm. / pencil on paper on paper, unsigned, reprudced in the book: Kolozsváry Marianna: Csak tiszta forrásból. Hagyomány és absztrakció Korniss Dezső (1908-1984) művészetében. Bp., 2018, Magyar Nemzeti Galéria, page 277. With minor restorations on the edge of the paper. Framed.
10035.

Kikiáltási ár:
260 000 Ft
704,61
812,50

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft