Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 397

19806.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

19807.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

August Kotzsch 1836-1910 Photograph in Loschwitz bei Dresden. Dresden, 1986. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóval, karton tékában.
19808.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

II. Nemzetközi Művészi Fényképkiállítás Budapesten a Műcsarnok termeiben. 1927. szeptember 14. - október 2. Szerk.: Fejérváry Sándor, Gerő László. Bp., 1927, Athenaeum-ny., 59+(5) p.+ 32 (fekete-fehér fotók) t. Magyar, német, angol és francia nyelven. Benne neves magyar és külföldi fotóművészek felvételeivel, közte Pécsi József, Angelo (Funk Pál), Székely Aladár, Kerny István és mások munkáival. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, sérült, koszos borítóval, kissé koszos címlappal.
19809.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

19810.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Csók István és Márffy Ödön festőművészek és Lux Elek szobrászművész kiállítása. A kiállítást rendezték: Ernst Lajos és Lázár Béla. Az Ernst-Múzeum Kiállításai XCV. Bp., 1928., Ernst Múzeum,(Légrády-ny.), 16 p. + 9 (fekete-fehér fotók, rajta Csók István, és Márffy Ödön 4-4, és Lux Elek 1 művének reproduckiójával) t. + 1 lap feltehetőleg más katalógusból, kijár, rajta Csók István: Zsuzsánna,Csók István: Thámár. c munkáival. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, laza fűzéssel, a hátsó borítón ceruzás jegyzetekkel. Ritka! + 1900 Tárgymutató az Országos Magyar Képzőművészeti Társulat 1899-1900. évi téli kiállítására. Bp., 1900, Singer és Wolfner, 1 t.+50+2 p.+23 t.+16 p. Borító nélküli példány.
19811.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Csánky Dénes: Száz év magyar festészete. A kiállítást az Orsz. M. Szépművészeti Múzeum anyagából rendezte és katalógust írta: Csánky Dénes. Győr Sz. Kir. Város Jubileumi Kiállításai II. Győr, 1943, Győr Sz. Kir. Város, 46+2 p.+8 t. Kiadói papírkötés.
19812.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1965 Politikai plakát kiállítás 1945-1965. Bp., 1965, Magyar Nemzeti Galéria, 20 p. Kiadói papírkötés.
19813.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

"CÁPA" Bölcsész Index. Az ELTE BTK lapja 1983. Összeáll.: Beke László, Sturcz János, Szőke Annamária. Bp., 1983, ELTE BTK-ny., 150 p. Kiadói papírkötés, kopott, szakadt borítóval. Megjelent 400 példányban.
19814.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Szíj Rezső: Gondolatok Prokop Péter képei előtt. A szerző, Szíj Rezső (1915-2006) református lelkész, művelődés- és irodalomtörténész, művészeti író, könyvkiadó által Molnár József (1918-2009) emigráns magyar író, könyvkiadó, nyomdász, folyóirat szerkesztő, az Aurora Kiadó szerkesztője részére DEDIKÁLT példány. Valamint a művész, Prokop Péter (1919-2003) katolikus pap, festőművész, író által ALÁÍRT példány. Bp., 1983., Budapesti Művészetbarátok Egyesülete. Kiadói papírkötés.
19815.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Magyar rajzolóművészek. Szerk.: Pérely Imre. Bp., 1930, Könyvbarátok Szövetsége. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
19816.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Lőrinczy Kati: Lőrinczy György 1935-1981 - Festett képek / Painted Images 1977-1978. Bp., 2003, Vintage Galéria. 13 p. + 15 t. (reprodukciók). Kiadói papírkötés.
19817.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft