Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 397

Herman Landsfeld: Lidové hrncírstvi a dzbánkarství. [Nép kerámia és kancsókészítés.] Praha, 1950, Orbis. Cseh nyelven. Fekete-fehér fotókkal és szövegközti rajzokkal gazdagon illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, szakadt, foltos kiadói papír védőborítóban.
19782.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

19783.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

19784.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Claude Blair: The History of Silver (Az ezüst története). London, 1987, Macdonald, kiadói kartonált papírkötés, kicsit sérült papír védőborítóval, angol nyelven. Színes és fekete-fehér képekkel rendkívül gazdagon illusztrált kiadvány.
19785.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Eric Knowles: Lalique. Oxford, 2011, Shire, kiadói papírkötés, angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált kiadvány, mely bevezet a Lalique üvegek világába.
19786.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Apáti-Tóth Sándor - Zalán Tibor:  Talált képek. (Fotó-vers-album.) [Zalán Tibor által dedikált példány.] (Cegléd, 2003. Apáti Bt. - Apáti Nyomda.) 97 + [5] p. ,,melléklet (meghívó). Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Vincze Pistinek, akinek a legszebb kutyája van a világon! Öleli Zalán 2003." Apáti-Tóth Sándor fényképkollázsait Zalán Tibor haiku versei kísérik. Japán fűzésű lapokkal. A kötetben elhelyezve a könyvbemutatóra szóló meghívó: a kötetet 2003. november 17-én mutatták be a budapesti Írók Boltjában, a munkát Jankovics József irodalomtörténész méltatta. Prov.: Vincze István. [Vincze István (1922-1982) néprajztudós, 1955-től a Néprajzi Múzeum munkatársa, 1980-től osztályvezetője. Főként szőlészet- és borászattörténettel foglalkozott.] Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19787.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

19788.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

A Magyar Királyi Honvéd Ludovika Akadémai és a testvérintézetek összefoglalt története (1830-1945) I-II. kötet. Írta és összeállította Rada Tibor. Bp.-Calgary, 1998, vitéz Bánkuty Géza-Gálos-Nyomdász Kft, 810 p. Szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott egészműbőr-kötésben, foltos hátsó borítóval.
19789.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Térey Gábor: A Szépművészeti Múzeum régi képtárának leíró lajstroma. Bp.,1906, Hornyánszky V., VIII+431 p.+100 t. (Fekete-fehér fotók.) Szövegközti rajzokkal. Átkötött félvászon-kötés.
19790.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Fajó János 2 katalógusa:   Fajó János retrospektív kiállítása. Műcsarnok, Bp., 1990. Fekete-fehér és színes képekkel, Fajó János műveinek reprodukcióival illusztrált katalógus. Félvászon kötés.;   Fajó János: Formáim, színeim, tereim, 1998-2008. H.n., 2008, k.n. 80 p. Megjelent 1000 példányban. Magyar és angol nyelven. Fajó János műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.;
19791.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Gianpiero Negretti, Paolo De Vecchi: Patek Philippe: Complicated Wrist Watches - Komplizierte Armbanduhren - Montre-bracelets compliquées. Köln, 1999, Könemann. 180 p. Francai, német és angol nyelven. Kiadói kissé foltos egészvászon kötésben, kiadói kissé elszíneződött papír védőborítóval.
19792.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Bartók 32 Galéria 1970-es és 80-as években kiadott kiállítási katalógusai a kor jelentős kortárs képző- és iparművészeivel, számos fekete-fehér reprodukcióval, össz. 20 db: Hommage a Czóbel Béla, 1983 (Czóbel Béla műveinek reprodukcióival illusztrált); Grafika, kisplasztika 1982-83. (Almásy Aladár, Samu Géza, Szemethy Imre stb. reprodukciói képeslap formátumban); Barabás Márton, Körösényi Tamás, Marosvári György (é.n., 1979 körül); Z. Gács György emlékkiállítás, 1978; Festőművészek a XI. kerületben, 1982 (Bálint Endre, Drégely László, Járitz Józsa, Misch Ádám, Orosz Gellért stb. és ezen felül egy a katalógusban szereplő Fabók Gyula műről készült fotó reprodukcióval); Festő-, szobrász-, grafikusműművészek a XI. kerületben, 1985 (Bartl József, Csiky Tibor, Joláthy Attila, Misch Ádám, stb. reprodukcióival); Medveczky Jenő és Pátzay Pál, 1982; Alkotók a XI. kerületben, é.n. (1980 k.), Drégely László, Lux Antal, Misch Ádám, Orosz Gellért stb.; Csongrádi Művésztelep, 1983 (Aknay János, Bukta Imre, Dienes Gábor stb.), 2 db Bartók '32 Galéria kiállítása, Bécs, 1980 (Bálint Endre, Csiky Tibor, Drégely László stb.); Gink Károly 1980; Őszi tárlat 1983 ((Bartl József, Csiky Tibor, Matzon Frigyes, Orosz Gellért, Szikora Tamás stb.); Alkotók a XI. kerületben, é.n. (1977-78 k.), Bálint Endre, Drégely László, Lux Antal, Misch Ádám, Klimó Károly, Birkás Ákos, Orosz Gellért stb.; Nemzetközi Kerámia Kísérleti Stúdió Kecskemét, 1985 (Schrammel Imre, Fürtös György, Geszler Mária, Péter Vladimir stb.); stb.
19793.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft