Divald Kornél: Magyarország művészeti emlékei. A képanyagot összegyűjtötte és a szövegrészt írta Divald Kornél. Budapest, 1927. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. [4] + 255 + [1] p. Első kiadás. Divald Kornél (1872-1931) művészettörténész monográfiáját oldalszámozáson belül számos egész oldalas és szövegközti felvétel kíséri. A Felvidék művészettörténésze ezúttal a teljes történelmi Magyarország építészeti, szobrászati, festészeti, ötvösművészeti anyagából válogat. Az első előzéken Ex libris. Poss.: Molnár János [Molnár János helytörténész, kecskeméti népművészeti és könyvgyűjtő, a kecskeméti Katona József Társaság vezetőségi tagja, számos magyar író, költő erdélyi úti kalauza, számos erdélyi költő, író kecskeméti házigazdája az 1960-1980-as években.] Aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben.