Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 397

Eduard Fuchs: Geschichte der erotischen Kunst in Einzeldarstellungen. I-III. Bände. I. Band: Das zeitgeschichtliche Problem. II. Band: Das individuelle Problem. Erster Teil. III. Band: Das individuelle Problem. Zweiter Teil. München,(1928.),Albert Langen. Német nyelven. Rendkívül izgalmas, erotikus képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval.
19746.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Martin Huber - Manfred Mittermayer - Per Karlhuber: Thomas Bernhard élete és "életemberei". A hagyaték. Bp., 2003., Közép-európai Kulturális Intézet. Kiadói papírkötés.
19747.

Kikiáltási ár:
100 Ft
0,27
0,31

19748.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Book of Days. (Marton László számára dedikált jubileumi album.) (Dublin, 2003. The Abbey Theatre.) [320] p. Folio. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,To my good friend Laszlo to commemorate one visit A Dance of Time to love Abbey on March 17th 2004. Ben. 18. 4. 2004". A Ben Barnes, a dublini Abbey Theater művészeti vezetője által szerkesztett kötet az ír színházi élet meghatározó színházi műhelyének, a századik születésnapját ünneplő Abbey Theaternek előadásai közül válogat, az elmúlt száz év előadásain készült felvételek segítésével idézi meg az egykori bemutatókat. Az album a színház valamennyi évtizedének előadásfotóiból és plakátjaiból tesz közzé válogatást. Példányunk fűzése az előzékeknél kissé meggyengült. Prov.: Marton László (1943-2019) Kossuth- és Jászai Mari-díjas színházi rendező, a Vígszínház meghatározó rendezője és direktora, világszerte ünnepelt színházrendező, egyetemi tanár. Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói borítóban.
19749.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Marosvölgyi Gábor: Gulácsy Lajos. Mundus, Budapest, 2008. 372p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
19750.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

19751.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Lantos Ferenc kiállítása. Pécs, Tudomány és Technika Háza 1970. május-június. Pécs, 1970, k.n. (Szikra Nyomda). Egészoldalas, színes és fekete-fehér képekkel, Lantos Ferenc festőművész műveinek reprodukcióival illusztrált katalógus. Kiadói papírkötés.
19752.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

2000-2005 Kassák Múzeum 4 db kiadványa,  Legkedvesebb képeim, 20. századi magyar művészet magyar író hagyatékából, 20. századi magyar alternatív műhelyiskolák (2x) + 1996-2006 2 db Kassák Múzeumos meghívó. + 1988 Szépművészeti Múzeum Új szerzemények 1978-1988.
19753.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

1982 A DADA Magyarországon. 1982. dec. 15. - 1983. jan. 15. Fekete-fehér fotókkal, tollas jegyzetekkel, bejegyzésekkel. 37 p.
19754.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Csaplár Ferenc: Avantgárd és proletkult: a Munka-kör. Bp., 1988., Kassék Emlékmúzeum és Archívum, kihajtható kiállítási prospektus. + 1981 Hungarian art 1920-1970. Boston, Northeastern University Art Gallery, kihajtható kiállítási prospektus. A kiállított anyag jelentős része Paul Kovesdy és Paul és Noemi Pfeffer gyűjteményéből származik.
19755.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

19756.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Evert van Muyden: Souvenirs de la Campagne Romaine. Orné d'un portrait, de 23 planches hors texte et de nombreuses vignettes d'aprés les dessins et croquis de l'auteur. Introduction de Paul Seippel. Géneve, 1923, Art Boissonnas, 1 t.+XXIV+64+4 p.+XXIII t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Francia nyelven. Evert Louis van Muyden (1853-1922) svájci festő, illusztrátor, grafikus. Kiadói kartonált papírkötés. Számozott (250./700) példány!
19757.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft