Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 397

Weinhold, Rudolf:  Töpferwerk in der Oberlausitz. Beiträge zur Geschichte des Oberlausitzer Töpferhandwerks. (Dedikált.) Berlin, 1958. Akademie-Verlag (VEB Werkdruck, Gräfenhainichen). VIII + 200 + [2] p. + 25 t. (kétoldalas). Dedikált: ,,An meinem lieben Freund István Vincze: Rudolf Weinhold". Rudolf Weinhold (1925-2003) német néprajztudós, elsősorban a népi fazekasság és szőlészet néprajzával foglalkozott. Monográfiája a mai cseh-lengyel-német régióban fekvő Felső-Lausitz fazekasiparának történetét vizsgálja. (Veröffentlichungendes Instituts für Deutsche Volkskunde, Band 18.) Prov.: Prov.: Vincze István. [Vincze István (1922-1982) néprajztudós, 1955-től a Néprajzi Múzeum munkatársa, 1980-től osztályvezetője. Főként szőlészet- és borászattörténettel foglalkozott.] Feliratozott kiadói félvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
19734.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

19735.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Hungarian Constructivism 1918-1936. Tokió, 1994, Watari-um, The Watari Museum of Contemporary Art. 87 p. Japán és angol nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel, többek közt Bortnyik Sándor, Kassák Lakos, Moholy-Nagy László, Molnár Farkas, Tihanyi Lajos és Uitz Béla műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19736.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Kunst in Glas aus der Tschechoslowakei (Csehszlovák művészeti üvegek). cca 1980, München, Glassexport. Német nyelvű prospektus a csehszlovák üvegművészek életrajzaival, jellemző alkotásaik reprodukcióival.
19737.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Gellér Katalin: A magyar szecesszió. Bp., 2004, Corvina. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány, néhány ceruzás bejegyzéssel, aláhúzással, jó állapotban.
19738.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Pécsi József: Fotó és reklám. Bp., 1997, Intera Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, sérült, részben hiányos pauszpapír védőborítóval, volt könyvtári példány.
19739.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

19740.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,91
17,19

Katalógus tétel, többségében képzőművészet, néhány fotóművészet, össz. 39 db: Czóbel 90 éves; Gedő Ilka 1980; Szolnoki Művésztelep kiállítása 1961 és 1966; Gadányi Jenő, 2000; Komoróczky Tamás, 2 db; Kovács Attila 1994; Salgótarjáni Tavaszi Tárlat 1975 és 1979; Ádám Zoltán (é.n., 2004 k.); Kerekes Gábor 1995; Káldi Katalin 2005; Pácser Attila (6 db); Szabó Gyula 2008; Grafikák Kállai Ernő hagyatékából, 1984; Bene Géza 1998; Rozsda Endre 1999; Varkoly László 1987; stb.
19741.

Kikiáltási ár:
7 500 Ft
20,33
23,44

19742.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,92
13,75

19743.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Dobrik István (szerk.): Feledy Gyula. Miskolc, 2008, Szépmesterségek Alapítvány, Miskolci Galéria Városi Művészeti Múzeum. Megjelent 500 példányban. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19744.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,92
13,75

Eduard Fuchs: Illustrierte Sittengeschichte vom Mittelalter bis zur Gegenwart. I-III. köt.  I. köt.: Renaissance. Ergänzungsband.;  II. köt.: De galante Zeit. Ergänzungsband.;  III. köt.: Das bürgerliche Zeitalter. Ergänzungsband. München,én.,Albert Langen. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
19745.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
10

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft