Könyvek: Történelem

Tételek száma: 370

Damjanich levelei nejéhez. Bev. és ford.: Hamvay Ödön. Bp., 1910, (Budapesti Hirlap-ny.), 96 p. Kiadói papírkötés, kissé koszos borítóval, nagyrészt felvágatlan lapokkal.
19452.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Pethő Sándor: A magyar Capitoliumon. A magyar királyeszme a Duna völgyében. Bp., 1932, Gellért Könyvkiadóvállalat (Pápai Ernő-ny.), 87+(1) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, egyébként jó állapotban.
19453.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Mika Sándor (szerk.): Történelmi olvasókönyv. Az ó-kor története. Az új-kor története 1648-tól. Magyarország történelme a mohácsi vészig. Magyarország alkotmánytörténete. Budapest, [1916-1922]. Lampel Róbert Könyvkiadóvállalata [Franklin-Társulat ny.] 150 + [2] p.; 140 p.; 232 p.; 208 p. A Mika Sándor (1859-1912) történész által a gimnáziumok és reáliskolák számára szerkesztett ifjúsági olvasókönyv először 1905-1910 között jelent meg, hat részben, a következő beosztásban: I.: Magyarország történelme a mohácsi vészig. - II.: Magyarország történelme a mohácsi vésztől a XVIII. század végéig. - III. Az ókor történelme. - IV.: A középkor és az újkor történelme 1648-ig. - V: Az újkor története 1648-tól és a legújabb kor története. - VI.: Magyarország története, különös tekintettel az alkotmánytörténetre. A gyűjteményünkben szereplő kötetek mindegyike kiemelt fontosságúnak ítélt dokumentumok közzétételéből áll össze. Gyűjteményünk ókori része az 1922 körüli harmadik kiadásból, a másik rész az 1916-1917 folyamán kiadott második kiadásból származik. A magyar középkori részben oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalas illusztrációs anyag. Aranyozott gerincű korabeli vászonkötésben. Jó példány.
19454.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Zajti Ferenc: Magyar évezredek. (Skytha-hun-magyar faji azonosság.) 350 illusztrációval, mű- és térképmellékletekkel. Budapest, 1943. (Móricz Zsigmond könyvkiadóvállalat - ,,Pátria"-Nyomda Rt.) 1 t. (címkép) + XII + 443 + [1] p. + 31 t. (ebből 5 kihajtható 26 kétoldalas,) + 3 térkép (kihajtható). A szkíta-hun-magyar leszármazás és a szkítasági népek egyedülálló kultúrateremtő mivolta mellett érvelő őstörténeti munkát oldalszámozáson belül számos szövegközti és egész oldalas felvétel, térképvázlat illusztrálja. A mű első kiadása 1939-ben jelent meg. 1940-ben (a szerző állítása szerint) a Vallás- és Közoktatásügyi Minisztérium a munkát a tanári könyvtárak részére beszerzendővé nyilvánította. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek jegyzékén. Kiadói, aranyozott gerincű, első kötéstábláján illusztrált félvászon kötésben, eredeti, színes, illusztrált, enyhén sérült védőborítóban. Szép példány.
19455.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
25

19456.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Monumenta Latina Litteraturam Hungaricam Illustrantia Tomus II (145-72.), par I., fasciculus I., és Tomus IV. (1472-190.), pars I. fasciculus I. Bp., 1931, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Latin nyelven. Kiadói papírkötés.
19457.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Szydlow-Szydlowszki, Stefan Graf von - Pastinszky, (Miklós) Nikolaus R. von: Der polnische und litauische Hochadel. Bp.,1944.,(Pastinszky), 123 p. Kiadói papírkötés.
19458.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Beksics Gusztáv: A szabadság országa. Rajz az angol társadalmi életből. Bp.,[1881],Aigner Lajos, 252 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, foltos lapokkal.
19459.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

19460.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Mikes Imre: Erdély útja Nagymagyarországtól Nagyrmániáig. Sepsiszentgyörgy, 1996, Kaláka. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19461.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Huszár Aladár, vitéz baráthi: Küzdelem a magyarságért. Vitéz baráti Huszár Aladár beszédei és írásai. (Budapest, 1941) Hungária Kiadó Rt. (ny.) 243 + [1] p. Egyetlen kiadás. Huszár Aladár (1885-1945) jogász, politikus, több vármegye főispánja, Budapest főpolgármestere, az Országos Társadalombiztosítási Intézet igazgatója. A Bars megyei földbirtokos első világháborús frontszolgálata után Balassagyarmatra tért vissza, ahol tevékeny szerepet vállalt a város 1919. évi visszafoglalásában. Később Nógrád, Hont, majd több más vármegye, Győr főispánja, majd 1932-től között Budapest főpolgármestere volt, egyben a vitézi rend gyakori szónoka. Gömbös Gyula miniszterelnökkel elmérgesedő viszonya miatt 1934-ben lemondott, és az OTI élére került. Nemzetpolitikai beszédei, felszólalásai egy része zászlóavatásokon, országbővülések alkalmával hangzott el, kötete egy másik, markáns részét a nyilas sajtóval való írt éles szembeszállása alkotja. Az országos jelentőségű politikus és közszereplő a ,,Magyar Nemzet" lap ,,Szellemi honvédelem" rovatát vezette, mindvégig élesen fellépett a nyilas mozgalommal és a német érdekekkel szemben. 1944-ben a Gestapo elhurcolta. A tartalomból: Emlékezés Felsőgyőri Nagy Ivánról. A Madách Társaság ünnepi ülésén elmondott emlékbeszéd (1923) - Magyar tartozás. Bak község hősi emlékének leleplezési ünnepélyén elmondott beszéd (1928) - Gömbös Gyula, a miniszterelnök. Köszöntő a Társadalmi Egyesületek Szövetsége nevében - Széchenyi él... Emlék-serlegbeszéd a Nemzeti Kaszinó Széchenyi-lakomáján - Magyarország a magyaroké - Hogyan foglaltuk vissza Balassagyarmatot? - Üzenet Prága és Prága itteni szövetségesei felé - Nem kékvérűség a törzsökös magyarok szervezkedése - Talán szabad még Magyarországon magyarnak lenni? - Néhány szó egy támadásról - Egy el nem mondott beszéd Pethő Sándor ravatalánál - Mi tartja fenn a magyarságot? - Ami Jarosséknak nem tetszik. Aranyozott, enyhén foltos kiadói vászonkötésben. Jó példány.
19462.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Pauler Gyula: A magyar nemzet története Szent Istvánig. A Magyar Tudományos Akadémia által a Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egylet Fáy-alapítványából jutalmazott mű. Budapest, 1900. Magyar Tudományos Akadémia (Hornyánszky Viktor ny.) XI + [1] + 276 p. Egyetlen kiadás. Pauler Gyula (1841-1903) történész, levéltáros munkájának történetíve az Urál előterében eltöltött évszázadoktól Géza és Sarolta uralmának koráig tart, tehát átölteti a magyarság levédiai, etelközi időszakát, a honfoglalást, valamint a kalandozások korát. A munka bő kétharmada rendkívül bő jegyzetapparátus, a szerző egykorú történeti források és levéltári kutatások alapján dolgozott. (A Magyar Tudományos Akadémia könyvkiadó vállalata. Új folyam, XLII. kötet.) Poss.: Dr. Semjén Béla könyvtárából, 1943. (Ex libris). Pamlényi 161. o. Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben (Müller György könyvkötészete, Budapest), márványmintás festésű lapszélekkel. Szép példány.
19463.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft