Könyvek: Történelem

Tételek száma: 370

Sztojanoff, Borisz:  Sztalin, a vörös cár. [Budapest, 1942]. Szenkó kiadás [ny. n.] 317 + [3] p. Dokumentumregény Sztálin életéről és a szovjet belpolitika leszámolásairól. A szovjetbarátnak éppen nem mondható munka számos forrásmunka nyomán született, cselekménye a kezdetektől az 1941. évi hadüzenet nélküli német támadásig terjed. A szovjet rendszerről kedvezőtlen képet alkotó munka szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékén. A címoldalon és az utolsó oldalon egykori gyűjteményi bélyegzés nyomai, példányunk levelein enyhe foltosság, lapszélei gyűröttek, első levelén szakadás, verzóján javítás, a színes, illusztrált védőborító hiányzik. Fűzve, külső védőborító nélkül.
19440.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

[Lovagrendekről és hölgyrendekről szóló munka] J. K. Wietz: Abbildungen sämmtlicher geistlichen und weltlichen Ritter- und Damenorden. III. Prag, 1821. Sommerschen Buchdruckerei. 398 + (12) p. Korabeli sérült félbőr kötésben
19441.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Pölitz, Karl Heinrich Ludwig: Die Weltgeschichte für gebildete Leser und Studierende Band II. 1 t + 536p. Korabeli kissé sérült félvászon kötésben.
19442.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Blumenbach, W(enzel) C(arl) W(olfgang): Neuestes Gemälde der Oesterreichischen Monarchie II. Wien, 1837. Sammer. 480 + (2)p. Fűzve, sérült, hiányos kiadói papírborítóval Rézmetszetek nélkül.
19443.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Domanovszky Sándor: Magyar Művelődéstörténet. I.: Ősműveltség és középkori kultúra. Bp., 1939 Magy. Történelmi Társ. [Révai]. 636p. Kiadói, aranyozott, bordázott gerincű kissé kopott félbőr kötésben
19444.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

19445.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Botlik József: Az őrvidéki magyarság sorsa 1922-1945. (DEDIKÁLT). Vasszilvágy, 2011, Magyar Nyugat Könyvkiadó Bt. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző, Botlik József (1949- ) történész, író, teológus által DEDIKÁLT példány.
19446.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Ettore Pais: Storia della Sardegna e della Corsica durante il dominio romano. Parte I-II. + La civilt? dei nuraghi. Sardegna preromana. Cagliari,én., Edizioni Anastatiche 3T. Olasz nyelven. Hasonmás kiadás. Kiadói egészvászon-kötések, a sarkain ütődésnyommal.
19447.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

19448.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Hibbert, Christopher: A Medici-ház tündöklése és bukása. Bp., 1993, Holnap Kiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19449.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Nicholas Kulish - Souad Mekhennet: Mindhalálig náci. Hajsza Mauthausentől Kairóig az SS orvosa után. Ford.: Sziklai István. Bp., 2014., Libri. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban.   "A New York Times riporterei, Nicholas Kulish és Souad Mekhennet elsőként leplezték le a haláldoktor, dr. Aribert Heim egykori náci orvos titkos egyiptomi életét."   Dr. Aribert Heim (1914-1992) SS orvos, "mauthauseni mészáros."
19450.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Dr. Kray István báró: A kabinetiroda szolgálatában a világháború alatt. Epizódok és jellemképek I. Ferenc József és IV. Károly királyokról. H.n., 1935, szerzői kiadás (Zalaegerszeg, Zrínyi-ny.), 157+(3) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült, szétvált borítóval, szétváló fűzéssel.
19451.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft