(Anonymus) P. Magister: P. Magister quondam Bele Regis Hungariae notarius Gesta Hungarorum. Partes selectae. Edidit Ladislaus Juhász. Budapest, 1932. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda (Prometheus-nyomda, Szeged). 1 t. (kihajtható címkép) + 31 + [1] p. Anonymus "Gesta Hungarorum" című regényes honfoglalás-krónikájának, szemelvényes, latin nyelvű kiadása. Az első fedőborítón számozás. (Fontes Latini ad historiam Hungaricam spectantes. Fasciculus III.) Fűzve, kiadói borítóban, jó példány.
2 db a Magyar Tudományos Akadémia tagjairól megemlékező különnyomat: Dr. Török József: Pólya József emléke. Bp., 1876, MTA (Athenaeum-ny.), 11 p. Kiadói papírkötés, régi intézményi bélyegzővel. + Károlyi Árpád: Emlékbeszéd Arneth Alfréd külső tag felett. A Magyar Tudományos Akadémia elhúnyt tagjai fölött tartott emlékbeszédek IX. köt. 6. sz. Bp., 1902, MTA (Athenaeum-ny.), 18 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, részben felvágatlan.
A M. Kir. Kormány 1935. évi működéséről és az ország közállapotairól szóló Jelentés és Statisztikai Évkönyv. Bp., 1937, Athenaeum. Kiadói félvászon-kötés, intézményi bélyegzővel (Szatmár, Ugocsa és Bereg Közigazgatásilag Egyelőre Egyesített Vármegyék Levéltárnoka). + Die Ergebnisse der Viehzählung vom 31. Dezember 1910 in den im Reichsrate vertretenen Königreichen und Landern. 1. Heft. Die Summarischen Ergebnisse der Viehzählung. Wien, 1912, Bureau der K. k. Staatischen Zentralkomission. Német nyelven. Kiadói sérült papírkötés, intézményi bélyegzővel.
A kereskedelemügyi ministernek 1889. évi működéséről a törvényhozás elé terjesztett jelentése. Bp., 1890, Pesti Könyvnyomda Rt., 861 p. Korabeli félbőr-kötésben, kissé viseltes, sérült borítóval és gerinccel, kissé foltos címlappal, helyenként kisebb lapszéli sérülésekkel, intézményi bélyegzőkkel.
Vegyes könyvtétel, kertésztet és mezőgazdaságtörténeti témában, 3 db:
Magyarország Mezőgazdasága Országos Kiállításokon. Bp., 2005, Magyar Mezőgazdasági Múzeum. Kiadói kartonált papírkötés.;
Csoma Zsigmond: Kertészet és polgárosodás. Az európai szőlészeti-borászati-kertészeti ismeretek oktatása, szaktanácsadása a Georgikonban és a Keszthelyi Uradalomban a 18. sz. végétől a 19. sz. közepéig. Centrál-Európa Alapítványi Könyvek sorozat 6. kötete. Bp., 1997, Centrál Európa Alapítvány. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötésben.;
Magyar Mezőgazdaság 1000 éve. Rövid áttekintés. Bp., 2000, Magyar Mezőgazdasági Múzeum. Kiadói papírkötés.;
Pott, P. H.: Yoga en Yantra. In hunne beteekenis voor de Indische Archaeologie. Leiden, 1946, E. J. Brill, XIV+180 p.+XV (fekete-fehér fotók) t. +II t. Német nyelven. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval, sérült gerinccel, néhány foltos lapéllel.
2 db könyv repülők témában: Stephen E. Ambrose: Vad égbolt, a B-24-es bombázók fiatal hősei. nh., 2001, Gabo Kiadó. Kiadói k artonált papírkötés; Richard Bach: A földön Idegen. Bp., 1998, Édesvíz Kiadó. Kiadói papírkötés
Gratz Gusztáv: Európai külpolitika. Kincsestár - A Magyar Szemle Társaság Kis Könyvtára 25. sz. Bp., 1929, Magyar Szemle Társaság, 80 p. Kiadói egészvászon-kötés, régi intézményi bélyegzővel.
Gy. Káldy-Nagy (editor) The muslim east (Studies in honour of Julius Germanus) Loránd Eötvös University, 1974. 264p. XIII. t. Kiadói egészvászon kötésben, papír védőborítóval.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.