Könyvek: Judaika

Tételek száma: 36

ca 1920-1930 Mult és Jövő. 6 évfolyama bekötve. Zsidó irodalmi, művészeti, társadalmi és kritikai folyóirat. Szerk.: Patai József Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói. egészvászon-kötés, jó állapotban
23951.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,56
112,50
Minimális ajánlat:
36 000 Ft
36 000 42 000 50 000
Németh László - Paksy Zoltán: Együttélés és kirekesztés. Zsidók Zala megye társadalmában 1919-1945. A szerzők által ALÁÍRT ajándékkártyával!  Zalai gyűjtemény 58. Zalaegerszeg, 2004., Zala Megyei Levéltár, 602+8 p. Fekete-fehér térképekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, a gerincen apró sérüléssel.
23955.

Németh László - Paksy Zoltán: Együttélés és kirekesztés. Zsidók Zala megye társadalmában 1919-1945. A szerzők által ALÁÍRT ajándékkártyával!
Zalai gyűjtemény 58. Zalaegerszeg, 2004., Zala Megyei Levéltár, 602+8 p. Fekete-fehér térképekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, a gerincen apró sérüléssel.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
A zsidók története. A bibliai korszak befejezéséről a legujabb kori különös tekintettel a zsidók történetére Magyarországon, irodalmi szemelvényekkel. Dr. Kayserling M. "Handbuch der Israelitischen Geschichte" czímű könyve stb. alapvető mű nyomán. A középiskolák felsőbb osztálya, tanítóképző-intézetek és a család számára. Szerk.: Csukási Fülöp és Schön József. Bp., 1886, Franklin, X+2+308 p. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítókkal, a borítón címkével, régi intézményi bélyegzésekkel.
23956.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Néző István: A kisvárdai zsidóság története. - - tanulmánya. Szerk.: Marik Sándor. A szerkesztő, Marik Sándor által DEDIKÁLT példány. Nyíregyháza, 1998., Ardlea, 157+3 p. Fekete-fehér szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
23957.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Haraszti György (szerk.): Zsidó síremlékek Budapesten. Bp., 2004, Nemzeti Kegyeleti Bizottság. Kiadói kartonált kötés, kötéstáblák sarka sérült, egyébként jó állapotban.
23958.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,92
13,75
Minimális ajánlat:
4 400 Ft
4 400 5 000 6 000
23959.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,92
13,75
Minimális ajánlat:
4 400 Ft
4 400 5 000 6 000
23960.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Magyar zsidó lexikon. Szerk.: Ujvári Péter. Bp., 1929, Zsidó Lexikon (Pallas-ny.), 8 sztl. lev.+ 1028 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, szép állapotban, tulajdonosi bejegyzéssel
23961.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
23962.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
[WW Bogár katalógus] Stauber, Axel: Der Käfer Katalog. Alle Käfer ab 1947.  Staufenberg, 2000. Heussner &amp; Stauber, 278p.
23963.

[WW Bogár katalógus] Stauber, Axel: Der Käfer Katalog. Alle Käfer ab 1947. Staufenberg, 2000. Heussner & Stauber, 278p.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Orbánné Szegő Ágnes: Egri zsidó polgárok. Bp., 2005., VPP. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
23964.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
23965.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft