M. Tóth Antal: Újra hallom szép szavát. Veszprém zenéje 1762-től a kiegyezésig. (Dedikált.) Veszprém, 1998. (Új Horizont Folyóirat és Könyvkiadó Alapítvány -- OOK-Press Kft.) 160 p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Szent-Gály Erzsébetnek szeretettel és a régi barátsággal. Veszprém, 1998. nov. 24. M. Tóth Antal". M. Tóth Antal (sz. 1940) veszprémi orvos, zenész zenetörténeti áttekintésében a püspökség jelenlétének és az iskolavárosi létnek köszönhetően művelt, polgári városnak számító Veszprém XVIII-XIX. századi zenetörténetét dolgozza fel. Művéhez jelentős segítséget nyújtott az 1825-től vezetett veszprémi zenei lajstrom, az úgynevezett Elenchus, melynek köteteiben a katolikus klérus tagjai lejegyezték és katalogizálták a város egyházzenei és világi zenei bemutatóit. Az oldalszámozáson belül gazdag szövegközti képanyaggal kísért zenetörténeti mű bő társadalmi keretben mutatja be a város történetének komolyzenei összevetőjét. Prov.: Szentgály Erzsébet restaurátor, műemlékvédelmi szakíró. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben, jó példány.
1907 Kocian Jaroslav búcsúhangversenyének műsora, prospektus, hajtott, 23x15 cm + 1916 Gyula, Symophonikus hangverseny, a cs. és kir. 11. gyalogezred tisztikara az Elsnic J. karmester vezetése alatt álló ezred-zenekar közreműködésével, az erdélyi menekültek javára, magyar és német nyelven, hajtott, 23x15 cm