Vargyas Lajos: Áj falu zenei élete /Tanya, falu, mezőváros II./ Bp., 1941. Kir. M. Pázmány P.-Tud.egyetem Magyarságtudományi Int. 93 [3] p. , 29 [3] p. (kotta) Kiadói papírborítóban. /
Csende Béla: Békés-Tarhos. Az első magyar állami énekiskola élettörténete (1946-1954). 1976, Békés Városi Tanács Végrehajtó Bizottsága. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Sándor Judit: A zene zarándokútján. A szerző, Sándor Judit (1923-2008) opera-énekesnő által Jálics Kinga (1943-2019) kulturális újságíró, szerkesztő részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2004., Eötvös József Könyvkiadó. Kiadói papírkötés.
Schurig, Arthur: Wolfgang Amadeus Mozart. Sein Leben und sein Werk. [...] I-II. köt. Leipzig, 1913, Insel-Verlag, 514 p.; 408+(2) p. Oldalszámozáson kívül fekete-fehér képtáblákkal, kihajtható mellékletekkel. Német nyelven. Korabeli, aranyozott gerincű félpergamen-kötésben.
Papp Viktor: Beethoven és a magyarok. Bp., 1927, Szerzői kiadás. Fekete-fehér képtáblákkal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, kissé kopott, foltos borítóval, volt könyvtári példány.
Sang und Klang im XIX/XX Jahrhundert: Ernstes und Heiteres aus den Reucge der Toene. Berlin, én., Neufeld und Henius, XIV+2+384 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott, illusztrált félvászon-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel.