https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 134

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
Kalmár László és Telegdi Zsigmond (szerk.): Általános nyelvészeti tanulmányok II. A matematikai nyelvészet és a gépi fordítás kérdései. Bp., 1964, Akadémiai. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
1
21126.

Kalmár László és Telegdi Zsigmond (szerk.): Általános nyelvészeti tanulmányok II. A matematikai nyelvészet és a gépi fordítás kérdései. Bp., 1964, Akadémiai. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,79
EUR
,
4,38
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Pető Andrea (szerk.): A kirekesztés társadalmi nem alapú elmélete és gyakorlata a Csereháton. Kutatási beszámoló. Miskolc, 2004. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
1
21127.

Pető Andrea (szerk.): A kirekesztés társadalmi nem alapú elmélete és gyakorlata a Csereháton. Kutatási beszámoló. Miskolc, 2004. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,25
EUR
,
3,75
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Demokrácia és köznevelés. Bp., 1945, Országos Köznevelési Tanács. Volt könyvtári példány. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
1
21128.

Demokrácia és köznevelés. Bp., 1945, Országos Köznevelési Tanács. Volt könyvtári példány. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,25
EUR
,
3,75
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Atkinson, William Walker: Gedächtnis-Ausbildung. Die Wissenschaft des Wahrnehmens, Erinnerns und Zurückrufens. Berlin, é.n., Psychologischer Verlag Van Tuyl Daniels, 143+(1) p. Német nyelven. Papírkötésben, kissé viseltes borítóval, a borítón és a lapok szélén lyukasztással, kissé hullámos, tulajdonosi névbejegyzéssel, ex libris-szel.
1
21129.

Atkinson, William Walker: Gedächtnis-Ausbildung. Die Wissenschaft des Wahrnehmens, Erinnerns und Zurückrufens. Berlin, é.n., Psychologischer Verlag Van Tuyl Daniels, 143+(1) p. Német nyelven. Papírkötésben, kissé viseltes borítóval, a borítón és a lapok szélén lyukasztással, kissé hullámos, tulajdonosi névbejegyzéssel, ex libris-szel.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
500 Ft
1,36
EUR
,
1,56
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Eduard David: Szocializmus és mezőgazdaság 1-2. Ford.: Dr. Szabados Sándor. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp., 1909, Grill,4+374 p.; 376 p. Kiadói egészvászon-kötések, kopott borítókkal, sérült gerincekkel, kijáró lapokkal.
1
21130.

Eduard David: Szocializmus és mezőgazdaság 1-2. Ford.: Dr. Szabados Sándor. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp., 1909, Grill,4+374 p.; 376 p. Kiadói egészvászon-kötések, kopott borítókkal, sérült gerincekkel, kijáró lapokkal.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,25
EUR
,
3,75
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Richard Andree: Ethnographische Parallelen und Vergleiche. Stuttgart, 1878., Julius Maier, XII+303 p.+1+II-VI (kihajtható táblák) t. Német nyelven. Átkötött egészvászon-kötés, 1 kihajtható tábla hiányzik, a kihajtható táblák egy része szakadozott.
1
21131.

Richard Andree: Ethnographische Parallelen und Vergleiche. Stuttgart, 1878., Julius Maier, XII+303 p.+1+II-VI (kihajtható táblák) t. Német nyelven. Átkötött egészvászon-kötés, 1 kihajtható tábla hiányzik, a kihajtható táblák egy része szakadozott.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,71
EUR
,
3,13
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Eduard Zeller: Die Philosophie der Griechen. Register zu dem Ganzen Werke. Leipzig, 1882, Fue's Verlag (R. Reisland.) Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel.
1
21132.

Eduard Zeller: Die Philosophie der Griechen. Register zu dem Ganzen Werke. Leipzig, 1882, Fue's Verlag (R. Reisland.) Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,71
EUR
,
3,13
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Waldner Károly: Gallicizmusok gyűjteménye. Rendhagyó és hiányos igék. Képletes kifejezések melyek alkalmazása a franciául tudó magyaroknak nehézséget okoz. Összeáll.: - -. Bp,[1940.], Cserépfalvi, 62 p. Kiadói papírkötés.
1
21133.

Waldner Károly: Gallicizmusok gyűjteménye. Rendhagyó és hiányos igék. Képletes kifejezések melyek alkalmazása a franciául tudó magyaroknak nehézséget okoz. Összeáll.: - -. Bp,[1940.], Cserépfalvi, 62 p. Kiadói papírkötés.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,71
EUR
,
3,13
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Berkeley, [George]: I. Három párbeszéd Hylas és Philonous közt. II. Értekezés a látásnak egy új elméletéről. Fordította, életrajzzal és jegyzetekkel ellátta: Dr. Dienes Valéria. Bp., 1906-1909, Franklin, 234+1 p. Átkötött félvászon-kötés.
1
21134.

Berkeley, [George]: I. Három párbeszéd Hylas és Philonous közt. II. Értekezés a látásnak egy új elméletéről. Fordította, életrajzzal és jegyzetekkel ellátta: Dr. Dienes Valéria. Bp., 1906-1909, Franklin, 234+1 p. Átkötött félvászon-kötés.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,71
EUR
,
3,13
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Világkonszernek. Válogatás. Összeáll. és tanulmányokat vál.: Ádám György. A szerkesztő, Ádám György által Vámos Tibornak (1926-2021) Széchenyi-díjas villamosmérnök, kutatóprofesszor DEDIKÁLT példány. Bp., 1974, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó, XV+1+367+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 1400 példányban.
1
21135.

Világkonszernek. Válogatás. Összeáll. és tanulmányokat vál.: Ádám György. A szerkesztő, Ádám György által Vámos Tibornak (1926-2021) Széchenyi-díjas villamosmérnök, kutatóprofesszor DEDIKÁLT példány. Bp., 1974, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó, XV+1+367+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 1400 példányban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
800 Ft
2,17
EUR
,
2,50
USD
Ajánlatok száma:
0
 
[Teghze-]Gerber Ferenc:  A devalváció, különös tekintettel pénzügyi és közgazdasági viszonyainkra. Budapest, 1921. Toldi Lajos (Kertész József ny.) 96 p. Egyetlen kiadás. Teghze-Gerber Ferenc (1872-1948) állami számvevőszéki főtiszt, egyetemi tanár az első világháború utáni Magyarország államcsőddel fenyegető gazdasági helyzetének pénzpiaci aspektusát elemzi és megoldásokat javasol, történelmi és kortárs példákra támaszkodva. Az első borítófedélen régi gyűjteményi bélyegzés. Poss.: M. Kir. Külügyminiszteri Számvevőség Számfejtő Osztálya. Fűzve, enyhén sérült, javított kiadói borítóban.
1
21136.

[Teghze-]Gerber Ferenc: A devalváció, különös tekintettel pénzügyi és közgazdasági viszonyainkra.
Budapest, 1921. Toldi Lajos (Kertész József ny.) 96 p. Egyetlen kiadás.
Teghze-Gerber Ferenc (1872-1948) állami számvevőszéki főtiszt, egyetemi tanár az első világháború utáni Magyarország államcsőddel fenyegető gazdasági helyzetének pénzpiaci aspektusát elemzi és megoldásokat javasol, történelmi és kortárs példákra támaszkodva.
Az első borítófedélen régi gyűjteményi bélyegzés.
Poss.: M. Kir. Külügyminiszteri Számvevőség Számfejtő Osztálya.
Fűzve, enyhén sérült, javított kiadói borítóban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,71
EUR
,
3,13
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Szabó Árpád:  Indische Elemente im plotinischen Neoplatonismus. (Dedikált.) Eupen, 1938. Druck und Verlag: Esch & Co. 87-96 p. Egyetlen önálló kiadás. Dedikált: "Jirka Alajos tanár úrnak tisztelete jeléül: Szabó Árpád". Szabó Árpád (1913-2001) klasszika-filológus korai filozófiai tanulmánya, melyet németországi továbbképzése idején írt. A neoplatonista filozófia részkérdéseit vizsgáló cikk Belgiumban jelent meg, egy német nyelvű teológiai-filozófiai folyóirat rövid cikkeként. (Sonderabdruck aus der Zeitschrift Scholastik Vierteljahresschrift für Theologie und Philosophie XIII. Jahrgang, Heft 1.) Poss.: Jirka Alajos. [Jirka Alajos klasszika-filológus (1896-1973), szerkesztő, az Országos Közoktatási Tanács tagja, az új latin és ógörög tanmenet kidolgozója.] Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, jó példány.
1
21137.

Szabó Árpád: Indische Elemente im plotinischen Neoplatonismus. (Dedikált.)
Eupen, 1938. Druck und Verlag: Esch & Co. 87-96 p. Egyetlen önálló kiadás.
Dedikált: "Jirka Alajos tanár úrnak tisztelete jeléül: Szabó Árpád".
Szabó Árpád (1913-2001) klasszika-filológus korai filozófiai tanulmánya, melyet németországi továbbképzése idején írt. A neoplatonista filozófia részkérdéseit vizsgáló cikk Belgiumban jelent meg, egy német nyelvű teológiai-filozófiai folyóirat rövid cikkeként.
(Sonderabdruck aus der Zeitschrift Scholastik Vierteljahresschrift für Theologie und Philosophie XIII. Jahrgang, Heft 1.)
Poss.: Jirka Alajos. [Jirka Alajos klasszika-filológus (1896-1973), szerkesztő, az Országos Közoktatási Tanács tagja, az új latin és ógörög tanmenet kidolgozója.]
Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, jó példány.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,71
EUR
,
3,13
USD
Ajánlatok száma:
0
 

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Aukciósház

  • Cím: 1061 Budapest, Andrássy út 16.
  • Levelezési cím: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • Email : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Nyitva tartás:
  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Galéria

Oldalaink

© 2011-2025 Darabanth Aukciósház Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek-gyik
darabanth.com
H
Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz