Kalmár László és Telegdi Zsigmond (szerk.): Általános nyelvészeti tanulmányok II. A matematikai nyelvészet és a gépi fordítás kérdései. Bp., 1964, Akadémiai. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
Pető Andrea (szerk.): A kirekesztés társadalmi nem alapú elmélete és gyakorlata a Csereháton. Kutatási beszámoló. Miskolc, 2004. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Atkinson, William Walker: Gedächtnis-Ausbildung. Die Wissenschaft des Wahrnehmens, Erinnerns und Zurückrufens. Berlin, é.n., Psychologischer Verlag Van Tuyl Daniels, 143+(1) p. Német nyelven. Papírkötésben, kissé viseltes borítóval, a borítón és a lapok szélén lyukasztással, kissé hullámos, tulajdonosi névbejegyzéssel, ex libris-szel.
Richard Andree: Ethnographische Parallelen und Vergleiche. Stuttgart, 1878., Julius Maier, XII+303 p.+1+II-VI (kihajtható táblák) t. Német nyelven. Átkötött egészvászon-kötés, 1 kihajtható tábla hiányzik, a kihajtható táblák egy része szakadozott.
Eduard Zeller: Die Philosophie der Griechen. Register zu dem Ganzen Werke. Leipzig, 1882, Fue's Verlag (R. Reisland.) Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel.
Berkeley, [George]: I. Három párbeszéd Hylas és Philonous közt. II. Értekezés a látásnak egy új elméletéről. Fordította, életrajzzal és jegyzetekkel ellátta: Dr. Dienes Valéria. Bp., 1906-1909, Franklin, 234+1 p. Átkötött félvászon-kötés.
Világkonszernek. Válogatás. Összeáll. és tanulmányokat vál.: Ádám György. A szerkesztő, Ádám György által Vámos Tibornak (1926-2021) Széchenyi-díjas villamosmérnök, kutatóprofesszor DEDIKÁLT példány. Bp., 1974, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó, XV+1+367+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 1400 példányban.
[Teghze-]Gerber Ferenc: A devalváció, különös tekintettel pénzügyi és közgazdasági viszonyainkra. Budapest, 1921. Toldi Lajos (Kertész József ny.) 96 p. Egyetlen kiadás. Teghze-Gerber Ferenc (1872-1948) állami számvevőszéki főtiszt, egyetemi tanár az első világháború utáni Magyarország államcsőddel fenyegető gazdasági helyzetének pénzpiaci aspektusát elemzi és megoldásokat javasol, történelmi és kortárs példákra támaszkodva. Az első borítófedélen régi gyűjteményi bélyegzés. Poss.: M. Kir. Külügyminiszteri Számvevőség Számfejtő Osztálya. Fűzve, enyhén sérült, javított kiadói borítóban.
Szabó Árpád: Indische Elemente im plotinischen Neoplatonismus. (Dedikált.) Eupen, 1938. Druck und Verlag: Esch & Co. 87-96 p. Egyetlen önálló kiadás. Dedikált: "Jirka Alajos tanár úrnak tisztelete jeléül: Szabó Árpád". Szabó Árpád (1913-2001) klasszika-filológus korai filozófiai tanulmánya, melyet németországi továbbképzése idején írt. A neoplatonista filozófia részkérdéseit vizsgáló cikk Belgiumban jelent meg, egy német nyelvű teológiai-filozófiai folyóirat rövid cikkeként. (Sonderabdruck aus der Zeitschrift Scholastik Vierteljahresschrift für Theologie und Philosophie XIII. Jahrgang, Heft 1.) Poss.: Jirka Alajos. [Jirka Alajos klasszika-filológus (1896-1973), szerkesztő, az Országos Közoktatási Tanács tagja, az új latin és ógörög tanmenet kidolgozója.] Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, jó példány.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.