4 db régi könyv: Tömörkény István: Margit. + Herczeg Ferenc: Terka naplója. (Az Érdekes Ujság pünkösdi mellékletei). Bp., 1916-1917, Légrády. Kiadói illusztrált papírkötés. + Bartucz Lajos: Mikép fedezte fel az ember önmagát? Kis anthropologia. + Zimmermann Ágoston: Fejlődéstan. (Kincsestár sorozat). Bp., 1929-1930, Magyar Szemle Társaság. Kiadói papírkötés. Változó állapotban, sérülésekkel.
Ablonczy László: Nehéz álom. Sütő András 75 éve. A szerző, Ablonczy László (1945-) József Attila-díjas újságíró, kritikus, színigazgató által Jálics Kinga (1943-2019) kulturális újságíró, szerkesztő részére DEDIKÁLT példány. [Bp.], 2002., Codex Print Kft. 2. kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Dante Könyvkiadó Emlékkönyve 1919-1935. Szerk.: Benedek Marcell. Bp., 1936, Dante, 251+(1) p.+ 32 (fekete-fehér képek) t. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
Toudouze, [Georges Gustave]: Aki ellopta a Golf-áramot. Regény. Ford.: Sz. Gyömrői Boriska. Bp., [1927], Pantheon, 267+(5) p. Átkötött félbőr-kötésben, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Donászy Ferenc: Tholdi Miklós. Regényes korrajz Nagy Lajos korából. Bp., [1899], Athenaeum, 385+(3) p. Második kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. A borító Goró Lajos munkája. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.