Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 586

21822.

[Folyóirat] Nagyasszonyunk. Képes leánylap. Szerkeszti: Orbán Dezső. Megjelenik évente tízszer. VIII. évfolyam, 1-10. szám. (1911. szeptember 1. - 1912. június 1.) [Teljes évfolyam, egybekötve.]
Budapest, 1911-1912. ("Élet" Irodalmi és Nyomda Rt.) [4] + 320 p.
Az 1904 szeptembere és 1944 novembere között megjelenő Nagyasszonyunk című illusztrált irodalmi és ismeretterjesztő havilap a katolikus leányifjúság részére készült, a tanév hónapjainak megfelelően évente tíz számban. Mesék, elbeszélések, útirajzok és kézimunka cikkek mellett művészettörténeti és természettudományi ismeretterjesztő írások alkotják a folyóirat gerincét. Évfolyamunk lapszámaiban folytatásos regényként szerepel Orbán Dezső történelmi regénye, "A fejedelem virágos kertje" címmel, Horn Antal grafikusművész részletgazdag rajzaival. Ábel Janka felvételekkel kísért útirajz-sorozata nyolc részben kalauz végig Európán. Kegyesebb témát jelent Tordai Grail Erzsi segédszerkesztő "Idő és öröklét" című színműve, három folytatásban. Katolikus szempontú nőtörténeti érdekességekkel szolgál Prohászka Ottokár cikke "Az új leánytípus" címmel.
A tartalomból: Telek Antalné: A kis boszorkány -- Gyökössy Endre: Az aranypénzek királya -- Tutsek Anna: Cilike viszontagságai -- Kanizsay Ferenc: A jó barátnő -- Az oki-szigeti kis nyúl (japán mese) -- Napkeleti mesék -- Sík Endre: Karácsony éjjelén -- Sík Sándor: Himnusz a szeretetről -- Szalay Mátyás: A keresztesek éneke -- Szonettek Petrarcától -- Szonettek Mickiewicz Ádámtól -- Longfellow: Esős nap -- Az ajándékozás művészete -- A kolozsvári Marianum -- Katholikus Leányok Országos Szövetsége -- A magyar nő feladata -- A nemes csipke -- Az emberi testről -- A fonográf és a gramofon -- A hangok csodás birodalmában -- Az óra ősei -- A női kalap múltjából -- Bokor Malvin: Mit olvassunk?
A folyóiratszámok illusztrált első és hátsó borítói, valamint az évfolyamkötet első és hátsó borítója a kötet végére kötve. Az első szám kétszer szerepel.
Lakatos 1928.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

21823.

Guy de Maupassant 3 műve:
Balkézről. Ford.: Benedek Marcell.; Lujzika. Ford.: Lányi Viktor.; Yvette. Ford.: Benedek Marcell. Guy de Maupassant összes munkái (XI, XVI, XXIII.) Bp., ,Athenaeum, 150+1 p.; 168+2 p.; 173+1 p. A borítók Gara Arnold munkái. A 3 kötet közül az utolsó 2 felvágatlan. Kiadói papírkötések, az első könyv gerinc kis sérüléssel, jó állapotban. Az egyik kötet Ritka!

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

A Sion-hegy alatt. Ady Endre istenes versei. Bp., 2019, Szent István Társulat. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
21824.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

Babits Mihály: Isten gyertyája. Istenes versek. Bp., 1991, Szent István Társulat. Kiadói műbőr kötés, jó állapotban.
21825.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

Radnóti: Ikrek hava (Napló a gyerekkorról). Számozott (368/1100) példány. 1959, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
21826.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

Cserjés Katalin: Álló csillagok. Egy gondolkodás (koncentrikus) körei. Szeged, 2017, Lectum. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
21827.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

Mikszáth Kálmán: Nagyságos Katánghy Menyhért képviselő úr viszontagságos élete, kalandjai, szerencsétlensége, szerencséje és művei. Bp., 1896, Révai Testvérek. Kiadói festett, aranyozott Gottermayer-féle egészvászon kötés, gerinc sérült, előzéklap félig kijár, kopottas állapotban.
21828.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

21829.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Szentkuthy Miklós: Prae. I-II. köt. Bp., 1980, Magvető. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, a II. kötet kissé sérült, foltos kiadói papír védőborítóval (az I. kötet védőborító nélkül), az I. kötetben lapszéli ázásnyomokkal.
21830.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Janikovszky Éva: Felelj szépen, ha kérdeznek! DEDIKÁLT! Réber László rajzaival. Bp., 1983, Móra. Kiadói kartonált kötés, kissé sérült gerinccel.
21831.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Egedi-Kovács Melinda: Átman Dala. Lélek-mandalák. Budakeszi, 2003., Mandala-Véda. Kiadói kartonált papírkötés.
21832.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,21
10,63

Kolb Jenő: Régi játékkártyák. Magyar és külföldi kártyafestés, XV-XIX.század. Összeáll. és magyarázó szöveggel ellátta - -. 80 színes hasonmással. Hungária Könyvek 6. Bp., 1939, Hungária-ny., 78+6 p. Első kiadás. Lapszámozáson belül egészoldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, szakadt, hiányos kiadói illusztrált papír védőborítóban. A név, és a számozás hiányzik.
21833.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,05

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft