Könyvek: Történelem

Tételek száma: 411

Zágoni Mikes Kelemen törökországi levelei. A szerző saját kéziratából életrajzi értekezéssel közli Toldy Ferencz. I-II. kötet. [Egybekötve.] Pesten, 1861, Heckenast Gusztáv, 224 p.; 246+(2) p. Első kiadás. Félvászon-kötésben, kopottas borítóval, kissé foltos lapokkal.
19643.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Marcus Iunianus Iustinus: Világkrónika. Helikon Kiadó, 1992. Kiadói egészvászon-kötés, papír védőborítóban.
19644.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Mémorial de Sainte-Héléne, ou Journal [...] Napoléon durant dix-huit mois; Par le comte de Las Cases. Tome Second. Paris, 1823. Félbőr kötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
19645.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Szekfű Gyula 2 műve: Nép, nemzet, állam. Válogatott tanulmányok. Vál., szerk.: és a kiegészítő jegyzeteket írta: Erős Vilmos.; Rövid magyar történelem 1606-1939. Sajtó alá rendezte és szerk.: Soós István és Potó János. Millenniumi Magyar Történelem Historikusok. Bp., 2002, Osiris. Kiadói kartonált papírkötések.
19646.

Szekfű Gyula 2 műve: Nép, nemzet, állam. Válogatott tanulmányok. Vál., szerk.: és a kiegészítő jegyzeteket írta: Erős Vilmos.;
Rövid magyar történelem 1606-1939. Sajtó alá rendezte és szerk.: Soós István és Potó János.
Millenniumi Magyar Történelem Historikusok. Bp., 2002, Osiris. Kiadói kartonált papírkötések.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Szűcs Jenő: Az utolsó Árpádok. Millenniumi Magyar Történelem. Historikusok. Bp., 2002, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, karcos borítóval.
19647.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

A Magyar Kir. Pénzügyministerium tíz évi működése 1895-1905. Lukács László pénzügyminister megbízásából kiadja a M. Kir. Pénzügyministerium. Bp., 1905, Magyar Királyi Állami Nyomda, XII+1069 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé koszos borítóval, egyébként jó állapotban, intézményi bélyegzővel.
19648.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Overy, Richard: The Dictators. Hitler's Germany and Stalin's Russia. 2004, Penguin Books. Kiadói kartontál kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19649.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,21
10,63

Trócsányi György: A magyar nemzeti karakter.     /Klny. a Társadalomtudomány 1940. évi 3. számából/ Dedikált ("Simonffy Aladárnak, őszinte barátsággal") Budapest, 1940. Stephaneum Ny. 49 p. Kiadói papírborítóban. borító elvált.
19650.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Hanuszik Elemér: Nemesi Album (Kék könyv). Bp., 1941. Kiadói papírkötés, belül a gerincnél elvált, borító foltos, kopottas állapotban.
19651.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Dr. Rimler Gyula: A franczia-orosz osztrák-magyar szövetség szükségessége. Titkos diplomatiai tárgyalások. Bp., 1901, Heisler J. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
19652.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Dr. Sulyok Dezső: A magyar tragédia. 1. rész. A trianoni béke és következményei. 1996, Magyar Október 23 Mozgalom. Emigráns kiadás. Unicus. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19653.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Kerényi Károly: Halhatatlanság és Apollón-vallás (Ókortudományi tanulmányok 1918-1943), Magvető Kiadó, 1984. Kiadói vászon-kötés, papír védőborítóval
19654.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft