Könyvek: Történelem

Tételek száma: 411

Hahner Péter (szerk.): A nagy francia forradalom dokumentumai. Osiris Kiadó, 1999. Kiadói kartonált papírkötés
19655.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

6 db könyv - A szovjet hadsereg a Horthy-vezérkar titkos jelentéseiben 1941-1943. Bp., 1955, Szikra. + A szovjetorosz dunai hajóraj harcai Magyarország felszabadításáért + A Mindszenty bűnügy okmányai + Fehér könyv. A magyar köztársaság és demokrácia elleni összeesküvés okmányai + Magyarország 1944-ben + A szálasi puccs. Kiadói papírkötés, kötetenként változó állapotban.
19656.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Fejtő Ferenc: Rekviem egy hajdan volt birodalomért. Bp.,1990., Atlantisz Könyvkiadó. Kiadói papírkötés
19657.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Almási Balogh Elemér: Emlékeim. A negyvenéves "Hangya" és a közgazdasági egyetem története. Bp., 1938., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 408+1 p.+ 8 t. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
19658.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

A Magyar Századok sorozat 6 db kötete - Tóth Gyula (szerk.): A Föld megőszült 1-2. Bp., 1985, Szépirodalmi. + Katona Tamás (szerk.): Az aradi vértanúk 1-2. Bp., 1979, Szépirodalmi. + Tóth Gyula (szerk.): Küzdelem, bukás, megtorlás 1-2. Bp., 1978, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19659.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

[Folyóirat] Magyar Futár. Politikai hetilap. Szerkeszti: Rajniss Ferenc. I. évfolyam, 2. szám. (1941. június 5.) Budapest, 1941. Stádium Rt. ny. Folio. 23 + [1] p. A Rajniss Ferenc szélsőjobboldali újságíró, közgazdász, szociálpolitikus főszerkesztésével megjelenő képes politikai hetilap 1941. május 29-e és 1944. december 6-a között jelent meg, erősen németbarát szellemben. Jóllehet első lapszámában a lap pártoktól függetlenként, az összmagyar szociális összefogás híveként határozta meg magát, álláspontja igencsak közel esett az éppen ellenzékben levő, szélsőjobboldali (bár nem nyilas irányzatú) Imrédy Béla-féle Magyar Megújulás Pártjához. Lapszámunk képes hadi riportjai a tengelyhatalmak földközi-tengeri és észak-afrikai győzelmeit ünneplik, némi terjedelmet szentelve a légierő fölényének. Oláh György szélsőjobboldali újságíró és szociográfus antiszemita kirohanást intéz a Magyar Tudományos Akadémia támogatói ellen, Rajniss Ferenc főszerkesztő vezércikke a demokráciák nevében kialakítandó, amerikai vezetésű világkormány ellenében foglal állást. Szerkesztőségi cikk méltatja Bárdossy László miniszterelnök római diplomáciai tevékenységét, ám Imrédy Béla szociális politikája mellett jóval lelkesültebb hang szól. Lapszámunk rövidebb riportot szán a dunai életnek, a heti sporteseményeknek. Különlegességként Mándy Iván egy rövidebb novellájával is találkozhatunk. Lapszámunk karikatúráit Dinnyés Károly grafikusművész készítette. A középső oldalpáron dupla oldalas hadpolitikai térkép, az állandó térképrovatban ezúttal Szíria, Szuez és a Földközi-tenger keleti medencéjének kétszínnyomású térképei. A németbarát képes politikai folyóirat valamennyi lapszáma szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékén. Egy levélen kisebb szakadás, néhány oldalon apró foltosság. Fűzve, kétszínnyomású, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban.
19660.

[Folyóirat] Magyar Futár. Politikai hetilap. Szerkeszti: Rajniss Ferenc. I. évfolyam, 2. szám. (1941. június 5.)
Budapest, 1941. Stádium Rt. ny. Folio. 23 + [1] p.
A Rajniss Ferenc szélsőjobboldali újságíró, közgazdász, szociálpolitikus főszerkesztésével megjelenő képes politikai hetilap 1941. május 29-e és 1944. december 6-a között jelent meg, erősen németbarát szellemben. Jóllehet első lapszámában a lap pártoktól függetlenként, az összmagyar szociális összefogás híveként határozta meg magát, álláspontja igencsak közel esett az éppen ellenzékben levő, szélsőjobboldali (bár nem nyilas irányzatú) Imrédy Béla-féle Magyar Megújulás Pártjához. Lapszámunk képes hadi riportjai a tengelyhatalmak földközi-tengeri és észak-afrikai győzelmeit ünneplik, némi terjedelmet szentelve a légierő fölényének. Oláh György szélsőjobboldali újságíró és szociográfus antiszemita kirohanást intéz a Magyar Tudományos Akadémia támogatói ellen, Rajniss Ferenc főszerkesztő vezércikke a demokráciák nevében kialakítandó, amerikai vezetésű világkormány ellenében foglal állást. Szerkesztőségi cikk méltatja Bárdossy László miniszterelnök római diplomáciai tevékenységét, ám Imrédy Béla szociális politikája mellett jóval lelkesültebb hang szól. Lapszámunk rövidebb riportot szán a dunai életnek, a heti sporteseményeknek. Különlegességként Mándy Iván egy rövidebb novellájával is találkozhatunk. Lapszámunk karikatúráit Dinnyés Károly grafikusművész készítette. A középső oldalpáron dupla oldalas hadpolitikai térkép, az állandó térképrovatban ezúttal Szíria, Szuez és a Földközi-tenger keleti medencéjének kétszínnyomású térképei. A németbarát képes politikai folyóirat valamennyi lapszáma szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékén.
Egy levélen kisebb szakadás, néhány oldalon apró foltosság.
Fűzve, kétszínnyomású, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Fraknói Vilmos: Gróf Széchenyi Ferenc: 1754-1820. Soós István utószavával. Millenniumi Magyar Történelem. Életrajzok. Bp.,2002., Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, karcos borítóval.
19661.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

Váry Albert: A vörös uralom áldozatai Magyarországon. Hivatalos jelentések és bírói ítéletek alapján írta és kiadja - -. [Toronto, 1981.], Katolikus Magyarok Vasárnapja, 6+172 p. 3., emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
19662.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Dr. Nyári Gál: A Pénzintézeti Központ története 1941-től napjainkig. Bp., 1997, Pénzintézeti Központi Bank. Kiadói műbőr kötés, műbőr tékában, jó állapotban.
19663.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Világostól Trianonig. (+ Pethő Sándor: Világostól Trianonig védelme.) A mai Magyarország kialakulásának története. Írta Pethő Sándor. A földrajzi részt írta Fodor Ferenc. 45 arcképpel, számos térképpel és ábrával. Budapest, 1925. Enciklopédia Rt. (Hungária Hírlapnyomda Rt.) VIII + 324 + [4] p. Pethő Sándor (1885-1940) történész, közíró, a Magyar Területvédő Liga egyik alapítója, a Magyar Nemzet alapító főszerkesztője. Egész oldalas térképvázlatokkal és szövegközti politikusportrékkal gazdagon illusztrált korszakmonográfiájában tárgyilagosan, ám szigorúan von mérleget a dualista korszak politikájáról. Bírálatának középpontjában Tisza Kálmán szabadelvű társadalom- és gazdaságpolitikája áll, mely a magyar külön fejlődés lehetőségeit önös érdekekből nem ragadta meg. A munka a századforduló és a tízes évek belpolitikai konfliktusairól is emlékezetes képet alkot, az összeomlás során felálló Károlyi-kormányzatról, illetve a Tanácsköztársaság produkciójáról pedig éles kritikát fogalmaz meg. A munka ezért felkerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékére. Példányunk a mű harmadik kiadásából származik. Aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben, jó példány. Hozzá tartozik: Pethő Sándor: Világostól Trianonig védelme. Válasz Nagy Miklós bírálatára. Budapest, 1926. Enciklopédia Rt. (Hungária Hírlapnyomda Rt.) 46 p. Egyetlen kiadás. Pethő Sándor történész, közíró oknyomozó jellegű politikai korszakmonográfiája 1925-ben jelent meg, ugyanazon évben három kiadásban is. A munkáról Nagy Miklós újságíró többrészes kritikát írt a nívós esszéfolyóiratban, a Budapesti Szemlében, majd a kritikát különlenyomatban is terjesztette. Válasziratunkban Pethő Sándor Nagy Miklós politikai pamfletének érvrendszerével vitatkozik, és az eredeti Pethő-tanulmány néhány pontját még alaposabban alátámasztja. Fűzve, feliratozott, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
19664.

Világostól Trianonig. (+ Pethő Sándor: Világostól Trianonig védelme.) A mai Magyarország kialakulásának története. Írta Pethő Sándor. A földrajzi részt írta Fodor Ferenc. 45 arcképpel, számos térképpel és ábrával.
Budapest, 1925. Enciklopédia Rt. (Hungária Hírlapnyomda Rt.) VIII + 324 + [4] p.
Pethő Sándor (1885-1940) történész, közíró, a Magyar Területvédő Liga egyik alapítója, a Magyar Nemzet alapító főszerkesztője. Egész oldalas térképvázlatokkal és szövegközti politikusportrékkal gazdagon illusztrált korszakmonográfiájában tárgyilagosan, ám szigorúan von mérleget a dualista korszak politikájáról. Bírálatának középpontjában Tisza Kálmán szabadelvű társadalom- és gazdaságpolitikája áll, mely a magyar külön fejlődés lehetőségeit önös érdekekből nem ragadta meg. A munka a századforduló és a tízes évek belpolitikai konfliktusairól is emlékezetes képet alkot, az összeomlás során felálló Károlyi-kormányzatról, illetve a Tanácsköztársaság produkciójáról pedig éles kritikát fogalmaz meg. A munka ezért felkerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékére. Példányunk a mű harmadik kiadásából származik.
Aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben, jó példány.
Hozzá tartozik:
Pethő Sándor: Világostól Trianonig védelme. Válasz Nagy Miklós bírálatára.
Budapest, 1926. Enciklopédia Rt. (Hungária Hírlapnyomda Rt.) 46 p. Egyetlen kiadás.
Pethő Sándor történész, közíró oknyomozó jellegű politikai korszakmonográfiája 1925-ben jelent meg, ugyanazon évben három kiadásban is. A munkáról Nagy Miklós újságíró többrészes kritikát írt a nívós esszéfolyóiratban, a Budapesti Szemlében, majd a kritikát különlenyomatban is terjesztette. Válasziratunkban Pethő Sándor Nagy Miklós politikai pamfletének érvrendszerével vitatkozik, és az eredeti Pethő-tanulmány néhány pontját még alaposabban alátámasztja.
Fűzve, feliratozott, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

[Folyóirat] A Magyar Futár politikai hetilap lapszáma Horthy István kormányzóhelyettes halála alkalmából. Szerkeszti: Rajniss Ferenc. II. évfolyam, 35. szám. (1942. augusztus 26.) Budapest, 1941. Stádium Rt. ny. Folio. 23 + [1] p. A Rajniss Ferenc szélsőjobboldali újságíró, közgazdász, szociálpolitikus főszerkesztésével megjelenő képes politikai hetilap 1941. május 29-e és 1944. december 6-a között jelent meg, erősen németbarát szellemben. Jóllehet első lapszámában a lap pártoktól függetlenként, az összmagyar szociális összefogás híveként határozta meg magát, álláspontja igencsak közel esett az éppen ellenzékben levő, szélsőjobboldali, Imrédy Béla-féle Magyar Megújulás Pártjához. Lapszámunk természetesen megemlékezik Horthy István kormányzóhelyettes és vadászpilóta tragikus kimenetelű légi balesetéről, képriportot is közöl a szovjet fronton elesett tiszt életéről, ám érdeklődése középpontjában változatlanul a világháború eseményei állnak, a haditechika újításai, a német és magyar győzelmek; a szovjet és angol veszteségek. A belföldi hírcsokorban a kormányzóhelyettesi nekrológ mellett antiszemita kirohanásokkal tűzdelt filmes és társadalmi kommentárok. Lapszámunk rajzait (az angolszász-szovjet szövetségi rendszer működését gúny tárgyává tevő politikai karikatúráktól eltekintve) Dinnyés Károly grafikusművész készítette. A folyóirat valamennyi lapszáma szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékén. Fűzve, kétszínnyomású, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban.
19665.

[Folyóirat] A Magyar Futár politikai hetilap lapszáma Horthy István kormányzóhelyettes halála alkalmából. Szerkeszti: Rajniss Ferenc. II. évfolyam, 35. szám. (1942. augusztus 26.)
A Rajniss Ferenc szélsőjobboldali újságíró, közgazdász, szociálpolitikus főszerkesztésével megjelenő képes politikai hetilap 1941. május 29-e és 1944. december 6-a között jelent meg, erősen németbarát szellemben. Jóllehet első lapszámában a lap pártoktól függetlenként, az összmagyar szociális összefogás híveként határozta meg magát, álláspontja igencsak közel esett az éppen ellenzékben levő, szélsőjobboldali, Imrédy Béla-féle Magyar Megújulás Pártjához. Lapszámunk természetesen megemlékezik Horthy István kormányzóhelyettes és vadászpilóta tragikus kimenetelű légi balesetéről, képriportot is közöl a szovjet fronton elesett tiszt életéről, ám érdeklődése középpontjában változatlanul a világháború eseményei állnak, a haditechika újításai, a német és magyar győzelmek; a szovjet és angol veszteségek. A belföldi hírcsokorban a kormányzóhelyettesi nekrológ mellett antiszemita kirohanásokkal tűzdelt filmes és társadalmi kommentárok. Lapszámunk rajzait (az angolszász-szovjet szövetségi rendszer működését gúny tárgyává tevő politikai karikatúráktól eltekintve) Dinnyés Károly grafikusművész készítette. A folyóirat valamennyi lapszáma szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékén.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

MTI Nemzeti Hírügynökség Története. Vezérig. karácsonyi üdvözlő soraival. DEDIKÁLT! Bp., 1996, MTI Kiadói Kft. Kiadói műbőr kötés, jó állapotban.
19666.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft