Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 684

Török Sándor: Titokzatos utazások. Révai Könyvtár 8. sz. A szerző, Török Sándor (1904-1985) író, újságíró, műfordító által dedikált példány. Bp., 1947, Révai, 159+[1] p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, viseltes, sérült kiadói papír védőborítóban.
21742.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Dante Komédiája. Ford.: Babits Mihály. I-III. köt. Tizenkét régi kép hasonmásával kötetenként, Zádor István könyvdíszeivel. Babits Mihály nyomtatott soraival. I. köt.: A pokol. II. köt.: A purgatórium. III. köt.: A paradicsom. Bp., 1913-1922, Révai, 4+332 p. + XII t.; 2+296 p.+XII t.; 320 p.+XII t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötések, (kétféle kötésben), kopott borítóval, az I. kötet sérült gerinccel, az I-II. kötet hiányzó címlappal, a II. kötet szakadt elülső szennylappal.
21743.

Dante Komédiája. Ford.: Babits Mihály. I-III. köt. Tizenkét régi kép hasonmásával kötetenként, Zádor István könyvdíszeivel. Babits Mihály nyomtatott soraival.
I. köt.: A pokol. II. köt.: A purgatórium. III. köt.: A paradicsom.
Bp., 1913-1922, Révai, 4+332 p. + XII t.; 2+296 p.+XII t.; 320 p.+XII t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötések, (kétféle kötésben), kopott borítóval, az I. kötet sérült gerinccel, az I-II. kötet hiányzó címlappal, a II. kötet szakadt elülső szennylappal.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Fehér Tibor: Maszk. A színész arca. Méreiné Wellesz Ella 32 eredeti fényképfelvételével. [Bp.],1943.,Dr. Vajna és Bokor, 32 p.+16 t. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, sérült gerinccel és szakadt, részben hiányos papírborítóval.
21744.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

feLugossy László: Kék pánik kávéház. 2006., Szoba Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
21745.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,38
13,13

Lőrincz Sándor: Molnár Piroska. A művész, Molnár Piroska (1945-) a Nemzet Színésze címmel kitüntetett Kossuth- és Jászai Mari-díjas magyar színésznő által DEDIKÁLT példány! [Kaposvár, 1995., Megyei és Városi Könyvtár], 95 p. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés, kijáró lapokkal.
21746.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,38
13,13

Víg Mihály: Versek és novellák. hn., én., Szerzői, 163 p. Kiadói papírkötés.
21747.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,38
13,13
19

15 db Verne regény. Bp., Unikornis kiadó. Aranyozott egészvászon kötésben, jó állapotban.
21748.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
14

Gyurányi László: A végtelenség sodrán. Versek. A szerző által dedikált példány (,,Gáspár Józsi bajtársamnak emlékül Gyurányi László"). Bp., [1935], Athenaeum, 48 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, kisebb ázásnyomokkal.
21749.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Kocsis László: Mindennapi kenyerünk. Versek. A szerző, Kocsis László (1891-1973) római katolikus pap, költő által dedikált példány. [Pécs, 1931], Nemzedékek, 104 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, foltos, hiányzó hátsó borítóval, néhány foltos, a fűzéstől részben elváló lappal.
21750.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Lengyel István: A ma emberei. Egy újságíró feljegyzései. A szerző, Lengyel István (1892-1970) újságíró, lapszerkesztő, író, költő által dedikált példány (,,Kovács Emil igazgató úrnak, szeretettel és nagyrabecsüléssel Lengyel István"). [Bp.], 1932, Hunnia, 212+[4] p. Kiadói egészvászon-kötés, viseltes, ázott borítóval, néhány kissé foltos lappal.
21751.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Zalka Miklós (szerk.): Klasszikus kínai mesék. Bp., 1991, Nótárius Könyvkiadói GMK. Kiadói plüss kötés, műanyag védőborítóval, jó állapotban.
21752.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Szomory Dezső: A tudósok I-II. Regény a modern magyar társadalom életéből. Bp., 2016, Múlt és Jövő Kiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
21753.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft