Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 684

22030.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

22031.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

22032.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

2 db könyv - Katona József: Luca széke. Bp., 1942, Exodus. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban. + Madách Imre: A civilizátor. 1938, Magyar Munkaközösség. Kiadói papírkötés, foltos.
22033.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Statuo. Della Libera Universitá Deigli Studi di Trento. Makay Ádám névbejegyzésével, dátumozva (Roma, '81 02. 02., olasz küm (külügyminisztérium?)) Trento, 1978. Kiadói papírkötés, jó állapotban.  Dr. B. Kállay István ex librisével és bélyegzésével. Dr. B. Kállay István (1942-1922) jogtörténész, egyetemi docens. Dr. B. Kállay István erdélyi szülők gyermekeként született 1942-ben. Egyetemi évei után beutazta a világot, jogtörténeti tanulmányokat folytatott az Oszakai Császári Egyetem jogi karán is. Évtizedekkel később már vendégoktatói megbízatással utazott vissza a Tokyo Waseda Egyetemre, ahol a Jogösszehasonlító Intézet munkatársa lett. Magyarországi pályájának állomásait felsorolni is sok lenne. Ott találjuk közöttük a Miskolci Egyetemet és a Külkereskedelmi Főiskolát - és természetesen a Széchenyi István Egyetemet.
22034.

Statuo. Della Libera Universitá Deigli Studi di Trento. Makay Ádám névbejegyzésével, dátumozva (Roma, '81 02. 02., olasz küm (külügyminisztérium?)) Trento, 1978. Kiadói papírkötés, jó állapotban.

Dr. B. Kállay István ex librisével és bélyegzésével.
Dr. B. Kállay István (1942-1922) jogtörténész, egyetemi docens. Dr. B. Kállay István erdélyi szülők gyermekeként született 1942-ben. Egyetemi évei után beutazta a világot, jogtörténeti tanulmányokat folytatott az Oszakai Császári Egyetem jogi karán is. Évtizedekkel később már vendégoktatói megbízatással utazott vissza a Tokyo Waseda Egyetemre, ahol a Jogösszehasonlító Intézet munkatársa lett. Magyarországi pályájának állomásait felsorolni is sok lenne. Ott találjuk közöttük a Miskolci Egyetemet és a Külkereskedelmi Főiskolát - és természetesen a Széchenyi István Egyetemet.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Janwillem van de Wetering: Az üres tükör. Tapasztalatok egy zen kolostorban. Ford.: Farkas Tünde. Szentendre, 1999, Editio M, 228 p. Kiadói papírkötés.
22035.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Heltai Jenő: Scherzo. Modern Magyar Könyvtár. Bp., [1910], Singer és Wolfner, 190+(2) p. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, kissé foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
22036.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Vas Gereben: Életunt ember. I-II. köt. [Egybekötve.] Pest, 1862, Beimel J. és Kozma Vazul, 186+(2) p.; 160 p. Első kiadás. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, viseltes borítóval, helyenként sérült, foltos lapokkal, lapszéli ázásnyomokkal, tulajdonosi névbejegyzésekkel.
22037.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Schöpflin Aladár: Hatvani professzor feltámadása. Bp., 1923, Franklin. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
22038.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

2 db Borbíró Virgil (1893-1956) építész, építészettörténész, szakíró által dedikált/aláírt könyv: Scheffler, Karl: Italien. Tagebuch einer Reise. Lepzig, 1913, Insel-Verlag. Német nyelven. Egészvászon-kötésben. A címlapon Borbíró Virgil aláírásával (születési nevén: Bierbauer Virgil). + Borbíró Virgil: A magyar klasszicizmus építészete. Bp., 1948, Hungária. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, hiányos kiadói papír védőborítóban. A szerző által dedikált példány.
22039.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Presser Gábor: Presser könyve. Bp., 2020, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
22040.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Konrád György: Elutazás és hazatérés. DEDIKÁLT! 2001, Noran. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
22041.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft