Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 579

Arcübásev M: Szanin. Második teljes és hiteles kiadás. Bp., é.n., Eggenberger-féle Könyvkiadóvállalat, 415 p. Mihail Petrovics Arcübasev (1878-1927) orosz író, a forradalom elől Lengyelországba menekült. Legismertebb műve a Szanin, amelynek pornográf, szadista részei miatt a könyv a maga korában botrányt okozott. Kiadói félvászon-kötés.
21758.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Kemény Zsigmond: Férj és nő 1 - 2 kötet (egybekötve) Pesten, 1852. Szilágyi S. 244 l. (hibás lapszám, helyesen 220 l.); 253 l. Első kiadás! Későbbi félvászon kötésben, néhány lap széle restaurált.
21759.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Tömörkény István: Népek az ország használatában. Móricz Zsigmond előszavával. Bp.,1917, Táltos, 284+4 p. 1. kiadás! Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső borítón címkével, a borítón bélyegzésekkel.
21760.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Gárdonyi Géza: Isten rabjai. Regény. Bp., 1908, Singer és Wolfner, (Budapesti Hírlap-ny.), 461+3 p. 1. kiadás! Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a címlapon bélyegzéssel.
21761.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

21762.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Kalkovits Gyula: Tűzimádók. A szerző által ALÁÍRT példány! Marosvásárhely, 1932, Révész Ernő-ny., 128+4 p. A címlapot tervezte és linoleumba metszette: Tollas Árpád.
21763.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

21764.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Füst Milán válogatott versei. Füst Milán Munkáinak Gyűjteményes Kiadása. Bp.,(1934), Nyugat-kiadás, 157 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
21765.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

JAG Almanach (1948-2008). Készült a budapesti József Attila Gimnázium 60 éves jubileuma alkalmából. H.n., é.n. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
21766.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

21767.

Guy de Maupassant 3 műve:
Balkézről. Ford.: Benedek Marcell.; Lujzika. Ford.: Lányi Viktor.; Yvette. Ford.: Benedek Marcell. Guy de Maupassant összes munkái (XI, XVI, XXIII.) Bp., ,Athenaeum, 150+1 p.; 168+2 p.; 173+1 p. A borítók Gara Arnold munkái. A 3 kötet közül az utolsó 2 felvágatlan. Kiadói papírkötések, az első könyv gerinc kis sérüléssel, jó állapotban. Az egyik kötet Ritka!

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

21768.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Ábrányi Kornél, ifj.: Régi és uj nemesek. Eredeti regény.    Első kiadás. Budapest, 1881. Athenaeum. 298 p. Korabeli, félvászon kötésben
21769.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft