Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 579

21662.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,36
50,00

21663.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

21664.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

[Folyóirat] Nyugat. Szerkeszti Ady Endre és Fenyő Miksa. VII. évfolyam, I. kötet (1-12. szám) [1914.] [Teljes, egybekötve.] Budapest, 1914. A Nyugat nyomdája. [4] + 864 p. Az 1908-ban indult Nyugat folyóirat a magyar irodalmi modernség megkerülhetetlen folyóirata. Az első éveiben a szecessziós ízléssel bíró városi polgárok számára készülő irodalmi revü korai évfolyamai az Ady Endre, Babits Mihály, Kosztolányi Dezső, Móricz Zsigmond fémjelezte, valóban meghatározó jelentőségű irodalmi anyag közlése mellett élesen részt vett a konzervatív akadémiai ízlés ellen indított háborúságban. Hetedik évébe lépő folyóiratunk kiadási idejére az indulatok már csillapodtak, a szatirikus sajtóüzengetés aránya erősen csökkent; helyüket új témák: képzőművészeti, építészeti tanulmányok, közpolitikai diskurzusok veszik át, olykor még geopolitikai tanulmányokat is olvashatunk a küszöbön álló háború lehetséges szövetségesi rendszeréről (a Disputa rovat kimondottan ezek megbeszélésre szolgál). Irodalmon és művészeten túli, nagyobb tanulmányok is születnek lapszámainkban: Halász Imre a cenzúra történetét vázolja, Boross László Moltke hadtörténeti jelentőségét elemzi. Évfolyamunk prózaszerzői gárdájában megjelenik Ambrus Zoltán, Tersánszky Józsi Jenő és Szép Ernő, a vezető prózaíró ugyanakkor továbbra is Móricz Zsigmond marad. Schöpflin Aladár mértéktartó íróportréival, irodalmi elemzéseivel és felolvasásaival a lap vezető kritikusává válik, a konzervatív akadémiai irodalmisággal folytatott vitájára csupán egyetlen, rövid lábjegyzete utal. A lap intellektuális töltetű indulatosságát Szabó Dezső, primér indulatiságát Ady Endre publicisztikái képviselik; a lap ünnepelt publicistája és költőfejedelme, Ady Endre ugyanakkor ebben az évfolyamban is jelentős verseket közöl. Valamennyi lapszám elején oldalszámozáson kívüli tartalomjegyzék és hirdetési anyag. Lakatos 2153. Sérült gerincű, enyhén foltos korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
21665.

[Folyóirat] Nyugat. Szerkeszti Ady Endre és Fenyő Miksa. VII. évfolyam, I. kötet (1-12. szám) [1914.] [Teljes, egybekötve.]
Budapest, 1914. A Nyugat nyomdája. [4] + 864 p.
Az 1908-ban indult Nyugat folyóirat a magyar irodalmi modernség megkerülhetetlen folyóirata. Az első éveiben a szecessziós ízléssel bíró városi polgárok számára készülő irodalmi revü korai évfolyamai az Ady Endre, Babits Mihály, Kosztolányi Dezső, Móricz Zsigmond fémjelezte, valóban meghatározó jelentőségű irodalmi anyag közlése mellett élesen részt vett a konzervatív akadémiai ízlés ellen indított háborúságban. Hetedik évébe lépő folyóiratunk kiadási idejére az indulatok már csillapodtak, a szatirikus sajtóüzengetés aránya erősen csökkent; helyüket új témák: képzőművészeti, építészeti tanulmányok, közpolitikai diskurzusok veszik át, olykor még geopolitikai tanulmányokat is olvashatunk a küszöbön álló háború lehetséges szövetségesi rendszeréről (a Disputa rovat kimondottan ezek megbeszélésre szolgál). Irodalmon és művészeten túli, nagyobb tanulmányok is születnek lapszámainkban: Halász Imre a cenzúra történetét vázolja, Boross László Moltke hadtörténeti jelentőségét elemzi. Évfolyamunk prózaszerzői gárdájában megjelenik Ambrus Zoltán, Tersánszky Józsi Jenő és Szép Ernő, a vezető prózaíró ugyanakkor továbbra is Móricz Zsigmond marad. Schöpflin Aladár mértéktartó íróportréival, irodalmi elemzéseivel és felolvasásaival a lap vezető kritikusává válik, a konzervatív akadémiai irodalmisággal folytatott vitájára csupán egyetlen, rövid lábjegyzete utal. A lap intellektuális töltetű indulatosságát Szabó Dezső, primér indulatiságát Ady Endre publicisztikái képviselik; a lap ünnepelt publicistája és költőfejedelme, Ady Endre ugyanakkor ebben az évfolyamban is jelentős verseket közöl. Valamennyi lapszám elején oldalszámozáson kívüli tartalomjegyzék és hirdetési anyag.
Lakatos 2153.
Sérült gerincű, enyhén foltos korabeli félvászon kötésben. Jó példány.

Kikiáltási ár:
9 500 Ft
25,75
29,69

Móricz Zsigmond:  Móricz Zsigmond regényei és elbeszélései 1-12. [Teljes.] (Budapest), 1962-1965. Magyar Helikon Könyvkiadó (Athenaeum Nyomda). 12 kötet, 10150 p. Kolofon: "Móricz Zsigmond regényeit és elbeszéléseit Czine Mihály, Nagy Péter és Vargha Kálmán rendezték sajtó alá. A sorozat tipográfiáját és kötését Haiman György tervezte. Művészeti vezető Szántó Tibor. Készült az Athenaeum Nyomdában, az első magyar betűöntöde Tótfalusi betűjével, bibliapapíron, 10200 példányban, ebből 1100 példány bőrkötésben, számozva". Az első nyolc kötet a regényeket, az utolsó négy kötet az elbeszéléseket tartalmazza. A példányszám a nyolcadik kötettől kezdve 50-50 példánnyal megemelkedett. Egységes, aranyozott kiadói egészvászon kötésben, védőfóliában, illusztrált dobozban. Szép példány.
21666.

Móricz Zsigmond: Móricz Zsigmond regényei és elbeszélései 1-12. [Teljes.]
(Budapest), 1962-1965. Magyar Helikon Könyvkiadó (Athenaeum Nyomda). 12 kötet, 10150 p.
Kolofon: "Móricz Zsigmond regényeit és elbeszéléseit Czine Mihály, Nagy Péter és Vargha Kálmán rendezték sajtó alá. A sorozat tipográfiáját és kötését Haiman György tervezte. Művészeti vezető Szántó Tibor. Készült az Athenaeum Nyomdában, az első magyar betűöntöde Tótfalusi betűjével, bibliapapíron, 10200 példányban, ebből 1100 példány bőrkötésben, számozva".
Az első nyolc kötet a regényeket, az utolsó négy kötet az elbeszéléseket tartalmazza. A példányszám a nyolcadik kötettől kezdve 50-50 példánnyal megemelkedett.
Egységes, aranyozott kiadói egészvászon kötésben, védőfóliában, illusztrált dobozban. Szép példány.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

Kovács-Magyar András: A legnagyobb titok: az igazság. Bp., 2015, M-érték Kft., 520 p. Színes fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
21667.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

21668.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

Nagyváthy János: 50 hegymászótúra az Alpokban - A Hohe Wandtól a Mont Blanc-ig. Bp., 2002, Timp Kft. Kiadói kartonált papírkötés
21669.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

Jósika Miklós: Emlékirat I-IV. köt. [Két kötetbe kötve.] Bp., 1865, Heckenast Gusztáv, 10+168+4+218+4 p.; 10+207+1;+4+166+4 p. 1. kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen címkékkel, a második kötet gerincén sérüléssel, régi bélyegzésekkel, névbejegyzésekkel, az I. kötet körbevágott, kissé foxing foltos lapokkal. Ritka!
21670.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

Széchenyi István, gr(óf): Önismeret. (Döblingi kézirataiból.) Bp., 1875, Athenaeum,4+252p. Első kiadás! Aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, a borítón és a gerincen sérülésekkel, de belül jó állapotban, "Lepage Lajos Egyetemi Könyvkereskedése Kolozsvárt" bélyegzéssel a címlapon.
21671.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,39
28,13

Mátray (Rothkrepf) Gábor (szerk.): Honművész 1839. VII. évfolyam, I kötet, január-június. Pest, 1839. Trattner-Károlyi ny. (6)+416p. Metszetek nélkül, Későbbi papírkötés
21672.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,39
28,13

A magyarság néprajza. I-IV. kötet. Szerk.: Czakó Elemér. I-II. kötet: Bátky Zsigmond,Győrffy István,Viski Károly: A magyarság tárgyi néprajza. III-IV. kötet: Berze-Nagy János,Kodály Zoltán, Lajtha László, Szendrey Zsigmond, Viski Károly és mások: A magyarság szellemi néprajza. Bp.,én. Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott félbőr kötések, kis kopással
21673.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,39
28,13

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft