Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 579

Kertész Imre: Jegyzőkönyv. / Esterházy Péter: Élet és Irodalom. Az egyik szerző, Esterházy Péter (1950-2016) Kossuth- és József Attila-díjas író által DEDIKÁLT példány. "1/2 dedikáció 2-szeres. Csöpikének Szeretettel: Péter. Bp., 1993, Magvető - Századvég, 71+7 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
21674.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,39
28,13

21675.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Homonnai Béla: Elbeszélések. Bp., 1882, Franklin. Kiadói papírkötés, kopottas, széteső állapotban.
21676.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Barsi Dénes: Mezei füst. Regény. Bp.,én.,Stádium, 306 p. Első kiadás. A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján. A szerző, Barsi Dénes (1905-1968) József Attila-díjas író, újságíró. Miután tanítói oklevelet szerzett Debrecenben, Bihar vármegyei tanyai és falusi iskolákban tanított. 1935-ben Szabó Pál íróval együtt megindította a Kelet Népe c. folyóiratot. Részt vett a népi írók vitáiban és találkozóin, valamint rendszeresen jelentek meg cikkei a Magyar Élet és a Magyar Út c. folyóiratokban. Később Budapesten a Magyar Parasztélet c. lapnak lett a szerkesztője. 1947-ben visszatért a Tiszántúlra és napszámosként tevékenykedett. 1957 után számos regénye jelent meg a régi és az átalakuló falusi életről. 1960-ban pedig arra vállalkozott, hogy megírja Dunaújváros társadalmának történetét. Ez sajnos betege miatt nem valósult meg. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, néhány foltos lappal.
21677.

Barsi Dénes: Mezei füst. Regény. Bp.,én.,Stádium, 306 p. Első kiadás.
A szerző, Barsi Dénes (1905-1968) József Attila-díjas író, újságíró. Miután tanítói oklevelet szerzett Debrecenben, Bihar vármegyei tanyai és falusi iskolákban tanított. 1935-ben Szabó Pál íróval együtt megindította a Kelet Népe c. folyóiratot. Részt vett a népi írók vitáiban és találkozóin, valamint rendszeresen jelentek meg cikkei a Magyar Élet és a Magyar Út c. folyóiratokban. Később Budapesten a Magyar Parasztélet c. lapnak lett a szerkesztője. 1947-ben visszatért a Tiszántúlra és napszámosként tevékenykedett. 1957 után számos regénye jelent meg a régi és az átalakuló falusi életről. 1960-ban pedig arra vállalkozott, hogy megírja Dunaújváros társadalmának történetét. Ez sajnos betege miatt nem valósult meg.
Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, néhány foltos lappal.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

József Attila levelezése. Sajtó alá rend. és a jegyzeteket írta: Stoll Béla. Osiris Klasszikusok. Bp., 2006, Osiris, 799+(1) p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
21678.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Gaál József - József Attila: Szabad-ötletek jegyzéke két ülésben. [Verőce], 2019, Arcus. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 350 példányban.
21679.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Wiullard van Orman Quine: A tapasztalattól a tudományig. Válogatott tanulmányok. Szerk. és vál.: Forrai Gábor. Osiris Könyvtár. Tertium non datur.Bp.,1998,Osiris. Kiadói papírkötés
21680.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Thaly Kálmán: Irodalom-és Műveltségtörténeti tanulmányok a Rákóczi-korból    Toldalékul kuruczvilági kiadatlan költemények tára. Bp. 1885. Ráth Mór, VIII. 412 l. korabeli aranyozott, vaknyomott sérült egészbőr-kötésben,
21681.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

[Folyóirat] Színház. Képes művészeti hetilap. Felelős szerkesztő: Deák Zoltán. Megjelenik minden szerdán. II. évfolyam, 26-49/50. szám. (Második félévfolyam, 1946. július 10. -1946. december 18.) [Egybekötve.] Budapest, 1946. Magyar Színészek Szabad Szakszervezete - Forrás-nyomda. A lapszámok terjedelme 32, a karácsonyi dupla számé 64 oldal. A "Színház" címmel megjelent, gazdagon illusztrált hetilap 1945 augusztusa és 1948 augusztusa között jelent meg; mindössze négy évfolyamot ért meg. A "Film, Színház, Irodalom" és más Horthy-korszak-béli társasági-színházi lapok hagyományát tovább vivő magazin a sztárkultusz művelése mellett hírt ad a színházi bemutatókról, interjúkat készít színészekkel és rendezőkkel, újra értelmezi az irodalom, a színház és politika kapcsolatát, színházi riportokat és színi kritikákat közöl, ünnepli a magyar filmszínészek amerikai sikereit, bemutatja a legfrissebb hollywoodi színészlegendákat, divathíreket ad, és különösen a nyári lapszámokban erős terjedelmet szentel a női test ünneplésének. A koalíciós idők mérsékelt időszakából származó folyóirat-gyűjteményünk érdekes kettősséggel jellemezhető. A Heltai Jenő, Szép Ernő rövid publicisztikáival fellépő lapszámainkba mind inkább belopakodik a politika: a színész és filmes szakszervezetek híreiről értesülhetünk; Zsolt Béla politikussal, a magasabb politikai szférából Tildy Zoltánnal és Szakasits Árpáddal születnek interjúk, a szovjet katonai küldöttség tagjai fel-feltűnnek a különféle színházi bemutatókon és ankétokon, a színészek pedig híd-újjáépítésekről készült fotómontázsokon szerepelnek. Gyűjteményünk első számában (II/26.) Zilahy Lajos író és színpadi szerző igen sötét képet fest a magyar irodalom jelenlegi helyzetéről, a színész szakszervezet éléről érkezett Staud Géza szerkesztő néhány lapszámmal később felszólítja a magyar írókat és színpadi szerzőket, hogy fogjanak hozzá a munkához, a demokratikus újjáépítésben ugyanis nekik is szerepük lesz. A színházak államosításának híre ugyan örömhírként jelentkezik a lapban, de ez nem akadályozza meg abban, hogy örvendezzen egyes színészeink (Mály Gerő, Jávor Pál, Gábor Zsazsa) amerikai karrierjének beindulásán. Mindent összevéve a koalíciós idők zenitjén keletkezett színházi lapszámaink még egy bohém világról adnak híreket, melybe a hazai politika még csak beszüremkedik, ám az irányítást még nem vette át. A lap felelős szerkesztői pozíciójában Deák Zoltán forgatókönyvírót Staud Géza szakszervezeti elnök váltotta a 33. lapszámtól. Példányunkból összesen egy levél hiányzik, egy levélen kisebb hiány, két levélen apró szakadásnyom. Az első lapszám címlapján régi gyűjteményi bélyegzés, az előzékeken régi tulajdonosi bélyegzés. Aranyozott, enyhén foltos gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
21682.

[Folyóirat] Színház. Képes művészeti hetilap. Felelős szerkesztő: Deák Zoltán. Megjelenik minden szerdán. II. évfolyam, 26-49/50. szám. (Második félévfolyam, 1946. július 10. -1946. december 18.) [Egybekötve.]
Budapest, 1946. Magyar Színészek Szabad Szakszervezete - Forrás-nyomda. A lapszámok terjedelme 32, a karácsonyi dupla számé 64 oldal.
A "Színház" címmel megjelent, gazdagon illusztrált hetilap 1945 augusztusa és 1948 augusztusa között jelent meg; mindössze négy évfolyamot ért meg. A "Film, Színház, Irodalom" és más Horthy-korszak-béli társasági-színházi lapok hagyományát tovább vivő magazin a sztárkultusz művelése mellett hírt ad a színházi bemutatókról, interjúkat készít színészekkel és rendezőkkel, újra értelmezi az irodalom, a színház és politika kapcsolatát, színházi riportokat és színi kritikákat közöl, ünnepli a magyar filmszínészek amerikai sikereit, bemutatja a legfrissebb hollywoodi színészlegendákat, divathíreket ad, és különösen a nyári lapszámokban erős terjedelmet szentel a női test ünneplésének. A koalíciós idők mérsékelt időszakából származó folyóirat-gyűjteményünk érdekes kettősséggel jellemezhető. A Heltai Jenő, Szép Ernő rövid publicisztikáival fellépő lapszámainkba mind inkább belopakodik a politika: a színész és filmes szakszervezetek híreiről értesülhetünk; Zsolt Béla politikussal, a magasabb politikai szférából Tildy Zoltánnal és Szakasits Árpáddal születnek interjúk, a szovjet katonai küldöttség tagjai fel-feltűnnek a különféle színházi bemutatókon és ankétokon, a színészek pedig híd-újjáépítésekről készült fotómontázsokon szerepelnek. Gyűjteményünk első számában (II/26.) Zilahy Lajos író és színpadi szerző igen sötét képet fest a magyar irodalom jelenlegi helyzetéről, a színész szakszervezet éléről érkezett Staud Géza szerkesztő néhány lapszámmal később felszólítja a magyar írókat és színpadi szerzőket, hogy fogjanak hozzá a munkához, a demokratikus újjáépítésben ugyanis nekik is szerepük lesz. A színházak államosításának híre ugyan örömhírként jelentkezik a lapban, de ez nem akadályozza meg abban, hogy örvendezzen egyes színészeink (Mály Gerő, Jávor Pál, Gábor Zsazsa) amerikai karrierjének beindulásán. Mindent összevéve a koalíciós idők zenitjén keletkezett színházi lapszámaink még egy bohém világról adnak híreket, melybe a hazai politika még csak beszüremkedik, ám az irányítást még nem vette át. A lap felelős szerkesztői pozíciójában Deák Zoltán forgatókönyvírót Staud Géza szakszervezeti elnök váltotta a 33. lapszámtól.
Példányunkból összesen egy levél hiányzik, egy levélen kisebb hiány, két levélen apró szakadásnyom. Az első lapszám címlapján régi gyűjteményi bélyegzés, az előzékeken régi tulajdonosi bélyegzés.
Aranyozott, enyhén foltos gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

[Folyóirat] Magyar Úriasszonyok Lapja. Szépirodalmi, ismeretterjesztő és háztartási folyóirat. Főszerkesztő: Kertész Béla. Megjelenik havonta háromszor. XIV. évfolyam, 19-36. szám. (1937. július 1. - 1937. december 20.) [Teljes félévfolyam, egybekötve.] Budapest, 1937. (Hungária Hírlapnyomda Rt.) A hónap első lapszámai és a karácsonyi lapszám 36, a többi lapszám 32 oldal terjedelmű. Az 1924-ben Kertész Béla szerkesztésében indult illusztrált családi hetilap, a Magyar Úriasszonyok Lapja 1938 decemberéig jelent meg, 1939 januárjától a Magyar Nők Lapja nevet vette fel. Divatképekkel, lakberendezési képekkel, felvételekkel gazdagon illusztrált családi folyóiratunk elbeszéléseket, novellákat, folytatásos regényeket, életmódtanácsokat, ismeretterjesztő anyagokat, nőtörténeti cikkeket, külföldi kuriózumokat és olvasói leveleket közöl. Papp Jenő által írt vezércikkei és vegyes tartalma alapján a divatirányzatokra nyitott modern, városi konzervatív középosztálybeli nők érdeklődésére tartott számot. A havonta háromszor megjelenő folyóirat 36 oldalas lapszámaiból 4-4 oldal színes nyomású, rajtuk a női divat aktuális trendjei. A tartalomból: Papp Jenő: A magyar tenger. A falu jegyzője. Eucharisztia. Jár a baba, jár. Hol kezdődik a házasság? Ez a családvédelem, polgármester úr! Kenyérkereső nő (vezércikkek) -- Emőd Tamás: A szerelem nagy lexikonából. A csók története dióhéjban -- Képek egy brazíliai orvos életéből (útirajz-sorozat) -- Forró Pál: Amíg eljön az igazi (tárcaregény) -- Angelo: A Riviera álarc nélkül (tárcaregény) -- Vándor Kálmán: Az utolsó kaland. Színjáték egy felvonásban -- Nyirő József: Az alvó gyermek feje fölött. Most már jöhetsz, Jézuska -- Farkas Katalin: Egy Mészöly-leány -- K. Lányi Piroska: Az utolsó szerep -- Paál Ernő: Nekem már nem szabad szeretni magát (költemény) -- Debreczeni József: Volhynia -- A hadosztályplébános emlékezik. Beszélgetés vitéz Mándoky Sándorral -- A cár hadsegéde. Töredékek Kocsubej orosz herceg szenzációs háborús naplójából -- K. Nagy Méda: Asszonyfejek a századok tükrében -- Szebeni Klára: Bethlen Kata élete -- L. H.: A zsebtolvajlás tudósa -- Forró Pál: A boldogság és az érvényesülés iskolája -- Berend István: Hogyan küzd az elhízás ellen a modern orvos? -- Berend Pál: Hogyan gyógyít a rádium? -- Az udvarlás férfi 14 pontja -- Nem találja érdekesnek? (kuriózumok a világ minden tájáról) -- Humorrovat -- Házi kozmetika rovat -- A társaságból. Társasági rovat. Évfolyamkötetünk lapszámaihoz tíz, kihajtható szabásminta-melléklet csatlakozik, példányunkból egy levél hiányzik. Lakatos 1674. Korabeli félvászon kötésben, valamennyi első és hátsó borító bekötve. Jó példány.
21683.

[Folyóirat] Magyar Úriasszonyok Lapja. Szépirodalmi, ismeretterjesztő és háztartási folyóirat. Főszerkesztő: Kertész Béla. Megjelenik havonta háromszor. XIV. évfolyam, 19-36. szám. (1937. július 1. - 1937. december 20.) [Teljes félévfolyam, egybekötve.]
Budapest, 1937. (Hungária Hírlapnyomda Rt.) A hónap első lapszámai és a karácsonyi lapszám 36, a többi lapszám 32 oldal terjedelmű.
Az 1924-ben Kertész Béla szerkesztésében indult illusztrált családi hetilap, a Magyar Úriasszonyok Lapja 1938 decemberéig jelent meg, 1939 januárjától a Magyar Nők Lapja nevet vette fel. Divatképekkel, lakberendezési képekkel, felvételekkel gazdagon illusztrált családi folyóiratunk elbeszéléseket, novellákat, folytatásos regényeket, életmódtanácsokat, ismeretterjesztő anyagokat, nőtörténeti cikkeket, külföldi kuriózumokat és olvasói leveleket közöl. Papp Jenő által írt vezércikkei és vegyes tartalma alapján a divatirányzatokra nyitott modern, városi konzervatív középosztálybeli nők érdeklődésére tartott számot. A havonta háromszor megjelenő folyóirat 36 oldalas lapszámaiból 4-4 oldal színes nyomású, rajtuk a női divat aktuális trendjei.
A tartalomból: Papp Jenő: A magyar tenger. A falu jegyzője. Eucharisztia. Jár a baba, jár. Hol kezdődik a házasság? Ez a családvédelem, polgármester úr! Kenyérkereső nő (vezércikkek) -- Emőd Tamás: A szerelem nagy lexikonából. A csók története dióhéjban -- Képek egy brazíliai orvos életéből (útirajz-sorozat) -- Forró Pál: Amíg eljön az igazi (tárcaregény) -- Angelo: A Riviera álarc nélkül (tárcaregény) -- Vándor Kálmán: Az utolsó kaland. Színjáték egy felvonásban -- Nyirő József: Az alvó gyermek feje fölött. Most már jöhetsz, Jézuska -- Farkas Katalin: Egy Mészöly-leány -- K. Lányi Piroska: Az utolsó szerep -- Paál Ernő: Nekem már nem szabad szeretni magát (költemény) -- Debreczeni József: Volhynia -- A hadosztályplébános emlékezik. Beszélgetés vitéz Mándoky Sándorral -- A cár hadsegéde. Töredékek Kocsubej orosz herceg szenzációs háborús naplójából -- K. Nagy Méda: Asszonyfejek a századok tükrében -- Szebeni Klára: Bethlen Kata élete -- L. H.: A zsebtolvajlás tudósa -- Forró Pál: A boldogság és az érvényesülés iskolája -- Berend István: Hogyan küzd az elhízás ellen a modern orvos? -- Berend Pál: Hogyan gyógyít a rádium? -- Az udvarlás férfi 14 pontja -- Nem találja érdekesnek? (kuriózumok a világ minden tájáról) -- Humorrovat -- Házi kozmetika rovat -- A társaságból. Társasági rovat.
Évfolyamkötetünk lapszámaihoz tíz, kihajtható szabásminta-melléklet csatlakozik, példányunkból egy levél hiányzik.
Lakatos 1674.
Korabeli félvászon kötésben, valamennyi első és hátsó borító bekötve. Jó példány.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Mikszáth Kálmán: Az én kortársaim. "Az Ujság" ajándéka előfizetőinek. [Bp.], 1904, (Athenaeum-ny.), 1 t. (rézfénymetszetű címkép) + [8] + 189 + [3] p. + 15 t. (3 színes, egy kihajtható, 9 feliratozott hártyapapírral védett) + 3 hasonmás (egyleveles, ebből egy színes). Első kiadás. Mikszáth Kálmán (1847-1910) vitriolos humorú parlamenti karcolatainak díszkiadása; rendkívül gazdag szövegközti illusztrációs anyagát a kor vezető grafikusai készítették. A karikatúrák, rajzok Basch Árpád, Bér Dezső, Faragó József, Garai Ákos, Hegedüs László, Homicskó Athanáz, Kimnach László, Mühlbeck Károly, Neogrády Antal, Pap Henrik, Pataky László és Vesztróczy Manó munkái. A címlap rajzát és a lapszéli könyvdíszeket Basch Árpád készítette. A munka előszava Mikszáth Kálmán kézírásának hasonmásával készült, előtte hártyapapírra helyezett nyomdai átirat. Basch Árpád színes rajzával illusztrált, kiadói haránt-alakú félbőr kaucsuk-kötésben, kissé kopott borítóval.
21684.

Mikszáth Kálmán: Az én kortársaim. "Az Ujság" ajándéka előfizetőinek. [Bp.], 1904, (Athenaeum-ny.), 1 t. (rézfénymetszetű címkép) + [8] + 189 + [3] p. + 15 t. (3 színes, egy kihajtható, 9 feliratozott hártyapapírral védett) + 3 hasonmás (egyleveles, ebből egy színes). Első kiadás.
Mikszáth Kálmán (1847-1910) vitriolos humorú parlamenti karcolatainak díszkiadása; rendkívül gazdag szövegközti illusztrációs anyagát a kor vezető grafikusai készítették. A karikatúrák, rajzok Basch Árpád, Bér Dezső, Faragó József, Garai Ákos, Hegedüs László, Homicskó Athanáz, Kimnach László, Mühlbeck Károly, Neogrády Antal, Pap Henrik, Pataky László és Vesztróczy Manó munkái. A címlap rajzát és a lapszéli könyvdíszeket Basch Árpád készítette. A munka előszava Mikszáth Kálmán kézírásának hasonmásával készült, előtte hártyapapírra helyezett nyomdai átirat.
Basch Árpád színes rajzával illusztrált, kiadói haránt-alakú félbőr kaucsuk-kötésben, kissé kopott borítóval.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

21685.

Kikiáltási ár:
6 500 Ft
17,62
20,31

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft