Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 579

Ismail Kadare: Aiszkhülosz, a nagy vesztes. Ford. és az életrajzi jegyzetet írta: Schütz István. Mérleg sorozat. Bp., 2001, Európa. Kiadói papírkötés.
21734.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Marcel Proust: Az eltűnt idő nyomában. I-III. köt. Ford. és a jegyzeteket írta: Gyergyai Albert. Bp., 1983, Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban (a III. kötet védőborító nélkül).
21735.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Sághy Gyula: Kulák Golgota. Hunyad., 2012, Hunyad Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés. Számozott (0320./4000) példány. Sághy Gyula és Hunyad Simon Péter dedikációjával
21736.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Moldvai gyűjtés. Gyűjtötte és lejegyezte: Veress Sándor. Szerk.: Berlász Melinda-Szalay Olga. Magyar Népköltési Gyűjtemény XVI. kötet. Kiadja Magyar Néprajzi Társaság. Bp.,1989, Múzsák Kiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés. ceruzás aláhúzások, egy lap kijár
21737.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Vegyes könyv tétel részben zenetörténet Vasi szemlék, Kodály zenepedagógiai munkák, stb
21738.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Egy nagy ládányi nagyrészt zenetörténeti, történelmi témájú könyv, különlenyomat.
21739.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Egy nagy ládányi nagyrészt néprajzi és zenetörténeti témájú könyv, különlenyomat.
21740.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Luby Margit: Bábalelte babona. Bp., 1936 ,Szerzői. Első kiadás. 95p. kiadói papírborítóval. Ez az első mű mely magyar szedési eljárással készült.
21741.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Regéczy József: A népiskolai felügyeletről, Tanulmány. Eger, 1886. Szerzői. 172 (1) p. Kiadói papírkötésben, ragasztott gerinccel. Ritka!
21742.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Gyarmathi Balassa Bálint költeményei. A M. Történelmi Társulat megbízásából szerkeszté, jegyzetekkel és bevezetéssel ellátta: Szilády Áron. Bp., 1879, Magyar Történelmi Társulat, (Athenaeum-ny.),2+LIII+3+354+1 p. Első kiadás! Korabeli aranyozott gerincű félvászon kötésben
21743.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Gyürk István: Kuglóf és petrencerúd. Hetvenöt év emlékei. Gyürk Mónika által dedikált! 2010, Okapi Pannónia Kft. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
21744.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Magyarország és a' hozzákapcsolt részek tiszti névtára 1846-dik évre. Elékötve: Naptár 1846-dik közévre, a' róm. catholika egyház használatára, új és ó időszámítás szerint. Utánakötve: Tanügyi névtár 1846-dik évre. Budán, [1846], M. Kir. Tudományegyetem-ny., XVI+(32) p.; 463+(1) p.; 125 p. Kartonált papírkötésben, sérült, hiányzó gerinccel, helyenként ázásnyomokkal.
21745.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft