Bolanden Konrád 2 műve: Kisebb munkák. A régi isten, Az uj isten, Államveszélyesek, A basa, Orosz szellem, Vakoló vagy kereszt.; Német szellem. Bp.,én.,Dvorzsák János. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
Bolanden Konrád 2 műve: A feketék és vörösek I-II. köt. [Egykötetben.] Ford.: Róka József.; Soványok és kövérek. Elbeszélés a parasztlázadás idejéből. Ford.: Róka József.; Bp.,én.,Dvorzsák János, 248+242+2 p.; 151+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítókkal, az első kötet kissé sérült, laza kötéssel, néhány kijáró lappal.
Donászy Ferenc: Tholdi Miklós. Regényes korrajz Nagy Lajos korából. Bp., [1899], Athenaeum, 385+(3) p. Második kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. A borító Goró Lajos munkája. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Kaposi József, Klinda Teofil (szerk.): Idegen világ. Rajzok és elbeszélések. Budapest, 1897, Pesti Könyvny. Rt. Illusztrált, kiadói Gottermayer kaucsuktáblás kötésben, aranyozott lapélekkel, kis kopással. 303p.
Hegyháti (Albert István): Az élet csalódás. Történeti regény a Hóra lázadás korából. Pécs, 1902. Taizs József. 219p. Korabeli félvászon kötésben. Ritka.
Gedickius, Fridericus [Gedike, Friedrich]: Liber Latinus usibus juventutis scholasticae Regni Hungariae accomodatus. Gemeinütziges Lesebuch für Aufänger in der lateinischen Sprache. Zweite Auflage. Pozsony, [1784.] Weber 285 l. Korabeli sérült félbőr kötésben, foltos kijáró lapokkal. Ritka.
Fincicky Mihály: Orosz beszélyek. Oroszból ford.: - - . [I. köt.] Ungvár, 1871, A fordító tulajdona (Jäger Károly özvegye-ny.), 243+(3) p. Első kiadás. Kiadói papírkötésben, viseltes állapotban, fűzésnél elvált. Ritka!
Fincicky Mihály (1842-1916) műfordító, néprajzi és népköltészeti gyűjtő, ügyvéd, 1891-től Ungvár polgármestere; Orosz beszélyek című kötetében Puskin, Szologub, Kukolnyik és Turgenyev műveinek fordításai találhatók meg.