Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 579

21722.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

21723.

Bolanden Konrád 2 műve:
Kisebb munkák. A régi isten, Az uj isten, Államveszélyesek, A basa, Orosz szellem, Vakoló vagy kereszt.;
Német szellem. Bp.,én.,Dvorzsák János. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

21724.

Bolanden Konrád 2 műve:
A feketék és vörösek I-II. köt. [Egykötetben.] Ford.: Róka József.;
Soványok és kövérek. Elbeszélés a parasztlázadás idejéből. Ford.: Róka József.;
Bp.,én.,Dvorzsák János, 248+242+2 p.; 151+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítókkal, az első kötet kissé sérült, laza kötéssel, néhány kijáró lappal.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Bolanden Konrád 2 műve: A nász-út. Történeti regény a XVI-ik századból. I-II. köt. [Egykötetben.] Ford.: Rázel József.;  Haladás. Kulturtörténelmi korrajz.; Bp.,én.,Dvorzsák János,172+2+180+2 p.; 292+4 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítókkal.
21725.

Bolanden Konrád 2 műve:
Haladás. Kulturtörténelmi korrajz.;
Bp.,én.,Dvorzsák János,172+2+180+2 p.; 292+4 p.
Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítókkal.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

21726.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Kaposi József, Klinda Teofil (szerk.): Idegen világ. Rajzok és elbeszélések. Budapest, 1897, Pesti Könyvny. Rt. Illusztrált, kiadói Gottermayer kaucsuktáblás kötésben, aranyozott lapélekkel, kis kopással. 303p.
21727.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Balogh Zoltán költeményei. Bécs, 1863. Sommer Lipót. 320p. Néhány korabeli ceruzás bejegyzéssel. Korabeli vaknyomott egészvászon kötésben. Ritka!
21728.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Móricz Pál: A rejtelmes Alföld. Elbeszélések, rajzok. [Bp.], 1926 Szerzői kiadás,(Tahitófalu, Sylvester-ny.), 240 p. Első kiadás. Kiadói, illusztrált papírkötésben Tipary Dezső rajzával.
21729.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Hegyháti (Albert István): Az élet csalódás. Történeti regény a Hóra lázadás korából. Pécs, 1902. Taizs József. 219p. Korabeli félvászon kötésben. Ritka.
21730.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Gedickius, Fridericus [Gedike, Friedrich]: Liber Latinus usibus juventutis scholasticae Regni Hungariae accomodatus. Gemeinütziges Lesebuch für Aufänger in der lateinischen Sprache. Zweite Auflage.    Pozsony, [1784.] Weber 285 l. Korabeli sérült félbőr kötésben, foltos kijáró lapokkal. Ritka.
21731.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Fincicky Mihály: Orosz beszélyek. Oroszból ford.: - - . [I. köt.] Ungvár, 1871, A fordító tulajdona (Jäger Károly özvegye-ny.), 243+(3) p. Első kiadás. Kiadói papírkötésben, viseltes állapotban, fűzésnél elvált. Ritka!  Fincicky Mihály (1842-1916) műfordító, néprajzi és népköltészeti gyűjtő, ügyvéd, 1891-től Ungvár polgármestere; Orosz beszélyek című kötetében Puskin, Szologub, Kukolnyik és Turgenyev műveinek fordításai találhatók meg.
21732.

Fincicky Mihály: Orosz beszélyek. Oroszból ford.: - - . [I. köt.] Ungvár, 1871, A fordító tulajdona (Jäger Károly özvegye-ny.), 243+(3) p. Első kiadás. Kiadói papírkötésben, viseltes állapotban, fűzésnél elvált. Ritka!

Fincicky Mihály (1842-1916) műfordító, néprajzi és népköltészeti gyűjtő, ügyvéd, 1891-től Ungvár polgármestere; Orosz beszélyek című kötetében Puskin, Szologub, Kukolnyik és Turgenyev műveinek fordításai találhatók meg.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Virginia Woolf: Saját szoba. Európa Könyvkiadó, 1986. Kiadói papírkötés
21733.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft