Nyomtatványok

Tételek száma: 261

cca. 1890 Támogatói ív az "Ex Oriente Lux" (Keletről jön a fény) társaság felállításához. A nyomtatvány egy kiváló kordokumentuma a magyar ős- és eredettörténete iránt feléledt érdeklődésnek a dualizmus kori Magyarországon. A társaság a magyar őstörténetet és a honfoglalást, illetve az azt követően kialakuló etnikai fejlődést kívánta vizsgálni, egyúttal a magyar nép nyelvi vagy ethnológiai rokonait feltárni. Eredményeik forráskiadványokban és a társaság saját folyóiratában kerültek volna kiadásra. Két ív, kitöltetlenek. A társaság nem került felállításra. Kissé sérült
17963.

cca. 1890 Támogatói ív az "Ex Oriente Lux" (Keletről jön a fény) társaság felállításához. A nyomtatvány egy kiváló kordokumentuma a magyar ős- és eredettörténete iránt feléledt érdeklődésnek a dualizmus kori Magyarországon.
A társaság a magyar őstörténetet és a honfoglalást, illetve az azt követően kialakuló etnikai fejlődést kívánta vizsgálni, egyúttal a magyar nép nyelvi vagy ethnológiai rokonait feltárni. Eredményeik forráskiadványokban és a társaság saját folyóiratában kerültek volna kiadásra. Két ív, kitöltetlenek. A társaság nem került felállításra. Kissé sérült

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

cca 1890 Bilin-Sauerbrunn (Bilina-Csehország) gyógyvíz és szanatórium ismertető füzete, gyógyvízismertető, 4 db litografált színes képpel, német nyelven, jó állapotban, 8p
17964.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

cca 1898 Anina (Erdély) "Ronna"-akna a vasgyártelepen, fénynyomat, hátoldalon dátumozva, szép állapotban, 11,5×15,5 cm
17965.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

cca 1900 Vadon élő állatokat ábrázoló színes illusztrációk, 4 db, változó állapotban, sérülésekkel, lapméret: 33x41,5 cm körül
17966.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Népnevelők lapja. Nevelés-oktatásügyi hetilap. XXXV. évf. 1900. Szerkesztette: Ember János.     Bp., 1901. „Hunnia” ny. XI + 840 p. Korabeli, foltos félvászon kötésben. Az 52 számból kettő hiányzik, a 30. és a 39 sz.
17967.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

1900 Under the Union Jack Vol. 1. - No. 12., Jan. 27th, 1900. Angol nyelvű, képes folyóirat a második búr háborúval (1899-1902) foglalkozó száma. Kiadói tűzött papírkötés, helyenként apró sérülésekkel.
17968.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1900 Under the Union Jack Vol. 1. - No. 13., Feb. 3rd, 1900. Angol nyelvű, képes folyóirat a második búr háborúval (1899-1902) foglalkozó száma. Kiadói tűzött papírkötés, helyenként kis sérülésekkel.
17969.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

cca 1900 Buda és Pest Buda 1684. évi ostroma alatt, Pallas Nagy Lexikona, 15,5×24 cm
17970.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Báró Eötvös szobor, Magyar Franczia B. T. palotája. Baron Eötvös-Monument, Palais d. Vers.-Anst. Franco-Hongroise. München, Zieher Ottmár, kromolitográfia, kartonon, a karton sarkain apró sérülésekkel, 11x16 cm.
17971.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

17972.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

17973.

Kikiáltási ár:
100 Ft
0,27
0,31

cca 1900 5 db litho kávés gyűjtőkártya
17974.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft