Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 80

Ligeti Magda: Menekülő lelkek. A lelki élet zavarai. Tudomány és ember. Bp., 1943, Uj Hang, 356+(2) p. Átkötött félvászon-kötésben, az eredeti elülső papírborító bekötve, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzésekkel.
20679.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Clérambault, [Gaëtan Gatian] de: Oeuvre psychiatrique. Réuni et publié sous les auspices du Comité des Éleves des amis de Clérambault par Jean Fretet. Tome I. Paris, 1942, Presses Universitaires de France, XVI+858+(2) p. Francia nyelven. Átkötött egészbőr-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
20680.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

20681.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Bene Lajos: A magyar falu társadalma. Steinecker Ferenc előszavával. "A Falu Könyvtára 11. sz. Bp., 1925., "Falu" Országos Földmíves Szövetség, XII+144 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, bélyegzéssel, hiányzó elülső szennylappal.
20682.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Bain, Alexander: Neveléstudomány I-I. köt. Angolból fordította, s bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Dr. Szemere Samu. A fordítást átnézte Dr. Sebestyén Károly. Bp.,1914, MTA, IX+3+287+1 p.; 4+275+1 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon sorozatkötésben, Müller-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítókkal.
20683.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Társadalompolitikai feladataink. Az 1926 október 24-30-ig tartott közegészségi és társadalompolitikai értekezlet munkálatai. Dr. Vass József m. kir. népjóléti és munkaügyi miniszter megbízásából szerk.: Balogh Andor, és Dr. Kovrig Béla. Bp.,1927,Franklin, XX+4+388 p. Bekötött papírborítókkal. Átkötött félvászon-kötésben, az elülső papírborító és a címlap kijár.
20684.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,05

Hornyánszky Gyula: A görög felvilágosodás tudománya. Hippokrates. Bp., 1910., MTA, (Hornyánszky Viktor-ny.), LVI+505+1 p. Első kiadás. Hornyánszky Gyula (1869-1933) orvostörténeti munkája az ókori görög medicina áttekintése, középpontjában az antik filozófusokkal szembeszálló Hippokratész tanításával. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon sorozatkötésben, Müller-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítókkal.
20685.

Hornyánszky Gyula: A görög felvilágosodás tudománya. Hippokrates. Bp., 1910., MTA, (Hornyánszky Viktor-ny.), LVI+505+1 p. Első kiadás.
Hornyánszky Gyula (1869-1933) orvostörténeti munkája az ókori görög medicina áttekintése, középpontjában az antik filozófusokkal szembeszálló Hippokratész tanításával. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon sorozatkötésben, Müller-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítókkal.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Harsányi István - G. Donáth Blanka: Pszichológia az iskolai nevelés szolgálatában. Szerk.: - - és - - . Mind a két szerkesztő, Harsányi István (1908-2002) pszichológus, a 20. századi magyar tehetséggondozás legkiemelkedőbb művelője és G. Donáth Blanka (1921-2015) pszichológus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Kaposvár, 1973, Somogy m. Tanács V. B. Mívelődésügyi Osztálya Továbbképzési Kabinet. Kiadói papírkötés.
20686.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

20687.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

20688.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Kincs Elek - Nagy Ferenc (szerk.): Új magyar nevelés. Bp., 1942, Mefhosz (Hungária-ny.), 269 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült, a könyvtesttől különvált borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel.
20689.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Friedlaender, [Salomo]: Kant gegen Einstein. Fragelehrbuch. (Nach Immanuel Kant und Ernst Marcus). Zum Unterricht in den vernunftwissenschaftlichen Vorbedingungen der Naturwissenschaft. Berlin, 1932, Der Neue Geist, 79+(1) p. Első kiadás. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban. / First edition. In German language. Hardcover, in good condition.
20690.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft