Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 80

Zentai Károly: A nemek együttes nevelésének kérdése. Közlemények a Szegedi Ferencz József Tudományegyetem Pedagógiai-Lélektani Intézetéből 8. sz. Szeged, 1936, Juhász István-ny., 95+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, a címlapon kis sérüléssel.
20653.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Berczik Árpád: Betlehemes játékok. A bev. tanulmányt írta - -. Balassi Bálint Könyvtár 4. sz. Bp., 1941, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 103+1 p. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval, sérült gerinccel.
20654.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Jacques Maritain et al.: Mi európaiak. Összeáll. és ford.: Just Béla. Bp., [1940], Cserépfalvi, 156+(2) p. A borító Fenyves Sándor munkája. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
20655.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Szalai Sándor: Bevezetés a társadalomtudományba. Nevelők Könyvtára 4. Bp., 1948, Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, kopott gerinccel. Hozzá A szerző, Dr. Szalai Sándor gyászjelentése.
20656.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Kiss Albin: A magyar társadalomtan története. Szent István Könyvek 28. sz. Bp., 1925, Szent István-Társulat, 141+(3) p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, a gerincen kisebb hiánnyal, belül a lapok jó állapotban.
20657.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

John Locke: Értekezés a polgári kormányzatról   Gondolat Kiadó, 1986. Kiadói egáészvászon kötés, enyhén sérült papír védőborítóval
20658.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

A Magyar Nyelvjárások Atlasza III. Szerk: Bárczi Géza és munkaközössége, Akadémiai Kiadó, Budapest, 1973. 181 térképlap, teljes, kiadói vászonmappában. Készült a Magyar Tudományos Akadémia Nyelvtudományi Intézetében, kis példányszámban.
20659.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

A Magyar Nyelvjárások Atlasza VI. (961-1162 térkép). Szerk: Bárczi Géza és munkaközössége, Akadémiai Kiadó, Budapest, 1977. Teljes. Kiadói vászonmappában. Készült a Magyar Tudományos Akadémia Nyelvtudományi Intézetében, 1450 példányban. Jó állapotban.
20660.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

20661.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

Meidinger, Johann Valentin: Practische Französische Grammatik, wodurch man diese Sprache auf eine neue und sehr leichte Art in kurzer Zeit gründlich erlernen kann. Frankfurt am Main, 1811, k.n., X+(6)+655 p. Német és francia nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, kopottas borítóval, kissé foltos lapokkal.
20663.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Sövény Aladár: Magyar - koreai szótár. Bp., 1957, Akadémiai. Kiadói egészvászon-kötés, régi intézményi bélyegzésekkel. Megjelent 1000 példányban.
20664.

Kikiáltási ár:
7 500 Ft
20,33
23,44

Picon, Gaetan: Korunk szellemi körképe. Washington, 1966, Occidental Press, 539 p. Negyedik kiadás. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval és gerinccel. Emigráns kiadás
20665.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft