Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 80

[Wilhelm Kreiten (1847-1902)] Kreiten, V.: Voltaire. Kor és jellemrajz. I-II. köt. Ford.: Makra Imre, Rózsa József. Szeged, 1888, Endrényi Testvéreknél, VIII+320+4+321-622 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült borítóval: az elülső tábla leszakadt, a gerinc elvált a könyvtesttől, néhány aláhúzással és bejelöléssel. A borító hibáitól eltekintve belül alapvetően jó, hiánytalan állapotban.
20641.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Henry Ford: Das grosse Heute, das grössere Morgen. Unter Mitwirkung von Samuel Crowther. Leipzig, 1928, Paul List Verlag, VIII+355+(1) p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban, helyenként kissé foltos, néhány kijáró lappal. / In German language. Hardcover, with torn dust jacket, slightly stained, with a few loose pages.
20642.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Szörényi József, vitéz: Garamszegi Lubrich Ágost neveléstudományi rendszere. Közlemények a Szegedi Ferencz József Tudományegyetem Pedagógiai-Lélektani Intézetéből 44. sz. A szerző, Szörényi József (1909-2010) erdélyi származású pedagógus, főiskolai tanár által Zentai Károly részére dedikált példány. Szeged, 1940, Ablaka György-ny., 105+(5) p. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült gerinccel.
20643.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Bálint Sándor: Néprajz és nevelés. A szerző, Bálint Sándor (1904-1980) néprajzkutató, művészettörténész által dedikált példány. Szeged, 1934, Prometheus-ny., 32 p. Első kiadás. A borító Aba-Novák Vilmos munkája. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, belül nagyrészt jó állapotban.
20644.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
17

Braun Soma: A népmese. Bevezetés az összehasonlító mesekutatásba. Szabad iskola VIII. Bp., [1923], Genius, 205+3 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
20645.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Theisz, [Gyula] Jules: Dictionnaire Francais-Hongrois. [Francia-magyar szótár.] Bp., [1902], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), XII+405+(1) p. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé sérült, viseltes borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, az elülső szennylapon eltávolított ex libris-szel.
20646.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Oxfordi füzetek 5 kiadványa. E. L. Woodward: A háború kezdete. Sir John Pratt: Japán és a modern világ. Graham Spry: Kanada. J. A. Wiliamson: A brit birodalom születése és kifejlődése. Jasper H. Stembridge: A brit birodalom atlasza 20 képpel és magyarázó szöveggel. Papírkötés, jó állapotban.
20647.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Magdics Fónagy:A magyar beszéd dallama   Akadémiai Kiadó, 1967, 317p. Egészvászon kötésben. Kiadói papírborítóval
20648.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Dezső József: A siker. Műkedvelők és színpályára készülők kézikönyve. Második kiadás. Kissé széteső papírkötés.
20649.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Schram Ferenc: Betlehemes játékaink. Bp., én., Magyar Nemzeti Múzeum-Történeti Múzeum, 23+2 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval. Megjelent 1000 példányban.
20650.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Filozófiai kolligátum - Kant filozófiája. Gondolatok műveiből; Nietzsche-aforizmák; Schopenhauer: Életbölcselet; Schopenhauer: Írók és kritikusok, olvasók és gondolkozók; Schopenhauer: Paraenezisek és maximák. Bp., Lampel. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
20651.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Moreck, Kurt: Korunk erkölcsei I. kötet. Társadalmunk nemi élete és erotikája. Unicus, Bp., é.n., Orbis. Félvászon kötés, kijáró lapokkal, folttal.
20652.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft