Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 80

20691.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Smiles, [Samuel]: Kötelesség jellemrajzokban s példákban. - - után hazai viszonyainkhoz alkalmazta [és ford.] Könyves Tóth Kálmán. Bp., 1882, Légrády, 385 p. Első magyar kiadás. Kiadói dekoratív, aranyozott egészvászon-kötés, helyenként kissé sérült, kijáró lapokkal.
20692.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

L'enseignement en Hongrie. [Az oktatás Magyarországon]. Bp., 1900, Hornyánszky Viktor-ny., XIV+546 p. Francia nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, kissé foltos, sérült borítóval, helyenként lapszéli ázásnyomokkal, régi intézményi bélyegzőkkel, ex libris-szel.
20693.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Julien Offray de La Mettrie - Filozófiai művek. Bp., 1968. Akadémiai. 523p. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Papír védőborítóval.
20694.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Dr. Totis Béla: Törvény, erkölcs, anyaság. (Dedikált!) [Bp., 1933], Álláspont (Világosság-ny.), 111+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, kijáró címlappal, intézményi bélyegzőkkel. A szerző által Dr. Gortvay György (1892-1966) társadalomorvos, orvostörténész részére dedikált példány.
20695.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

20696.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Mátrai László: Jellemtan. (Karakterológia.) Nemzetnevelők Könyvtára IV. Gyermek- és Ifjúságtanulmány 4. Bp., 1943, Országos Közoktatási Tanács, 155+(1) p.+ 1 (kihajtható, kétoldalas) t. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott gerinccel.
20697.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Collins F. Howard: Spencer Herbert synthetikus filozófiájának kivonata. Társadalomtudományi Könyvtár I. köt. Bp., 1903, Politzer Zsigmond és Fia. Átkötött félvászon-kötés, magánkönyvtári címkével, kissé kopott borítóval, névbejegyzéssel.
20698.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Guyau, [Jean-Marie]: A vallás szociológiája. Ford.: Rudas László. Szociológiai Könyvtár. Bp., 1909, Athenaeum, 383+(1) p. Kiadói egészvászon-kötés.
20699.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

20700.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

20701.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Révay József, gróf: Az erkölcs dialektikája. Az Akadémia Filozófiai Könyvtára 12. Bp., 1940, MTA (Sylvester-ny.), 178 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, a borítón kis sérüléssel, egyébként jó állapotban. Felvágatlan példány.
20702.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft