Térképek

Tételek száma: 130

17239.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,78
56,25

ca 1914 Schlacht bei Gravelotte - St. Privat 1. M. 78x83 cm
17240.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

cca 1870 Steihauser - Köke: Az Osztrák-Magyar birodalom kőnyomatos térképe 3 db egyforma, berajzolásokkal. Lapméret 28x25 cm
17241.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1866 A Königgrätzi csatatér térképe. Litográfia - Plan des Schlachtfeldes von Königgrätz (3. Juli 1866) 75x66 cm Beszakadásokkal
17242.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

[Térkép] Szentendre város kéziratos kisajátítási helyszínrajza a Sztaravoda-patak völgyében, a Szabadtéri Néprajzi Múzeum (Szentendrei Skanzen) I. ütemének fejlesztéseként. Mérték: 1: 2880. 9., 10., 14., 15. szelvény. (1967 körül). [Budapest, 1967 körül]. Tussal húzott térkép, pauszon, mérete: 530x430 mm egy 630x530 térképlapon. Tussal rajzolt térkép-kéziratunk a szentendrei Sztaravoda-patak felső folyásának völgyét ábrázolja, ott. Ezen a területen alakították ki a Szabadtéri Néprajzi Múzeum - közismert nevén a Szentendrei Múzeum - első épületcsoportját. Az első szabadtéri múzeumot még 1891-ben nyitották meg Stockholmban, a hagyományos életmód, a lakáskultúra és a tárgyi kultúra megörökítésének céljából. Magyarországon 1896-ban létesült az első, ideiglenes bemutatóhely, a Néprajzi Falu. A néprajzi kiállítóhely gondolata az épületek lebontása után folyamatosan napirenden maradt, ám a megvalósításra várni kellett. Az 1960-as években ismerték fel, hogy a falusi kockaház-építészet rohamos elterjedésével nem csupán a paraszti életmód, hanem a hagyományos paraszti építészeti kultúra is a megsemmisülés szélére jutott, a felismerés nyomán pedig 1965-ben határozatot hoztak a falumúzeum létesítéséről, melynek helyszínűül Szentendrét jelölték ki. Az építkezés az 1960-as évek végén indult, az első ütem 1974-re készült. Térképünk az építkezési helyszín felmérését szolgálta. A térképen felül apró javítás, illetve a felső lapszélen apró gyűrődés. Jó állapotú lap.
17243.

Kikiáltási ár:
800 Ft

2002 3 darab olasz földtani térkép
17244.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,44
2,81

1981 A Föld országai, nagyméretű térkép, Bp., Kartográfiai Vállalat, 78x118 cm
17245.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

[Térkép] Budapest székes-főváros egész területének térképe. Mértéke: 1:25,000. Tervezte Kogutowicz Manó. Hatodik kiadás. (1912). Budapest, [1912]. Kogutowicz Manó - Magyar Földrajzi Intézet Rt. Színes térkép, mérete: 700x840 mm egy 785x945 mm méretű térképlapon. Az utolsó békeévek egyikében kiadott Budapest-térképünk emlékezetes pillanatfelvételt nyújt Budapest beépítettségének 1912. évi állapotáról. Feltűnő, hogy a Hungária körúton belüli, iparterületekkel és vasúti vágányokkal, bérkaszárnyákkal teletűzdelt Pest mennyire ipari városnak számít, zöldfelületek csak a körvasúton kívül, a két nagy közparkban, a Margitszigeten, illetve Budán jellemzőek. Budán a lakosság Óbudán, a Vár környékén, a Tabánban és Lágymányoson tömörül, e területeken túl pedig már mezőgazdasági területek: szántók, szőlők és erdők húzódnak; a két városfél között igen nagy tehát a kontraszt. Térképünkön a jelentősebb középületek és gyárépületek kiemelve, a zöldfelületek, a domborzati, vízrajzi és közlekedési részletek jelölve (vasútvonalak, villamos és lóvasutak egyaránt). Jelmagyarázat jobb oldalt, sarkaiban melléktérképek: halandósági térkép, a magyar anyanyelvűek arányának térképe, a népsűrűség térképe (1906-1910 közötti adatfelvételek alapján), valamint a belváros térképe, illetve a kerületi beosztásé. A jobb alsó sarokban kisebb foltosság, bal felsőben halvány foltosság. Fabó-Holló 2628. Jó állapotú térképlap, vászonra vonva.
17246.

[Térkép] Budapest székes-főváros egész területének térképe. Mértéke: 1:25,000. Tervezte Kogutowicz Manó. Hatodik kiadás. (1912).
Budapest, [1912]. Kogutowicz Manó - Magyar Földrajzi Intézet Rt. Színes térkép, mérete: 700x840 mm egy 785x945 mm méretű térképlapon.
Az utolsó békeévek egyikében kiadott Budapest-térképünk emlékezetes pillanatfelvételt nyújt Budapest beépítettségének 1912. évi állapotáról. Feltűnő, hogy a Hungária körúton belüli, iparterületekkel és vasúti vágányokkal, bérkaszárnyákkal teletűzdelt Pest mennyire ipari városnak számít, zöldfelületek csak a körvasúton kívül, a két nagy közparkban, a Margitszigeten, illetve Budán jellemzőek. Budán a lakosság Óbudán, a Vár környékén, a Tabánban és Lágymányoson tömörül, e területeken túl pedig már mezőgazdasági területek: szántók, szőlők és erdők húzódnak; a két városfél között igen nagy tehát a kontraszt. Térképünkön a jelentősebb középületek és gyárépületek kiemelve, a zöldfelületek, a domborzati, vízrajzi és közlekedési részletek jelölve (vasútvonalak, villamos és lóvasutak egyaránt). Jelmagyarázat jobb oldalt, sarkaiban melléktérképek: halandósági térkép, a magyar anyanyelvűek arányának térképe, a népsűrűség térképe (1906-1910 közötti adatfelvételek alapján), valamint a belváros térképe, illetve a kerületi beosztásé.
A jobb alsó sarokban kisebb foltosság, bal felsőben halvány foltosság.
Fabó-Holló 2628.
Jó állapotú térképlap, vászonra vonva.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

cca 1960 Verkehrskarte der Deutschen Demokratischen Republic (DDR) / Az NDK közlekedési-úthálózati térképe, nagyméretű térkép, 1 : 500.000, kis lapszéli sérülésekkel, 105x76 cm + Drezda erdeinek térképe, kétoldalas, 27,5x39 cm
17247.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88

cca 1900 Palesztina térképe, rajzolta: Homolka József, Bp., Eggenberger-féle könyvkereskedés (Kellner és Mohrlüder-ny.), 33,5x25,5 cm + Jeruzsálem térképe, a Pallas Nagy Lexikona melléklete, Bp., Posner Károly Lajos és Fia, 24x15,5 cm
17248.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

cca 1893-1896 Pallas Nagy Lexikon vármegye térképek gyűjteménye, 1 hiánnyal (Abaúj-Torna vármegye), de ezt leszámítva teljes: összesen 70 vármegye térkép, valamint Fiume város térképével, tervezte: Gönczy Pál. Bp., Posner-ny, nagyrészt jó állapotban, cca 29x24 cm és 21x40 cm közötti méretben
17249.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,40
125,00

cca 1900-1910 18 db katonai térkép M: 1: 200 000 méretben nagyrészt magyar vegyes állapotban.
17250.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft