Térképek

Tételek száma: 130

cca 1910 Budapest és Losonc környékének térképe, 1 : 200.000, vászonra kasírozva, körbevágva, kis sérülésekkel, 57x39 cm
17214.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

2006 Sortüzek Magyarországon 1956, térkép/poszter, a Honlevél 2006. februári számának melléklete, 29x41 cm
17215.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

cca 1920-1940 A Tisza ártere Kecskemét és Szeged között, térkép, 1 : 200.000, kis lapszéli szakadással, 59,5x45,5 cm
17216.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

17217.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,44
2,81

1978 Nyergesújfalu-Tátisziget földtani térképe, 2 db
17218.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

2 db vasúti térkép: cca 1942 M. kir. Államvasutak hálózatának térképe + ca 1960 Mo. vasúti térkép
17220.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

cca 1880 Magyarország s melléktartományai 1301-től 1526-ig + Francziaország 1360-1610 és Olaszország 1300-1500-ig (Jausz tört. Atlas 8. és 9. sz.), 2 db térkép, Bécs, Hölzel E. kiadása, kisebb lapszéli sérülésekkel, az egyiken ceruzás jelölésekkel, 26,5x33 cm
17221.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

G. Freytag & Berndts Orientierungsplan von Wien / Bécs térképe, 1 : 20.000, a jelentős épületek (hivatalok, látványosságok, stb.) jegyzékével, kisebb sérülésekkel, hiányos borítóval, 51,5x67 cm
17222.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,44
2,81

1970 Magyarország autóbuszhálózata 1970-71, kétoldalas térkép, Bp., Kartográfiai Vállalat, lapszéli szakadásokkal, ceruzás firkával, 66,5x68 cm
17223.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

4 db közlekedési térképe: Magyar Autóklub - Magyarország autótérképe, Agip Olaszország autótérkép, Magyarország autóstérkép - MOL üzemanyagtöltő állomások, BKV vonalhálózati térkép. Változó méretben és állapotban.
17224.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Feodor Curdts: Karte des türkischen Kriegsshauplatzes Herm. Nicolai, Erfurt. 110x90 cm Szakadásokkal / With tears
17225.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

[Térkép] A Föld országai. Iskolai falitérkép. Mértéke: 1 : 22,000,000. (1974) Budapest, 1974. Kartográfiai Vállalat. Színes térkép, mérete: 1240x1820 mm egy 1330x1865 mm méretű térképlapon. Összesen 3000 példányban megjelent, a Művelődési Minisztérium által engedélyezett iskolai falitérkép, lajstromszáma: 1974-601-789/IV. Az adatok szerkesztése 1974. április 15-én zárult. Ennek megfelelően politikai térképünk a maitól számos ponton eltérő határokat, országneveket rögzít. Legfeltűnőbb a Szovjetunió jelenléte, Európában hasonlóan mesterségesen létrehozott államalakulatot alkot Csehszlovákia és Jugoszlávia, Németország pedig két részletben létezik. Dél-Afrika esetében a gyarmati idők utolsó éveit idézi, hogy Angola és Mozambik még portugál irányítás, Namíbia pedig dél-afrikai megszállás alatt áll (Angola és Mozambik egyaránt 1975-ben nyerte el függetlenségét, melyet mindkét esetben több évtizedes polgárháború követett). Mozambik mellett Rhodesia néven egy nemzetközileg el nem ismert állam működik, problémás belviszonyokkal (függetlenségét 1979-ben nyeri el, Zimbabwe néven). Délkelet-Ázsiában az amerikai kivonulással magára hagyott Dél-Vietnám és a Vietnámi Demokratikus Köztársaság néz farkasszemet. Apróbb gyarmati területek maradtak még a Csendes-óceán és a Karib-tenger térségében. A vízrajzi, vasúti és településhálózati részleteket is feltüntető térkép érdekessége, hogy a nyílt tengeri meteorológiai állomásokon és az antarktiszi kutatóállomásokon kívül jelöli a műhold-kilövő állásokat is, a közismert Cape Canaveral-i és bajkonuri állásokon kívül meglepő lehet a svédországi és kenyai [!] kilövőállás jelenléte. A politikai térkép alatt jelmagyarázat, bal oldalán 1 : 100,000,000 mértékű népsűrűségi, jobb oldalán azonos mértékű közlekedési világtérkép. Iskolai világtérképünk a Kavrajszkij-féle elliptikus vetületet használja. Az alsó térképléc felett apró kézírásos jegyzetek, a térképlap hátoldalán illesztések. Jó állapotú térképlap, vászonra kasírozva, alsó és felső térképléccel.
17226.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft