Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 218

Forintos Henrietta: Mozaikok Miklósi néphagyományából és történelméből. Kaposvár, 1993, Somogy Megyei Közgyűlés Kisebbségi és Vallásügyi Bizottsága, 65+(1) p.+ 1 (kihajtható) t. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, egy kijáró lappal.
19191.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
5,19

Móricz Péter - Nagy Zoltán: Körmend és a Batthyányak évszázadai. Kiállításvezető. Körmend, 2016, Körmendi Kulturális Központ, Múzeum és Könyvtár, 24 p. Színes fotókkal illusztrálva. Kiadói tűzött papírkötés.
19192.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
5,19

19193.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
5,84

19194.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
5,19

Sikeres vidéki térségek. Párbeszéd a vidékért. Szerk.: Glatz Ferenc. Bp., 2010., MTA Történettudományi Intézet - MTA Társadalomtudományi Intézet. Kiadói papírkötés.
19195.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
5,19

Blumenhagen, Wilhelm:  Wanderung durch den Harz. Mit 30 Stahlstichen. [Lipcse] Leipzig, [1838]. Georg Wigand's Verlag (Druck von Breitkopf & Härtel). [3]-256 p. + 28 t. (acélmetszetű látképek). Első kiadás. Wilhelm Blumenhagen (1781-1839) német orvos, író, szabadkőműves, a korszak népszerű novellistája. Útírása a boszorkánylegendákkal övezett, közép-németországi Harz-hegység egykori életét örökíti meg, illetve a kapcsolódó népmondákat beszéli el. A kötet romantikus, népéletet megörökítő grafikáit Ludwig Richter (1803-1884) grafikusművész rajzolta, helyszíni tanulmányok alapján. Példányunk címképe, első nyomtatott levele, a belív két levele és egy táblája hiányzik, két levél tévesen kötve, az oldalakon enyhe vízfoltosság és foxing. A hátsó előzéken régi gyűjteményi bélyegzések. [Das malerische und romantische Deutschland. Band 5.]  Fűzve, hiányos, sérült korabeli papírborítóban, az első és hátsó borító hiányzik.
19196.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
9,74

Borbás Lajos: Mezőhegyesi közkatonák. Mezőhegyes, 1973, Mezőhegyesi Állami Gazdaság Szakszervezeti Bizottsága, 321+(3) p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, sérült, ragasztott kiadói papír védőborítóban.
19197.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
5,19

Szarka Lajos: Hévíz. hn., én., Focus Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Magyar, angol és német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
19198.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
4,55

Lifschitz, [Feitel]: Russland. Zürich, 1916, Art. Institut Orell Füssli, 165+(1) p. Hozzákötve: Die Ukraine. Kriegspolitische Einzelschriften Heft 12. Berlin, 1916, C.A. Schwetschke & Sohn, 104 p. Német nyelven. Kartonált papírkötésben, hiányos gerinccel, régi intézményi bélyegzőkkel.
19199.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,58

19200.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Walking Around Wien Austria Budapest Praha In Your Style. Travel Around the World 23. Hszinpej, 2010, Jen Jen Publishing Co. Ltd. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kínai nyelven. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kissé ázott, hullámos lapokkal.
19201.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
5,84

The Treasures of Veneto. Art Cities. Venezia, 2006, Regione del Veneto - Direzione Turismo. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, hullámos.
19202.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
5,84

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft