Könyvek: Természettudomány, medicina

Tételek száma: 84

Koch Sándor: Magyarország ásványai. Szerk.: Mezősi József. Bp., 1985., Akadémiai Kiadó, 562 p.+ 2 (kihajtható táblák) t. Szövegközti fekete-fehér fotókkal, ábrákkal, térképekkel illusztrált. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Ritka! + A. Y. Fersman Mineralogy Museum of the USSR Academy of Sciences, 25+3 p.
20217.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

20218.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

A magyar orvosi nagyhét ülésszakainak jegyzőkönyvei, 6 kötet (egy duplummal). Bp., 1934-1941, Magyar Orvosok Tudományos Egyesületeinek Szövetsége. Kiadói papírkötés, változó állapotban (közte sérült, széteső is), intézményi bélyegzőkkel.
20219.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Bede Károly: A magyar nép dermatológiája. Bp., 1940, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, XI+1+303+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
20220.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

dr. Székely István: Ösztön és ész. Az állat és ember összehasonlító psychologiája I-II. (Egybekötve) Nagyvárad, 1897, Szent-László Nyomda. 366p; 446p. + hozzákötve: Szilvek Lajos, Dr.: Darwin állatpsychologiája. Elvek, tények, fejtegetések    Bp., 1895. Athenaeum. 158 p.    Korabeli kopottas, félvászonkötésben,
20221.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

20222.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

James M. Cork: Radioactivité et Physique Nucléaire. Paris, 1949, Dunod. Francia nyelven. Szövegközi ábrákkal és képekkel. Kiadói kartonált papírkötés.
20223.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Dr. Okolicsányi-Kuthy Dezső: A gümőkor. A nagy nép-betegség természetének, jelentőségének és az ellene való védekezés módjainak részletes népszerű ösmertetése. Bp., 1908, Társadalmi Múzeum. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
20224.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Kármán Tódor Maurice A. Biot: Matematikai módszerek műszaki feladatok megoldására   Műszaki Könyvkiadó, 1967. 570p.   Kiadói vászonkötésben
20225.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

cca 1937 Orvosi kolligátum számos témában, többek között az Orvosképzés mellékletei, beszédek leiratai, életrajzi és szakmai jellegű munkák. Számos szövegközi és külön oldalon lévő ábrával, képpel, táblázattal. Félvászon-kötésben.
20226.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Stäckel Pál: Bolyai Farkas és Bolyai János geometriai vizsgálatai. 1-2. köt. egybe kötbe Kiadta, életrajzzal és magyarázattal ellátta: - -. Ford.: Rados Ignác. I. köt.: A két Bólyai élete és művei. II. köt.: Szemelvények a két Bólyai műveiből. Bp., 1914, MTA, 1 t.+XII+288 p.; IV+ 295 p.+1 t. Korabeli félvászon kötésben . Geleji Sándor (1898-1967) mérnök egyetemi tanár, kétszeres Kossuth díjas, a Weiss Manfréd Művek főmérnöke névbejegyzésével.
20227.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Baltzer K. Jáuos. A szervezetek kezdetei és az ember őstörténete. Eger, 1870. Érseki Lyceum. 147p. Kiadói papírborítóval, enyhe foxing
20228.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft