dr. Székely István: Ösztön és ész. Az állat és ember összehasonlító psychologiája I-II. (Egybekötve) Nagyvárad, 1897, Szent-László Nyomda. 366p; 446p. + hozzákötve:
Szilvek Lajos, Dr.: Darwin állatpsychologiája. Elvek, tények, fejtegetések
Bp., 1895. Athenaeum. 158 p.
Korabeli kopottas, félvászonkötésben,