Könyvek: Vallás

Tételek száma: 96

A XXXIV. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus emlékkönyve. Közrebocsájtja a kongresszus előkészítő főbizottsága. Bp., 1938, Szent István-Társulat, 238 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
20722.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
18

Kasbauer Szixta: Isten vésője alatt. Janssen Arnold a steyli missziósművek alapítója. Ford.: Gerely Jolán. Kőszeg, [1941], Szent Imre Missziós Szeminárium, 404 p. Átkötött egészvászon-kötésben, tulajdonosi névbejegyzéssel.
20723.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Korán. Ford.: Simon Róbert. + Simon Róbert: A Korán világa. Prométheusz Könyvek 17. Bp., 1987, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, az egyik kötetet ázásnyommal.
20724.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

[Mollik Tóbiás (1751-1824)]: Elementa scientiae sanctorum collecta a ss. theologia doctore ejusdemque emerito regio professore p. o. Agriae, 1822, Typis Lycei Archi-episcopalis, 8+750 p. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, kissé foltos
20725.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

[Páli Szent Vince]: Depaul szent Vince konferenciái a Szeretet Leányaihoz. A negyedik francia kiadás magyar fordítása. II. köt. Bp., 1926, A Szeretet Leányai, 692 p. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kissé foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
20726.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

[szegedi Patonyi Tádé (1753-1817)]: Thaddaeus Patonyi: Regulae criticae generales, et speciales scientiarum e probatissimis autoribus in unum collactae. Magno-Varadini [Nagyvárad], 1807.,Joannis Francisci Tichy, XVI+266+6 p. Korabeli papírkötésben, a gerincen kis sérülésekkel. Felvágatlan példány!   Patonyi Tádé (1753-1817), minorita szerzetes, a hittudományok borostyánosa, a szegedi minorita rendház főnöke.
20727.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

20728.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

[A Korán angol fordítása] The Koran translated from the arabic by the Rev. J. M. Rodwell M. A. London, 1933. Dutton & Co 506 + 4p. Kiadói vászonkötésben
20729.

[A Korán angol fordítása]
The Koran translated from the arabic by the Rev. J. M. Rodwell M. A. London, 1933. Dutton & Co 506 + 4p. Kiadói vászonkötésben

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,21
10,63

de Pradt, [Dominique Georges Frédéric]:  Du Jésuitisme ancien et moderne; par M. de Pradt. [Párizs] Paris, 1826. A. Leroux et Constant-Chantpie (Imprimerie de Vitry, Versailles). VIII + 443 + [1] p. Első francia kiadás. Dominique Georges Frédéric Dufour de Pradt (1759-1837) francia apát, püspök, érsek, nagykövet és történetíró. Az arisztokrata származású de Pradt a francia forradalom első éveiben emigrált, de Napóleon konzulsága idején visszatért, Bonapartéval jó barátságba került, házi káplánjává, majd Poitiers püspökévé, Mechelen érsekévé, majd varsói nagykövetté emelkedett. Napóleon bukása után néhány évig még a klérus magas rangú tagjaként szolgált, majd nyugalmazása után történelmi műveket írt, köztük tételünket, a jezsuita rend régi és új történetét feldolgozó munkát, melyben a rend eredetét, valamint a rend beágyazottságának társadalmi és kulturális hatását vizsgálja. Másfél ív lapszámozása téves, néhány levél szélén halvány foltosság, az utolsó két levél sarkán apró hiány, A címlapon régi tulajdonosi bejegyzések és bélyegzés. Enyhén kopott korabeli félvászon kötésben, a gerincen címfelirattal.
20730.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

20731.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Lopussny Gyula Ágost: Tordai Szaniszló Ferencz Váradi Püspök. [Nagyvárad], 1896, (Szent László-Nyomda Rt.), 1 t.+ 224+1p.+ 7 t. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval és gerinccel. Felvágatlan példány!
20732.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Szaniszló [Ferenc] Franciscus: Fasciculi ecclesiastico-literarii. 1 kötet. és II. kötet I. füzet. (4 füzetben) Pestini, 1841. Typ. Trattner-Károlyi. VI. 8-432 l. 2 sztl. lev.; 128p. Szaniszló Ferencz, tordai (1792 - 1869). Teologiai doktor, nagyváradi püspök. Kiadói papírborítókkal, az egyiken intézményi bélyegzőkkel.
20733.

Kikiáltási ár:
800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft