Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 128

Rechnitzer János - Lengyel Imre: A regionális tudomány két évtizede Magyarországon. (Dedikált!) Modern regionális tudomány szakkönyvtár. Bp., 2009, Akadémiai Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés. A könyv egyik szerzője, Lengyel Imre (1954- ) matematikus-közgazdász által Keszthelyi-Szabó Gábor (1953- ) gépészmérnök, a Szegedi Tudományegyetem rektora (2003-2010) részére dedikált példány.
20455.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

20456.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,21
10,63

20457.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,21
10,63

Spinoza, Baruch: B. de Spinoza's kurzgefasse Abhandlung von Gott, dem Menschen und dessen Glück. Auf dem Holländischen in's Deutsche übersetzt und mit einem Vorwort begleitet von C. Schaarschmidt. 2. verbesserte Auflage. Berlin, 1874. Erich Koschny - L. Heimann Verlag (Gedruckt von Gebrüder Grunert in Berlin). XIII + [3] + 117 + [3] p. (Philosophische Bibliothek. 18. Band.) --- Hozzákötve: Spinoza, Baruch: Benedict von Spinoza's Ethik. Ueberstzt, erläutert und mit einer Lebesbeschreibung Spinoza's versehen von J. H. Kirchmann. Vierte verbesserte Auflage. Heidelberg, 1886. Georg Weiss Verlag (Druck von Bockwitz & Webel in Leipzig). [4] + [XI]-XV + [1] + 255 + [1] p. (Philosophische Bibliothek. 4. Band.) --- Hozzákötve: Spinoza, Baruch: Die Briefe mehrerer Gelehrten an Benedict von Spinoza und dessen Antworten, soweit beide zum bessere Verständniss seiner Schriften dienen. Uebersetzt und erläutert von J. H. v. Kirchmann. Berlin, 1871. Verlag von L. Heimann (Druck von R. Boll in Berlin). XIII + [1] + 258 p. (Philosophische Bibliothek. 46. Band.) Kolligátumunk Baruch Spinoza (1632-1677) holland raconalista filozófus három fontos művének jegyzetelt német fordítását tartalmazza, a ,,Korte Verhandeling van God, de mensch, en deszelvs welstand" (Rövid tanulmány Istenről, az emberről és az ember boldogulásáról) című korai munkáját (1662), fő művét az Etikát (1677), illetve válogatást kora fontos tudósaival folytatott levelezéséből. Leveleinek szövegét oldalszámozáson belül számos természettudományos ábra kíséri. Valamennyi címlapon, illetve az utolsó nyomtatott levélen régi gyűjteményi bélyegzés. Poss: Az Országos Izraelita Tanítóképző Intézet Budapesten. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, a gerincen katalóguscédulával, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
20458.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Orosz-arab zsebszótár. Szerk.: G. S. Sarbatova. Moszkva, 1962, Állami Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült fűzéssel.
20459.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Botos Katalin (szerk.): Idősödés és globalizáció. Nemzetközi pénzügyi egyensúlytalanság. (Dedikált!) Bp., 2009, Tarsoly. Kiadói kartonált papírkötés. A szerkesztő, Botos Katalin (1941- ) közgazdász által Keszthelyi-Szabó Gábor (1953- ) gépészmérnök, a Szegedi Tudományegyetem rektora (2003-2010) részére dedikált példány.
20460.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Mészáros Rezső: Kibertér. A földrajzi tudás új dimenziói. (Dedikált!) Szeged, 2003, Hispánia. Kiadói papírkötés. A szerző, Mészáros Rezső (1942- ) geográfus, egyetemi tanár, a JATE és utódintézménye, a Szegedi Tudományegyetem rektora (1994-2003) által Keszthelyi-Szabó Gábor (1953- ) gépészmérnök, a Szegedi Tudományegyetem rektora (2003-2010) részére dedikált példány.
20461.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Almási Kitti: A Te döntésed. Válogatás - - előadásaiból. Bp., 2022, Kulcslyuk. Kiadói papírkötés.
20462.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,44
2,81

Sövény Aladár: Magyar - koreai szótár. Bp., 1957, Akadémiai. Kiadói egészvászon-kötés, régi intézményi bélyegzésekkel. Megjelent 1000 példányban.
20463.

Kikiáltási ár:
7 500 Ft
20,33
23,44

Perzsa-orosz szótár. I. kötet. Moszkva, 1970, "Szovjet Enciklopédia" Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, intézményi bélyegzővel. / Persian-Russian dictionary. Vol. 1. Hardcover, with slightly worn cover.
20464.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Arab-orosz szótár. Összeáll.: H. K. Baranov. Moszkva, 1957, Állami Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel. / Arabic-Russian dictionary. Hardcover, with slightly damaged spine.
20465.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

20466.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft