Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 128

20467.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

20468.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Kecskés Pál:  A bölcselet története főbb vonásaiban. Budapest, [1944]. Szent István-Társulat (Stephaneum ny.) 712 p. Kecskés Pál (1895-1976) római katolikus pap, teológus és filozófus általános filozófiatörténeti bevezetője. A munka a keleti, ókori és középkori filozófiák kérdéseinek vizsgálata után döntően a nyugati filozófia racionalista, idealista és kortárs irányzataira fektet nagy hangsúlyt, különös tekintettel Descartes és Kant munkásságára. A munka végén a hazai filozófia évszázadainak áttekintése, a kortárs magyar filozófusok eredményeinek ismertetésével. Kecskés Pál műve először 1933-ban jelent meg, példányunk a második, átdolgozott kiadásból való. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés, néhány oldalon aláhúzások, szövegkiemelések, széljegyzetek. Példányunk fűzése a hátsó előzéknél enyhén meglazult. Aranyozott, enyhén sérült gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
20469.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

20470.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

20471.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

20472.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

20473.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

20474.

Kikiáltási ár:
400 Ft
1,08
1,25

Éghajlatváltozás okozta kihívások és lehetséges válaszok. Szerk.: Földi László, Hegedűs Hajnalka. Bp., 2020, Dialóg Campus. Kiadói kartonált papírkötés.
20475.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

20476.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

20477.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Jellem. Smiles után a hazai viszonyokhoz alkalmazta Könyves Tóth Kálmán. Bp., Légrády. Kiadói egészvászon kötés, előzéklap hiányzik, címlap kitépve, kopottas állapotban.
20478.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft