Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 128

Éltető anyanyelvünk. Mai nyelvművelésünk elmélete és gyakorlata. Írások Grétsy László 70. születésnapjára. Szerk.: Balázs Géza, A. Jászó Anna, Koltói Ádám. [Bp.,2002.], Tinta, 518+2 p. Benne Erdélyi Erzsébet: A "hetvenkedő" tanár úr c. írásával, 3 p. Kiadói aranyozott, álbordás egészműbőr-kötés, fém veretekkel és fém kapcsokkal, kiadói vászon-tokban, a könyv gerincén: "Grétsy László 70."   Grétsy László (1932-2024) nyelvész, televíziós személyiség saját, névre szóló egyedi példánya!
20368.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,40
125,00

A Magyar Nyelvjárások Atlasza III. Szerk: Bárczi Géza és munkaközössége, Akadémiai Kiadó, Budapest, 1973. 181 térképlap, teljes, kiadói vászonmappában. Készült a Magyar Tudományos Akadémia Nyelvtudományi Intézetében, kis példányszámban.
20369.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

A Magyar Nyelvjárások Atlasza VI. (961-1162 térkép). Szerk: Bárczi Géza és munkaközössége, Akadémiai Kiadó, Budapest, 1977. Teljes. Kiadói vászonmappában. Készült a Magyar Tudományos Akadémia Nyelvtudományi Intézetében, 1450 példányban. Jó állapotban.
20370.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

Nagy társadalomtudományi, többségében szociológiai és filozófiai könyv tétel, német nyelven, néhány kevés kivételével a Suhrkamp kiadótól, többségében jó állapotban, össz. 46 db: Andreas Bernard, Ulrich Raulff (szerk.): Theodor W. Adorno. "Minima Moralia" neu gelesen. Frankfurt, 2003, Suhrkamp. Kiadói papírkötés, borítón hajtásnyommal, jó állapotban. + Wolf Lepenies (szerk.): Geschichte der Soziologie. Band 3. Frankfurt, 1981, Suhrkamp. Kiadói papírkötés jó állapotban. + Burghart Schmidt: Postmoderne - Strategien des Vergessens. Frankfurt, 1994, Suhrkamp. 4. átdolgozott kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban. + György Konrád und Iván Szelényi (szerk.): Die Intelligenz auf dem Weg zur Klassenmacht. Frankfurt, 1981, Suhrkamp. Kiadói papírkötés, borítón apró kopásnyomokkal, jó állapotban. + Gernot Böhme: Am Ende des Baconschen Zeitalters. Frankfurt, 1993, Suhrkamp. Kiadói papírkötés, jó állapotban. stb. Érdekes, átnézésre érdemes anyag.
20371.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,78
56,25

Szoboszlai - Kiss Katalin: Poszeidóniosz. Töredékek és kommentár. Cogito Könyvek. Bp., 2009., ELTE BTK Filozófiai Intézet - L'Harmattan - Magyar Filozófiai Társaság. Kiadói papírkötés.
20372.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Ian Stewart - Vann Joines: A TA-MA. Bevezetés a korszerű tranzakcióanalízisbe. Bp., 1998, Grafit. Kiadói papírkötés.  A tranzakcióanalízis személyiség- és szisztematikus pszichoterápiás elmélet, amely a személyiség fejlődésével és a személyes változással foglalkozik.
20373.

Ian Stewart - Vann Joines: A TA-MA. Bevezetés a korszerű tranzakcióanalízisbe. Bp., 1998, Grafit. Kiadói papírkötés.

A tranzakcióanalízis személyiség- és szisztematikus pszichoterápiás elmélet, amely a személyiség fejlődésével és a személyes változással foglalkozik.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

A Standard Swahili-English / English - Swahili Dictionary. (Founded on Madan's Swahili-English/ English-Swahili Dictionary.) [Szuahéli-angol, és angol-szuahéli szótár. By the Inter-territorial Language Commitee for the East African Dependencies und the direction of The Late Frederick Johnson. Oxford, 1964-1965, Oxford University Pres. Angol és Szuahéli nyelven.Kiadói egészvászon-kötések, kiadói papír védőborítókban.
20374.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Szepesi Imre: Elemi hellen nyelvtan gyakorlatilag előadva - - kegyesrendi tanár által . Kühner és egyéb szerzők után. Szótan. [Első és második folyamat, I. és II. függelék.] Buda, 1872., M. Kir. Egyetemi Nyomda, VIII+399 p. Hatodik rövidített kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foxing foltos lapokkal, a címlaponl leragasztott bejegyzésekkel.
20375.

Szepesi Imre: Elemi hellen nyelvtan gyakorlatilag előadva - - kegyesrendi tanár által . Kühner és egyéb szerzők után. Szótan. [Első és második folyamat, I. és II. függelék.]
Buda, 1872., M. Kir. Egyetemi Nyomda, VIII+399 p. Hatodik rövidített kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foxing foltos lapokkal, a címlaponl leragasztott bejegyzésekkel.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Smith, [Adam]: A nemzetek gazdagsága. E gazdagság természetének és okainak vizsgálata. Ford.: Bilek Rudolf. Dr. Mátyás Antal előszavával. Bp., 1959, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült, foltos kiadói papír védőborítóban, belül jó állapotban.
20376.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Jürgen Habermas: Theorie des kommunikativen Handelns. Band I-II. I.: Handlungsrationalität und gesellschaftliche Rationalisierung. II.: Zur Kritik der funktionalistischen Vernunft. Frankfurt am Main, 1981, Suhrkamp Verlag. Első kiadás. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
20377.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Michel Foucault: History of Madnes. Edited by Jean Khalfa. Translated by Jonathan Murphy and Jean Khalfa. London - New York,2009,Routledge. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
20378.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Paul Rouzer: A New Practical Primer of Literary Chinese. Cambridge (MA) - London, 2007.,Harvard University Asia Center - Harvard University Press. Kínai és angol nyelven. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
20379.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft